Eylül Ayında Geri Dönüş Yapmış Kpop Grupları-K-pop Comeback Groups Lineup In September 2019

Merhaba arkadaşlar bugün sizlere K-pop eğlence köşemiz için 2019 yılının Eylül geri dönüşlerinden bahsetmek istiyorum. Hazırsanız K-pop dünyası ve K-pop magazin dünyasında kimler yeni yeni single ve şarkılar ile geri dönüşler yapıyor hepsini liste halinde sizlere sunalım.En son çıkarılan K-pop şarkılarına ve comeback çalışmalarına dair yorumlarımızı sizlerle paylaşmaya başlayalım.

CLC – DEVIL (6 EYLÜL)
CLC grubu son zamanlarda yaptığı geri dönüşlerle beni benden alıyor desem yalan olmaz. No, Me, şimdi de Devil. Eylül ayında en çok dinlediğim şarkılardan biri oldu. Kızların görselleri ve sesleri çok güzel, daha fazla değer görseler ne kadar güzel olur. Devilden bahsedecek olursam şarkı ve klip bana çok tanıdık geldi, saatlerce düşündüm nereden olabilir diye. Şarkının bazı yerleri Lee Hyori- Bad Girl’ü anımsattı bana. Önce birini sonra diğerini dinleyince tam olarak nesini benzettim bilmiyorum ama bir benzerlikleri var işte, çözebilen bana da anlatsın lütfen. Saçmalıyorsam da söylemekten çekinmeyin :) Klip olarak da Red Velvet-Russian Roulette’ye benziyor. Kızların birbirine aleni bir şekilde zarar vermeleri falan çok sevimliFT ISLAND – QUIT (9 EYLÜL)
Yıllar önce çok sevdiğim, en çok dinlediğim gruplardan biri olan FT Island’ı son zamanlarda hiç takip etmediğimi itiraf etmeliyim. Hem burada paylaştığım aylık Kpop geri dönüşleri yazım için, hem de Hong Ki’nin askere gitmesinden hemen önce çıkmış bir şarkı olduğu için benim de FTisland’a geri dönüş yapma zamanım gelmişti. İlk saniyeden Hong Ki’nin güzel sesiyle büyülendim. O nasıl tüyleri diken diken eden duygulu bir sestir arkadaşlar. Sözlerini hiç bilmediğim bir şarkının içinde acı çektim. Daha önce söylemiş miydim, ben bu adamı İstanbul konserinde canlı canlı dinledim. Evet hava atıyorum. Sesinin şakası yok Ha-ri-kaydı gsfbdjhgvjshd kalpBOLBBALGAN4 – WORKAHOLIC (10 EYLÜL)
Kore’de neden bu kadar sevildiklerini, dijital listelerde en üstte olduklarını anladım sanırım. İki kişilik grup olsa da sadece birinin sesini duyabildim. O da bana yetti yani sorun yok. Bildiğimiz eğlence gruplarından değiller, sadece ses yetenekleriyle ön plana çıkmışlar. Eğlence sektörü için kurulan Kpop gruplarına bir şey söylüyormuşum gibi olmasın, en büyük tutkum o tarz grupları dinleyip mutlu olmak. Ama bu şarkıda, ne klibi ne de dans videolarını izlemeye gerek duymadan kulaklığımı takıp saatlerce takılabilirmişim hissiyatı var. Bolbbalgan4’un diğer şarkılarını da mutlaka dinleyeceğim. Eminim Workaholic kadar güzellerdir.SEVENTEEN- FEAR (16 EYLÜL)
Seventeen güçlü bir tarz değişikliğine mi gitti arkadaşlar, biri beni aydınlatabilir mi? Şarkıyı beğendim. Çok güzel sese sahip üyeler var, ne söyleseler uçururlar ona eminim. Yeni bir şeyler denemeleri de çok güzel tabi ki ama sanki Seventeen değil de başka bir A grubu dinliyormuşum gibi hissettim. Yanlış düşünüyor olabilirim çünkü Seventeen sıkı takip ettiğim bir grup değil. Sadece her yerde karşıma çıktığı için ezbere bildiğim ve hayranı olduğum çok şarkıları var. Dans konusunu atlamak olmaz tabi. Seventeen hakkında bir şey biliyorsam dansta asla hayal kırıklığı yaşatmadıklarıdır. Yine muhteşem bir koreografi oluşturmuşlar. Ayrıca Vernon lütfen Dicaprio hayranlığımı gün yüzüne çıkartıp durma.  ben de insanım, her seni izlediğimde Leonardo Dicaprio stalklamaktan yoruldum. Çocukluğumdan beri aynı kişiye hayran olamam çok yorucu.3YE – OOMM (17 EYLÜL)
