Youtube'ta Takip Ettiğim K-pop Mv Reaction Kanalları - 5 K-pop Mv Reaction Youtube Channels


İzlediğim, beğendiğim ya da beğenmediğim Kpop MV’leri hakkında başkalarının ne düşündüğünü çok merak eden biriyim. O yüzden mutlaka youtube’ta Kpop mv reaction videolarını aratırım. Bir zamanlar bu durum öyle bir hal almıştı ki bütün günümü sadece bu tarz videoları izleyerek geçiriyordum. Üniversite hayatı ve iş yoğunluğu zamanla beni bu zorlu aktiviteden uzaklaştırdığı için şuan youtube mv reaction kanalları ile seviyeli bir ilişkimiz var diyebilirim. Takip ettiğim kanalların sayısını azalttığımdan beri çok rahatım. Bu yazımda da sizlerle hala izlemeye devam ettiğim az ama öz 5 adet Kpop mv reaction kanalı paylaşacağım. 

K-pop Tepki Videoları Yayınlayan Kanallar
JREKML
İşin ustasıyla başlayalım yazımıza. JREKML Kpop mv reaction youtube kanalı ben kendimi bildim bileli var olan bir kanal. Bu işe ilk bulaştığım zamanlarda izlediğim kanalların çoğu ya kapandı ya da ben kanal isimlerini hatırlayamadığım için hayatımdan silinip gittiler ama JREKML gelişmeye ve alanındaki en iyi kanal olmaya devam ediyor. Öncelikle aşırı sempatik bir arkadaşımız olur kendisi. Heyecanını belli eden kendine has yüz ifadeleri, el kol hareketleriyle dikkatimi çekse de bir JREKML kanalının olmazsa olması Body Rolldur. Kendisini heyecanlandıran bir sahne, bir müzik gördüğü an omuzları ve beli yerinde asla duramaz. NUEST ve NCT ile bu konuda yarışa girmişliği bile var. Evet arkadaşlar yanlış duymadınız, bu alanda o kadar büyük bir isim haline geldi ki birçok Kpop sanatçısı JRE ile videolar çekip tanıtımlarını yaptırıyorlar. Ailee, Nuest, NCT, Hyorin bunlardan bazıları. Kanalını çok uzun zamandır takip ettiğim için arkadaşımmış gibi hissediyorum ve başarısından mutluluk duyuyorum. Umarım ileride daha da büyük işler başarır ben de zevkle takip ederim.
Sizlere referans olması için hangi videosunu koysam bilemedim ama artık bir karar vermem lazım. Seçim yapmamın yazıyı yazmamdan daha uzun olması çok saçma. Son paylaştıklarından biri olan GOT7-You Calling My Name videosunu önerelim bakalım. Bunun Ahgase olmamla alakası vardır :)퇴경아 약먹자 - Gotae
Klasik Kpop MV Reaction kanallarına az çok aşinayız. Geri dönüş yapan grupların videolarını izlerken kendilerini kameraya çekip paylaşıyorlar. Şimdi önereceğim kanal da yine mv reaction içeriyor ama ana konsepti bu değil. “Benim gibi yeteneksiz insanların kpop şarkılarında nasıl dans ettiğinin bir göstergesi” diye tanımlayabileceğim bir konseptle çıktı karşıma Gotae. Onlarca Kpop şarkısını art arda sıralayıp bin bir çeşit kıyafetle kamera karşısına geçiyor. Hani ayna karşısına geçersiniz de beyninizde ezbere bildiğiniz koreografiyi canlandırmaya çalışınca rezil bir hale bürünürsünüz ya tam olarak öyle göründüğü videolar paylaşıyordu. Şu sıralar ilgilimi ramdom play dance etkinliği düzenlemesiyle fazlaca çekiyor. Bu etkinlik için bir çok ülkeye gidip organizasyonlar yaptı, Türkiye’ye bile geldi. Ne yazık ki yağmurlu bir İzmir gününde cılız bir topluluk ile çekilen video diğerlerine göre daha az izlenmiş. Bahsettiğim İzmir videosunu hemen paylaşalım bakalım.MRJKOP
