La Roche Posay Effaclar Duo Ve Yüz Temizleme Jeli Tanışma Kiti İlk İzlenimlerim Yorumlarım-Ürün İncelemesi!

Merhaba sevgili okuyucularım,bugün sizlere uzun zamandır deneyip incelemek istediğim bir ürün olan la roche posay effaclar duo cilt bakım setini denemek istedim ve la roche posay effaclar duo blog yazımda anlattım.

Ergenlik dönemimiz itibariyle cildimizdeki yağ tabakalarının artış göstermesi sonucunda,cildimizde birçok sorun meydana gelmeye başlıyor.Sebum dengesini sağlayamayan cildimiz bunu çok farklı yollarla çözmeye çalışıyor.Bunlarda bize elektirik,su faturası misali siyah nokta ve sivilce olarak geriye dönüyor.

La Roche Posay Effaclar Duo  Kullananlar


Sebum dengesi cildimizin en önemli silahlarından biri arkadaşlar işte bu yüzden bizler biraz daha deri altına inen ve deri altından başlayarak tedavi eden ürünleri tercih etmeli,içerisinde belli başlı kimyasallar içeren kozmetik ürünlerden uzak durmalıyız.Nemlendirici olarak genel itibariyle su bazlı nemlendiriciler kullanmak bir yönü ile iyi olsa da,deri altına inmeyen ve yüzeysel bir nemlendirme sağlayan bu ürünler beklentilerimizi tam olarak karşılamayacaktır.

Neyse ben lafı çok uzatmadan sizlerle La Roche Posay Effaclar Duo adlı ürün ile ilgili deneyimlerimi,içeriği hakkındaki düşüncelerimi,hangi cilt tipleri için daha ideal olacağını,nasıl kullanılması gerektiğini paylaşmak istiyorum.Haydi başlayalım!😍

La Roche Posay Effaclar Duo Tanışma Kitini denedikten sonra ürünü çok beğenmiştim.Ürün hakkındaki yorumlarıma başlamadan önce sizlere ürünün içeriği,kutusu ve genel özelliklerinden kısaca bahsedeyim.

☆Ürünün Kutusu Ve Kullanım Kolaylığı Hakkında

Ürünü set halinde kullanmak olumlu sonuçlar alabilmeniz için gerekli diyebilirim.Yüz temizleme jeli ile yüzünüzün en derin tabakasına inip,tedavi edebilecek olan cilt bakım kremi bulunuyor ve bir çok cilt problemleriyle eş zamanlı olarak savaşacağından bahsediliyor.

☆La Roche Posay Effaclar Duo Ve Yüz Temizleme Jelli Tanışma Kitinin İçerisinde Neler Var?


La Roche Posay Kullananlar


♡La Roche Posay Effaclar Duo Bakım Kremi Ve Yüz Temizleme Jeli İçeriği Ve Yapısı
Arkadaşlar içerisinde procerad var bu bileşen cilt lekeleri ile savaşmak için birebir etkili bir madde diyebilirim.Yine gözüme çarpan bir diğer ayrıntı ise mannose içeriği hem cildin ph dengesini korur hem de cildin yenilenmesine katkı sağlar.Zinc PCA ise,cildin çok fazla yağ üretmesini engeller ve yağ oluşumunu büyük ölçüde azaltır.Piroctone olemine kökenli bileşen ise ciltte belli dönemler sonrasında meydana gelmiş olan cilt kusurlarını örtmeyi sağlayacaktır.

Hafif yapılı ve hipoalerjenik özelliği olan bir ürün.Komedojenik değil ve içeriği bu yönüyle cildinize oldukça avantaj sağlayacaktır.Yüz temizleme jeli ise yine hassas ciltler için ve yapısında ciltte herhangi bir alerjik reaksiyon oluşturacak bileşeni bulunmayan doğal bir yüz yıkama jeli diyebilirim.Yani yüz yıkama jeli sabun,paraben,renklendirici,alkol gibi cilde zararlı madde içermiyor.Cildi yatıştırıp dinlendiren termal su bulunduruyor.

♡Hangi Cilt Tipleri Kullanmalı?

Özellikle hassas bir cildim var,rüzgâr esse etkileniyor,kızarmaya başlıyor,alerjenik reaksiyon seviyom oldukça yüksek diyenler kullanmalılar.Onun haricinde diğer cilt tipleri de kullanabilir ama hassas ciltlilerin rahatlıkla tercih edebileceği bir ürün.

☆Peki Ben Bu İki Ürünü Cildime Nasıl  Kullanıyor Ve Uyguluyorum?


