TWICE - 'Feel Special' ile Geri Dönüşünü Gerçekleştirdi - TWICE Comeback 2019


Twice - Feel Special


Eylül ayının en merak ettiğim, sabırsızlıkla beklediğim geri dönüşü TWICE- Feel Special 23 Eylül Türkiye saati ile 12:00’da gerçekleşti. Her ay yaptığımız gibi, Eylül ayında geri dönüş yapan idol gruplarıyla ilgili yazımızı paylaşacağız ancak Twice’ın bu muhteşem geri dönüşü hakkındaki hislerimi zaman kaybetmeden sizlerle paylaşmak istedim. Twice ne zaman geri dönüş yapacak, Feel Special ne zaman çıkacak diye merak edenler yazımızı okumaya geçmeden önce aşağıda paylaştığımız linkten klibi izleyebilirler.

Mina’nın bu geri dönüşte yer alacak olması, kızların birbirinden mükemmel bireysel tanıtımları, göz dolduran mv teaserları beni çok büyük bir beklentiye soktu. Büyük beklentiler büyük hayal kırıklıkları getiriyor bunu çok iyi bildiğim için biraz korkmadım değil. Ama tam anlamıyla mükemmel bir comeback oldu diyebilirim. Kore’nin bir numaralı kız grubu Twice dillere destan bir şarkı ve konseptle çıktı karşımıza. Hatta en sevdiğim comebackleri oldu.

Çevrenizde sizi özel hissettirecek arkadaşlarınız, sevgilileriniz, eşleriniz olmalı. Şarkının sözleri çok anlamlı, sizi kalbinizden yakalıyor. Klipten bahsedecek olursam, Twice klipleri her zaman güzel olmuştur, 9 tanrıça sadece sabit dursalar bile beğenilir ama Feel Special apayrı bir boyutta. Kullanılan renkler, kızların kıyafetleri, dansları hepsi ef-sa-ne. Ayrıca üyelerin klipte birbirlerine bakışları beni çok duygulandırdı, özellikle Mina&Chaeyoung sahnesi. Biliyorum ki bu sadece klip için oluşturulmuş bir senaryo değil, kızların gerçek hisleri. Birbirlerinden güç alarak büyüyen 9 genç kızın hikayesi.

Ayrıca belirtmek istiyorum ki bu geri dönüşte de Twice kendi kimliğinden ödün vermemiş. Israrla bütün grupların özel renklerini soldurup, tek düze parçalar görmek isteyenlere inat dimdik duruyorlar. Twice’ın sadece sevimli konsept yaptığını düşünen insanlardan değilim - ki yapsalar bile en iyi şekilde yapan grup oldukları için sorun yok-, sevimli konsepti sanki suçmuş gibi dillendirenlerden hiç değilim. Twice gün geçtikçe yerinde saymayıp kendini yenileyen, yaşları büyüdükçe tarzları da gelişen bir grup. Feel Special ile daha olgun bir Twice çıktı karşımıza ve ben bunu çok sevdim. Once’lar da Twice ile büyüyüp gelişmeye devam edecek.

MV'yi izlemek isteyenler için,Yorum Gönder

2 Yorumlar