Daha önce hiç görmediğim bir grupla devam ediyoruz. 3YE 2019 yılında çıkış yapmış 3 kişilik çaylak bir grupmuş. Açıkçası az sayıda üyesi olan gruplara hasret kaldım. Her üyenin yeteneğinin daha fazla gösterebileceği, kişi başına 5-10 saniyenin düşmediği gruplara.. OOMM hakkındaki düşüncelerim biraz karışık. Birkaç şarkıyı anımsatıyor hissi uyandırdı ama tam olarak çözemedim. Fısıldayarak şarkı söyledikleri yer Billie Eilish-Bad Guy şarkısını andırıyor sadece bunu bulabildim. Genel olarak güzel şarkı beğendim ama bir daha özellikle açıp dinleyeceğimi sanmıyorum. Diğer şarkılarına göz atmak için kanallarına girdiğimde şarkı-dans coverları yaptıklarını gördüm, gayet başarılılar. İlgilenenler açıp bir göz atabilir.TEEN TEEN – It’s On You ( 18 EYLÜL)
Produce x 101 yarışmacılarından oluşan 3 üyeli Teen Teen grubu 18 Eylül'de I'ts On You şarkısı ile çıkış yaptı. Kesin Produce programında izlediğim performansları vardır ama hatırlayamadım çocukları maalesef. Debut şarkıları başladığı ilk saniyede enerji verdi, işte gençlik böyle bir şey arkadaşlar. En büyük üye 2003'lü yani çok normal tabi. Benim tarzım değil ama çocuklar çok sevimli klibi izlemekten keyif aldım. Nuna fanlar böyle sevimliliklere düşüyorlarmış demek ki :)DREAMCATCHER – DEJA VU ( 18 EYLÜL)
Grubu takip etmesem de dinlediğinizde bu Dreamcatcher'ın şarkısı diyebiliyorum, kesinlikle çok takdir edilesi bir şey. Belli bir konseptle başladılar ve o yolda ilerliyorlar. Kliplerindeki ve şarkı sözlerindeki karanlığı seviyorum. Bir de elektro gitar bateri uyumuna bayıldığım gerçeği de var. Ahh gençlik işte o zamanlar rock metal falan dinlemişliğim çoktur. Bana hem o günleri hatırlatıyor hem de heyecanlı bir anime izliyormuşum hissi uyandırıyor o yüzden seviyorum bu kızlar. Ben bir süre deja vuuuuu, deja vuuuu diye gezerim artık.SATURDAY – BBYONG ( 19 EYLÜL)
Kliplerinde Maraş dondurmacısı ve Türkiye yazılı fes takmaları nedeniyle Türkiye'de baya konuşulan bir grup oldular. Ben de bu sayede tanıdım kızları. 2018 yılında çıkış yapmışlar tazecik bir grup. Önceki şarkılarını dinlediğimde hep başka şarkılara benzediklerini farkettim, özellikle wifi Momoland şarkısı gibi, Mmook Jji Bba Crayon Pop şarkısı gibi.. Biliyorum Momoland de başkalarından çaldı lafları dönüyor ortalıkta o yüzden bir şey demiyorum. Bbyong'a gelecek olursak beğendim ya. Unnies-Right şarkısına benzettiğim yerler var ama her şeye kulp bulmak istemiyorum, kendime sinir olasım geliyor bazen. Kızlara başarılar diliyorum ve sarı saçlı rapçiye de düştüğümü eklemek istiyorum.LABOUM – FIREWORK (19 EYLÜL)
Çok sevdim çok. Harika bir şarkı, zarif bir klip, güzel kızlar ve harika sesler. Minik bir araştırma sonucu isminin Soyeon olduğunu öğrendiğim kızın sesi nedir öyle arkadaşlar, mükemmel. Küçük çaplı bir şaşkınlık ve hayranlık yaşıyorum. Yulhee sayesinde sadece adını duyduğum bir gruptu ilk defa dinledim şarkılarını. Hiç bu kadar beğeneceğimi beklemiyordum. Bayılıyorum böyle sürprizlere, gerçekten beğendim. Ekim ayında çıkan en güzel şarkılardan biri diyebilirim. Ayrıca sahne performanslarını izledim de kızların kıyafetleri çok güzel, kim seçmişse ellerine sağlık. Anlayacağınız üzere sevdim arkadaşlar siz de bir dinleyin bence.KARD – DUMB LITTLE (22 EYLÜL)