La Roche Posay blog


Günlük cilt bakım rutinimle genelde aynı arkadaşlar.Özellikle gece uyumadan önce gün sonunda cilt bakımımı tamamlamayı seviyorum.Gün içinde hep dışarıda olduğumuz için yüzümüzü yıkasak da çok temiz kalmıyor ve gözeneklerimiz nefes alamıyor.Gelin adım adım anlatim.

1-Gece uyumadan önce la roche posay serisinin yüz yıkama jeli olan la roche posay yüz yıkama jelini cildime yumuşak dokunuşlar ve masajlar yaparak uyguluyorum.Mutlaka yukarı doğru masaj yapın.
2-Daha sonra tonikliyorum.
3-Sonrasında ise la roche posay posay effaclar duo bakım kremimi uygulayıp uyuyorum.
4- Bu krem cildin alt tabakalarına inebildiği ve cildi tedavi edebildiği için ayrıca serum kullanmama gerek kalmıyor sevgili okuyucularım.

☆La Roche Posay Effaclar Duo Ve Jelinin Vaatleri Neler?

Bakım kreminin cilt lekelerini,cilt kusurlarıyla 12 saat içerisinde savaşarak görünümünü azalttığını,cilt tonunu eşitlediğini,yağlı aynı zamanda hassas ciltlere uygun olduğunu belirtmişler.

Yüz yıkama jelinin ise herhangi bir kimyasal içermediğini cildi yumuşakça temizleyip,arındırıp matlaştırma hissi bıraktığını vurgulamışlar.

Peki La Roche Posay Effaclar Duo Ve Jeli Hakkındaki Yorumlarım Neler?Beklentilerimi Karşıladı Mı?

La Roche Posay Kullananlar


Arkadaşlar düzenli ve yaklaşık 7 buçuk 8 haftalık kullanımım sonrasında cildimde gözle görülür bir fark yarattığını söyleyebilirim.Ben bu ürünü yaklaşık 2 aydır kullanıyorum ve cildimde nokta nokta kızarıklıklarım vardı ayrıca bir kaç küçük sivilce lekem vardı.Kızarıklıklarım azaldı ve cilt lekelerimin rengi açıldı aynı zamanda görünümlerinde de değişme oldu.İlerleyen zamanda yine yorumlarımı paylaşacağım.

☆La Roche Posay Effaclar Sivilce Yapıyor Mu?

Arkadaşlar şöyle anlatayım önce deri altınızı kusturuyor.Yani ilk haftalarda sivilcelenmiş gibi hissetmeniz çok normal zamanla dengeleniyor ve düzeliyor bu durum onu da sizlere belirtmek istiyorum.

Bugünkü yazımında sonuna gelmiş bulunmaktayım.İlerleyen zamanlarda ürün ile ilgili izlenimlerimi paylaşmaya devam edeceğim.Küçük bir not ile sizlere izlenimlerimi anlatırım.

Kız kardeşimin ergenlik sivilceleri ve kızarıkları çok fazlaydı bu ürünü daha çok kardeşim için satın alıp denemek istemiştim.La roche posay effaclar duo ve jeli ile tanışma kitini satın aldıktan sonra bakım kremini tekrar almaya devam edeceğim diye düşünüyorum.Cildimin sebum dengesi eskisinden çok daha iyi diyebilirim.Aranızda bu ürünü daha önce deneyimlemiş ve yorumlamış olanlar var mı,varsa onlarında fikirlerini almak isterim.Yorumlarda sizleri bekliyor olacağım,güzellikle,sağlıkla kalın benim blog ailem...

Yorum Gönder

1 Yorumlar

  1. Merhabalar,

    La Roche Posay Effaclar Yüz Temizleme Jeli’ni uzun zamandır kullanıyorum ve çok memnunum. Doktorumun tavsiyesi üzerine satın almıştım ve düzenli olarak bittikçe de satın almaya, kullanmaya devam ediyorum. Yüzüme en iyi gelen temizleme jeli. Benim bu ürünle ilgili yorumlarımı http://www.ebrubektasoglu.com/yazi/urun-inceleme-la-roche-posay-effaclar-gel-akneli-ve-yagli-ciltler-icin-yuz-temizleyici-jel/ linkinde bulabilirsiniz. Daha önce kullandığım hiçbir temizleme jeli yüzümü La Roche Posay kadar iyi temizlemedi ve yatıştırmadı.

    Çok sevgiler ve selamlar 💜

    YanıtlaSil