Kore'nin En İyi Oyuncuları ve Yer Aldıkları En İyi Diziler-Kdramalar


Merhaba arkadaşlar bu yazımda beğendiğim Koreli oyunculardan ve canlandırdıkları en iyi dizi karakterlerinden bahsedeceğim. Şu oyuncunun bütün dizilerini sil geriye sadece bu dizisi kalsın seviyesinde ayrım yapamadım çünkü bazıları dizi seçme konusunda çok üstün yeteneklere sahip ve ben fazlasıyla kararsız biriyim. Elimden geldiğince oyuncu-dizi eşleştirmesi yapmaya çalıştım. Siz de bugünkü yazımı hem oyuncu, hem dizi önerisi olarak görebilirsiniz. Hadi o zaman hep beraber sevdiğim oyuncuların en sevdiğim rollerini incelemeye başlayalım.

Gong Hyo Jin - It’s Okay That’s Love
It's Okay That's Love
Dakika bir gol bir, dizi seçme konusunda üstün yetenekleri olan, her dizisine ayrı vurgun olduğum bu hatunun en sevdiğim dizisini seçmek benim için gerçekten zor oldu. The Master’s Sun, Pasta, The Greatest Love hepsi harika diziler, bu konuda hepimizin hemfikir olduğunu düşünüyorum. Ama It’s Okay That’s Love ayrı bir seviyede. Oyuncuları, senaryosu, farkındalık yaratması vs. tamamıyla dört dörtlük bir dizi. İzlemeyenler varsa çok şey kaçırıyorsunuz hemen izleyin.


Gong Yoo - Goblin
Gong Yoo
Öncelikle şunu belirtmek istiyorum, bu dizide oynayan bütün oyuncuların en sevdiğim dizisi Goblin. Çünkü daha iyi bir dizi yok. Çok iddialı konuştum değil mi? Diğer güzel dizilere karşı vicdan yapıyorum böyle olunca. Goblin’de yer alan oyuncuların da çok güzel dizileri var, onlara haksızlık olmasın diye Goblin’de yer almamışlar gibi düşüneceğim. Açıklamam bittiğine göre Gong Yoo'nun mükemmelliğinden biraz bahsedelim. Boy, pos,çekicilik, yetenek ne ararsan var. Böyle bir görsele şebeklik de eklenmiş daha ne olsun dört dörtlük bir abimiz. Ayrıca dizilerinin hepsinden keyif aldığım nadir oyunculardandır. İzledikçe izleyesiniz gelir, bu adam hep bu kadar yakışıklı mıydı yoksa gözlerim bana oyun mu oynuyor diye şüpheye düşersiniz. Kısacası sizin açıp bir Gong Yoo dizisi izleyin.


So Ji Sub – The Master’s Sun
So Ji Sub
İlah mısın, silah mısın ajuşşi? Kore’ye ilk ilgi duymaya başladığımda herkesin resmen taptığı biriydi So Ji Sub. Şimdi boya, posa, endama, karizmatik yüz hatlarına bak, hayran olunmayacak gibi de değil yani. Tüm bu dış görünüş harikalığının dışında çok fazla dizisini izledim ve kesinlikle harika bir oyuncu diyebilirim. The Master’s Sun benim zevkime en çok uyan dizisiydi. Hyo Jin’den bahsederken seçemediğim bu harika diziyi boş geçmek de istemedim. Kore dizilerindeki hayalet temasının yaygınlaşmasına öncülük eden dizilerden biridir. Şimdilerde görmeye hasret kaldığımız güzel senaryo, mükemmel oyuncu kombinini görmek isteyenler ekran başına. 


Shin Min Ah – My Girlfriend is a Gumiho
Shin Min Ah
Gamzelerine vurgun olduğum kadın Shin Min Ah’ı tanımamı sağlayan dizi My Girlfriend is a Gumiho olmuştur ve hala ismini duyduğumda alkıma ilk gelen şey bu dizidir. Benim gözümde karakterle o kadar bütünleşmiş ki, başkası Gumiho rolünü oynayamaz, oynamamalı. O saf halleri, et sevdası, canı istediğinde ortaya çıkardığı karizması falan 10 numara 10. Seung Gi ile de hayal edemeyeceğim kadar uyumlu bir çift olmalı beni hala şaşırtıyor. Bol bol gülmek, bir miktar da ağlamak isteyenlere öneririm.


