Fight For My Way Konusu Ve Oyuncuları - Kore Dizi Önerileri


fight for my way

Park Seo Joon‘un baş rol olmasıyla dikkatimi çeken, posterleriyle içimde güzel hisler uyandıran ve denk geldiğim kısa videolarında alev alev aşkı hissettiren Fight For My Way dizisini bir heyecanla izlemeye başladım ve bugün itibari ile bitirmiş bulunuyorum.
Aslında çok sevdim, gayet sevimli, akıcı bir diziydi ve izlerken çok eğlendim ancak bitiriliş tarzından dolayı gözümden birazcık düştü. İkinci sezonu yapalım derlerse ne mutlu ama yıl olmuş 2019 böyle bir durum da söz konusu değildir. Sürekli eleştiri yapmak, kötü bir şey söylemek istemiyorum da söylemesem klavye razı değil. Övgülere ve eleştirilere geçmeden önce kısaca konusundan ve oyuncularından bahsedelim.

FIGHT FOR MY WAY KONUSU
Fight For My Way

Tencere yuvarlanmış kapağını bulmuş diyebileceğimiz 4 kişilik mükemmel bir arkadaş grubunu ve beraber yaşadıkları güzellikleri, zorlukları konu alıyor dizi. Her ne kadar bulundukları konumlar hayallerini gerçekleştirmelerinden çok uzakta olsa da asla vazgeçmeyip hayal etmeye, birbirlerini desteklemeye devam ediyorlar. Gerçekten “Fight for My Way” adının hakkını veriyorlar diyebiliriz. Biri despot, biri sessiz, biri coşkulu ve biri amaçsız.. Birbirinden tamamen zıt karakterdeki bu insanların arkadaş olduğunu görmek çok güzel. Fight for My Way dizisini izlenebilir yapan şey kesinlikle oyuncular arasında gördüğümüz mükemmel uyum. Onun dışında senaryo klişe olmaktan çok uzağa gidemiyor maalesef.

FIGHT FOR MY WAY OYUNCULARI

Park Seo Joon – Go Dong Man
Go Dong Man

Uzun boylu, yakışıklı, çekici ve aynı zamanda şapşik baş rol erkeğimizle başlayalım oyuncu tanıtımlarımıza. Küçüklüğünde tekvando ile uğraşıp bu alanda çok başarılı olan Go Dong Man, maddi zorluklar ve olmazsa olmaz kötü karakterler yüzünden sporu bırakmak zorunda kalır. 10 yıl boyunca alakasız part time işlerde çalışıp yıllarca sporu aklına getirmemeye çalışsa da Choi Ae Ra'nın hayallerinin peşinden gitmeye karar verdiğini görünce her şeyi bırakıp tekvando'ya geri döner.  Bu arada, baş rollerimiz Ae Ra ve Dong Man yıllar sonra hayallerine sarılmaya karar vermişken birbirlerini de farklı gözle görmeye başlarlar.
Önemli Not: Park Seo Joon boyuna posuna tütütütü maşallah


Kim Ji Won – Choi Ae Ra
choi ae ra

Choi Ae Ra parlak bir kişiliği olduğu kadar sert bir mizaca da sahiptir. Söz konusu sevdiği kişiler olduğunda çok korumacıdır. Derslerinde ya da herhangi bir şeyde başarılı olamayan Choi Ae Ra eline mikrofon alınca dünyanın en mutlu insanı haline gelir o yüzden tek hayali TV sunucusu olmaktır. Yıllar geçip büyüdükçe biran önce para kazanmaya başlaması gerektiği gerçeğiyle yüzleşir ve hayallerinin peşinden koşamaz. Bir mağazanın danışman bölümünde çalışıp yaptığı minik anonslarla yıllarca kendini avutur. Mikrofon tuttuğu zaman nasıl hissettiğini daha fazla görmezden gelemeyip 30lu yaşlarında da olsa ulusal kanallarda sunucu olabilmek için sınavlara girer. Yine en büyük destekçisi Dong Man olur.