Sanırım en sevmediğim Kard şarkısı oldu. Bu zamana kadar çıkardıkları bütün şarkılar güzeldi neden böyle oldu ki. Büyük hevesle beklediğim şarkılar beni hayal kırıklığına uğratıyor. Sorun bende sanırım beklentiye girerek sevdiğim gruplara zarar veriyorum resmen. Dumb Little kötü bir şarkı demiyorum ama Kard için fazla sıradan geldi bana. Sevmeye çalıştım ama yok ya benlik değil. Havalıyız, sert çocuklarız diye göze sokulmaya çalışılan konseptler hoşuma gitmiyor. Daha önce yaptıkları gibi havalı gözükmeye çalışmadan havalı olsalardı keşke. Diğer şarkılarının mükemmelliği yeni geri dönüşlerini gölgede bıraktı. Bu arada Kard müzik programlarından hala ödül almadı değil mi? Bu Korelileri hiç anlayamıyorum bazen.TWICE – FEEL SPECIAL (23 EYLÜL)
Twice ile ilgili uzuun bir yazı paylaşmıştım merak edenler için aşağıya linki bırakıyorum.Buraya tıklayarak TWICE - 'Feel Special' ile Geri Dönüşünü Gerçekleştirdi - TWICE Comeback 2019 ulaşabilirsiniz.AKMU – HOW CAN I LOVE THE HEARTHBREAK, YOU ARE THE ONE I LOVE 
(25 EYLÜL)
Akmu bana bunu niye yapıyorsun, kalbimi bu şarkıya bıraktım. Sözlerini bilmeden dinlediğim şarkı neden beni bu kadar etkiledi diyip altyazı açtım ve tam depresyonluk bir şarkıyla karşılaştım. Ayrılmak üzere olanların, severek ayrılanların melankolik parçası. Koreliler de Türkler gibi şarkı dinleyip acı çekmekten hoşlansaydı bu şarkı efsane olurdu 😂
Su Hyun her zamanki gibi çok şeker ve sesine diyecek laf yok. Chan Hyuk'un gözlüğünü çıkarınca kötü görünmesi gerekmiyor muydu neden böyle karizma duruyor. Bu çocuğa askerlik yaramış arkadaşlar.SONAMOO – WE ARE LEGENDARY (26 EYLÜL)
İsim olar duyduğum ama hiç dinlemediğim bir grup Sonamoo. Şirketlerinin TS olduğunu öğrenince kızların tanınmamış olmasına çokta şaşırmadım. Görüp görülebilecek en kötü şirketlerden biri olduğunu herkes biliyordur. Şarkıya gelecek olursak dinlerken güzel geldi, kızların yetenekli olduğu da çok belli ama bende etki bıraktığını söyleyemem. Dinlememin üstünden 5 dakika geçince ne olduğuna dair hiçbir şey hatırlamadığımı fark ettim. Bu satırları yazarken tekrar dinliyorum ilham almak için.. En kısa zamanda başka şirkete geçerler umarım daha güzel şarkılar alıp tanınırlık sağlarlar.JHOPE - CHICKEN NOODLE SOUP (FEAT BECKY C.)
Ne kadar saçma geldiğinin bir önemi yok J-hope çok sevimli ve şarkı dilime dolanıp duruyor. Etrafta tavuk gibi dolaşıp chicken noodle soup diye mırıldanıyorum. Şarkı da klipte çok eğlenceli. J-hope denince akla ilk gelen şeylerden biri danstır. Adam yine yakmış ortalığı ya, dansını izlemeye bayılıyorum. Becky C'yi ilk defa dinledim ve izledim, sevimliymiş. Arkadaşça güzel bir hava yakalamışlar. BTS'in hangi üyesi olursa olsun herkesle iyi uyum sağlıyorlar gibi. 


Eveet Eylül ayında geri dönüş yapan Kpop grupları yazımız da bu şekilde bitti. Çok beğendiğim geri dönüşler de oldu içime sinmeyenler de.. Ben olumlu tarafından bakıp beğendiğim şarkıların suyunu çıkarmaya gidiyorum. Ekim ayındaki comebackler yazımda görüşmek üzere. Güzellikle kalın


Yorum Gönder

0 Yorumlar