Lee Min Ho – Boys Over Flowers
Lee Min Ho
Lee Min Ho çok sayıda güzel yapımda yer almış olsa da en kolay seçimlerimden biri bu oldu. BOF yani arkadaşlar boru değil. Vakti zamanında bütün genç kızları büyüsü altına almıştı. Sizi Kore’ye bağlayan dizi hangisidir diye 100 kişiye sorduk 1 popüler cevap aldık: BOF. Şimdilerde durum biraz değişmiş olabilir ama bizim zamanımızda öyleydi :) Lee Min Ho da baş rolümüz olarak çok büyük başarlar kazandı. O kıvırcık saçları, burnu havada çocuksu tavırlarıyla gönlümüzde taht kurdu diyebilir miyiz? Deriz bence. 


Lee Jun Gi – Moon Lovers
Lee Jun Gi
Lee Jun Gi’nin çok fazla dizisini izlediğimi söyleyemem. Kısa ve öz izledim demek doğru olur. My Girl zamanındaki tipiyle nasıl beğendiğimi asla anlayamasam da beğenmiştim. Yıllar yıllar sonra Moon Lovers ile tekrardan kendisini izleme fırsatım oldu. Moon Lovers’ın gerçekten üst seviye diyebileceğimiz dizilerden biri olduğunu iddia ediyorum. Ayrıca Lee Jun Gi ve IU uyumu diye bir şey var arkadaşlar. Senaristlere buradan seslenmek istiyorum. Hala 2. Sezonu bekliyorum, bu böyle yarım kalamaz.


Jun Ji Hyun – You Who Came From the Stars
Jun Ji Hyun
Öncelikle Jun Ji Hyun’un ayrıcalıklı insan olduğunu düşünüyorum. Böyle güzel bir fizik, yüz, yetenek bir insanda toplanmamalı öyle değil mi? Haklı sitemimi de ettikten sonra konumuza geri dönebiliriz. You Who Came From The Stars dizisinin bir numaralı ismi Jun Ji Hyun'dur. Tabi ki diğer oyuncular da çok kıymetli ve yetenekli ama Chaen Yeong Yi karakterinin altından her oyuncu kalkamazdı o yüzden Jun Ji Hyun için bir alkış tufanı kopsun. İzlerken çok keyif alacağınız eğlenceli sevimli bir dizi. İzlemeyen çok az kişi vardı sanırım, onlar da bu güzel diziyi kaçırmasın.


Seo In Guk - Reply 1997
Seo In Guk
İnsanı şok eden bir yetenekle şarkıcılıktan oyunculuğa geçiş yapan bir Seo In Guk ile karşınızdayım. Seo In Guk ile tanışmam, genel olarak enlerim arasına girebilecek bir dizinin baş rolü olarak karşıma çıkmasıyla oldu, o yüzden de yeri bende ayrıdır. Sevdiğim dizilerin sevdiğim sahnelerini onlarca kez instagram veya youtube’tan izlerim evet ama bütün diziyi baştan sonra tekrar izlemek benlik değil. Tekrar tekrar izlediğim ve her seferinde beni kendine kilitleyen nadir dizilerden biri, Reply 1997. Sanırım 4-5 kere izledim ve biri hadi beraber izleyelim desin yine açıp izlerim. Bilmiyorum, aile hayatları, arkadaşlıklar, sevdikleri ünlülere olan bağları beni çok mutlu hissettiriyor. 10 numara dizi.