Song Ha Yoon – Baek Seol Hee
baek seol hee
Herkesin kariyer hayalleri mi olmak zorunda, benim tek amacım aile olmak diyen biri Baek Seol Hee. Arkadaşlarıyla, sevgilisiyle yani sevdiği herkesle anaç bir şekilde ilgilenen sevimli, saf bir kız.
Tek sorunu gereksiz bir şekilde karşısındakilere aşırı değer veriyor. Değer vermek kesinlikle kötü bir şey değil ancak bu kızımız kendisini hiç düşünmüyor. Yemedim yedirdim, giymedim giydirdim lafı tam bu karakterimiz için söylenmiş. Bu kadar iyilik biraz sinir bozucu değil mi?

Ahn Jae Hong -  Kim Joo Man
kim joo man

İşinde gücünde, hafif tombiş, sevimli surat Kim Joo Man, Baek Seol Hee'nin bilmem kaç yıllık sevgilisi ve beraber yaşıyorlar. Maddi durumu çok iyi olmadığından kendini evliliğe hazır hissetmez. Evlenebilmek, Seol Hee'ye iyi bakabilmek amacıyla kendini işine adayıp pozisyonunu yükseltmeye çalışır. Karakterle ilgili anlamadığım şey, zaten beraber yaşıyorlar evlenince ne fark olmasını bekliyor acaba? Bunun cevabını alamayacağım için kafama takmıyorum ve boş veriyorum.Evet karakter tanıtımını ana karakterlerle kısıtladım çünkü diğerleri için yazabileceğim uzuun açıklamalarım maalesef yok. Muhteşem dörtlüyü çok sevdim. Onları etrafında gelişen olaylar çok gerçekçi, günlük hayatlarımızda hepimizin başına gelebilecek şeylerdi. Özellikle baş rollerimiz aşırı uyumluydu. Bazen komiklikten bazen romantiklikten bazen de aralarındaki muhteşem çekimden dolayı bol bol kalp çarpıntısı yaşattılar bana. Zengin kız fakir oğlan edebiyatı yapmayıp, benzer seviyedeki insanların -yani daha gerçekçi- aşk hikayesini anlattıkları için de tebrik ediyorum. Buraya kadar her şey çok güzelken, diğer bütün karakterler sanki öylesine, başka dizilerde bu roller var biz de serpiştirelim birkaç tane denip konulmuş gibiydi. Final bölümünde de o karakterlerin amacı asla bir sonuca bağlanmadı. Bundan sonrası için spoiler alarmı veriyorum çünkü başka türlü açıklamam çok zor.


Yeni ev sahipleri olan kadın 4D kişilik, uçuk kaçık aynı zamanda zengin ve havalı bir karakter olarak
çıktı karşımıza. Duvar boyadı, bir şeyleri tamir etti sonra da kızın annesi olduğunu öğrendik. Falan filan ama bir yandan hep kilit bir sahnesi olmasını bekledim, olmadı.
Üvey kardeş olayımız zaten en saçmasıydı. Bir iki annesini kıskandı, kötü kötü baktı ekrana, sonunda da vasıfsızlar kralı olarak diziye hiçbir katkı sağlamadan gitti.
Her fırsatta Dong Man'ın kendisine olan zaafını kullanan, oppa oppaa diye ortalıkta dolanan gıcık eski sevgili hakkını vererek çok sinir etti ancak sonu yine saçma bitti. Birden bire ortadan kayboldu, maddi olarak zor duruma düştü ve bizimkilere sempati beslemeye başladı..
Sarı saçlı veletin rolü ortalığı çok karıştırmaya yetmese de en azından üzerine düşünülüp entrikalar kurularak hazırlanmıştı o yüzden laf söyleyemeyeceğim.
Karakterlerin yetersizlikleri haricinde bir eleştirim daha olacak. Kore dizilerinde ayrılıp tekrar birleşmek olmazsa olmaz unsur olduğu için tabi ki eksik kalmasın diyerek çocukları ayırdılar. 5 dakika sonra birleştirecekseniz niye yani, amacı ne?

Yani sizin anlayacağınız ne güzel diyebiliyorum ne vasat.. Sadece artık sağlam senaryoya sahip diziler seçip izleyebilmeyi umuyorum.
İçinizde Fight for My Way dizisini izleyenler var mı, oyuncularını ve senaryosunu beğendiniz mi? 2019 Kore dizileri önerileri olanlar yorumlarda etkileşime geçmeyi unutmayalım. Güzellikle kalın. 


Yorum Gönder

0 Yorumlar