3 yıldır aktif olmadığı için çok üzgün olduğum bir kanalla devam etmek istiyorum. Neden birden kanalı bıraktı gitti hiçbir fikrim yok. Arada bir youtube’a geri dönüş yapmasını umarak kanalını kontrol ediyorum ama henüz olumlu bir sonuç alamadım. Sadece K-pop dinleyen bir hayran gözüyle şarkıları ve müzik videoları yorumlamıyor. Müzisyen kişiliği ile kullanılan teknikleri, enstrümanları, notaları yorumluyor. İlk olarak klip ve şarkıyı bir arada inceleyip sonrasında sadece müziğe odaklanıp bunun üzerine konuşmasını seviyorum. Biliyorsunuz Kpop dünyasında müziğin kalitesinden çok görsellik önemseniyor -ki ben de kpop’taki görselliğin hastasıyım- idollerin güzelliği, kliplerin çekildikleri mekanların harikalığı dışında kapsamlı yorum yapılması da hoşuma gidiyor açıkçası. Neden pat diye kanalı bıraktı, geri dönmeyi düşünmüyor mu, bunlar hakkında bilgisi olan varsa beni de aydınlatabilir mi?
MRJKPOP denince aklıma ilk gelen video IOI-Whatta Man'dir. Efsane şarkı ve efsane bir tepki videosu.REACTTOTHEK
Kpop’un müzisyen gözüyle incelenmesi demişken, bu işin deyim yerindeyse ustaları olan Kpop mv reaction youtube kanalı ile devam edelim yazımıza. Öncelikle konuştukları şeylerin %50sini falan anlamıyorum. Kıt İngilizcem ile olayları anlamaya çalışmıyormuşum gibi bir de fazla fazla müzik terimi kullanıyorlar. Yine de izlerken çok keyif alıyorum çünkü denk geldiğim bazı gereksiz youtube kpop mv reaction kanallarının aksine sadece popüler şeyleri yapan grupları beğenip diğerlerine çöpmüş gibi davranmıyorlar. Hatta çok basit, sıradan olduğunu düşünebileceğimiz şarkıları dinlerken öyle hayranlık dolu bakabiliyorlar ki şaşırıyorum. Müzik konusunda kişide farklı ufuklar açabilecek etkileri olduğunu düşünüyorum o yüzden bu yazıyı okuyup ilgisi olan herkesi birkaç videolarını izlemeye davet ederim.Bts,twice tepki videoları da var.
Bu kanal resmen AKMU hayranı o yüzden sizler için en popüler videolarından birini paylaşıyorum.EMRE YÜCELEN
Emre Yücelen’e Kpop mv reaction kanalı tabi ki diyemeyiz. Dünyada güzel sese, tekniğe dair ne varsa bulup yorumlayan ve yaptığı işten çok keyif alan biri Emre Yücelen. O yüksek enerjisiyle, sadece müzik dinlemeyi çok seven ama tekniklerden zerre bir şey anlamayan beni bile konuştukça ekrana kilitliyor. Videolarının altına yapılan yorumlardan da anladığım üzere bu konuda yalnız değilim. “Müzikten hiç anlamadığım halde niye sürekli seni izliyorum, ben de artık ağız açıklıklarına, kelime telaffuzlarına, şarkı söylerken mikrofondan kaçıyorlar mı, boyunlarını yukarı kaldırıyorlar mı bunlara dikkat ediyorum.” gibi birçok yorum var. İşini çok iyi yaptığının kanıtıdır bu yorumlar. Ben de birkaç haftada bir sayfasını kontrol edip sevdiğim sanatçıları yorumlamış mı, kpop mv reaction paylaşmış mı diye kontrol ediyorum. Son zamanlarda tanınırlığı da baya arttı ama hala tanımayanlar varsa youtube sayfasına göz atmayı unutmasın.
Emre Yücelen So Hyang hayranlığından sonra muhtemelen en beğendiği Koreli sanatçı EXO grubundan Chen'dir. İçinde k-pop komik anlarda var.Çok eğlenceli bir tepki videosu paylaşıyorum buyurun izleyin :)Severek takip ettiğim Youtube Kpop mv reaction kanallarını sizlerle paylaştığım yazının sonuna geldik. Elveda demeden önce size bir sorum olacak. İsmini hatırlayamadığım ama zamanında severek takip ettiğim bir kanal vardı. Eğer bu yazıyı okuyup daha önceden reaction izleme merakı olan arkadaşlar varsa bana yardımcı olabilir misiniz? Kanalın 2 sahibi vardı. K-pop müzik videolarının olmazsa olmazı neyse onları sıralamışlardı. Mesela seksi bir şarkı ve klipse illaki bodyroll, band over, göz kırpma gibi şeyler oluyor. Bunlardan biri videoda çıkarsa soju içip genelde video sonunda sarhoş oluyorlardı. Çok ayrıntılı tarif ettim umarım tanıyan birilerini bulabilirim. O zaman yeni yazımızda görüşene kadar güzellikle kalın.

Yorum Gönder

0 Yorumlar