Yoo In Na – Queen In Hyun’s Man
Yoo In Na
Yoo In Na'yı, Queen In Hyun's Man öncesinde ve sonrasında birçok sevdiğim dizide gördüm ama benim üzerimde ilk defa etki bırakması bu dizi sayesinde olduğu için yeri bende ayrıdır. Canlandırdığı Hee Jin karakterini de izlemekten çok keyif aldım. Her dakika öpüşmek için bahane bulan ama aynı zamanda çok masum, aşırı sevimli biri. Dizini konusu, işlenişi bir yana, baş rollerin uyumu da mükemmeldi. Ki sonrasında sevgili oldukları haberini de almıştık. Yoo In Na'yı yükselişe geçiren, daha çok tanınırlık kazanmasını sağlayan bu diziye, kızımızın başka mükemmel dizilerde de karşımıza çıkmasını sağladığı için teşekkür ediyorum. Aynı zamanda, Kore'nin en iyi ağlayan oyuncusuna bir alkış.

Kim Soo Hyun – You Who Came From the Stars
Kim Soo Hyun
Dream High ve You Who Came From The Stars arasında çok gidip geldim ve şuan beynim yanmış bir şekilde seçimimi yapmış bulunuyorum arkadaşlar. Bu yazı için bile yüzlerce kere söyledim ilklerin yerinin benim için ayrı olduğunu, o konuda anlaştık değil mi? Kim So Hyun bir çok güzel yapımda oynadı, Hallyu’nun en güçlü isimlerinden oldu ama benim için hala Dream High’taki Sam Dong karakteri unutulmazdır. O zaman neden diğer diziyi seçtin derseniz, Dream High'taki favori karakterim olduğunu veya diziyi duyduğumda ilk aklıma gelen kişi olduğunu söyleyemiyorum. Uzaylı olmak üstüne daha çok yakıştığı ve aşırı yakışıklı göründüğü için You Who Came From The Stars dizisini seçtim.

Hyun Bin - Secret Garden
Hyun Bin

Senaryosuyla, oyuncularıyla, dizi müzikleriyle zamanının en iyi dizisiydi Secret Garden. Herkes dizi hakkında konuşur, müziklerini dinler, forumlarda eğlenceli repliklerini paylaşırdı. Üstünden bunca zaman geçmesine rağmen izlemeyen birini bulmak zordur. Secret Garden demek Hyun Bin demek benim için. Bu dizi ile hem güldürerek hem ağlatarak ciğerimi söktü, bir kadın ne kadar güzel sevilir onu gösterdi. Harika bir oyunculuk ne diyebilirim ki. Ayrıca İtalyan bir tasarımcı tarafından tek tek tek tek işlenerek yapılan eşofman giymeyen de kendine modadan anlıyorum, cemiyet üyesiyim, çok zenginim demesin arkadaşım. 

Dong Il Song
Dong Il Song
Onur konuğuyla sonlandırıyorum yazımı. Kore’de hayranı olduğum tek acuşşidir Dong Il Song. Bayılarak izlediğim 10 diziden abartısız 7sinde oynamıştır. Yukarıda diğer oyunculardan bahsederken önerdiğim birçok dizide yer alıyor kendisi. Moon Lovers, Reply 1997, Reply 1994, Reply 1988, It’s Okay That’s Love, Gumiho, The Fugitive Plan B... Bu saydığım dizilerde canlandırdığı komik karakterlerle kalbimde yer ettiği doğrudur. Legend Of the Blue Sea’deki psikopat katil rolü ile bende yarattığı imaj değişikliği aklımı allak bullak etse de gözümde daha da harika bir boyuta geldi. Kısacası ben bu adamı çok seviyorum, siz de dizilerine göz atmayı unutmayın.


Ne kadar çok sevdiğim oyuncu olduğunu yeni fark ediyorum. Listelerken bile o kadar çok zaman geçti ki ben bütün ömrümü böyle mi harcamışım diye düşüncelere daldım ama hiç pişman değilim. Sizin de okuduğunuz gibi birbirinden harika yapımlar keşfettim. Beynim gibi ellerim de uyuştuğu için artık yeter, uzuuun listemi burada sonlandırıyorum. Devam etmeye çalışsam daha çok oyuncu ve dizi çıkartabileceğimi biliyorum. Hatta sonra bu oyuncuyu nasıl unuturum diye hayıflanacağımı da biliyorum. Ancak takatim kalmadı sevgili dostlar. Yeni yazılarımız gelene kadar güzellikle kalın. Mucks


Yorum Gönder

2 Yorumlar