Sabunla Kaş Doldurmayı Denediniz Mi?-Yüz Şekline Göre Kaş Doldurma Teknikleri!

Herkese yeniden merhabalar bugün sizlere evde kendiniz uygulayabileceğiniz kaş doldurma tekniklerinden bahsetmek ve doğru bir şekilde kaş doldurabilmeniz için neler yapabileceğinizden bahsetmek istiyorum.Birçoğumuz ince kaşlara sahibiz ve istediğimiz kaş modelini de tam olarak belirleyemiyoruz.Kontür kaş son zamanlarda çok popüler hale gelmiş olsa da nedense kontür kaşları oldukça yapay buluyorum.Tabi kıl tekniği ile doğal bir kaş modeli ortaya çıkarılmış ve profesyonel çalışılmışsa ona lafım yok.

Makyajımın mükemmel olması taraftarıyım.Bunun için de yüzümü analiz edip bana yakışacak olan en doğru kaşı bulmam gerekiyor.Güzel bir makyaja sahip olabilmenin en önemli püf noktalarından bir tanesi,doğru bir biçimde alınmış olan kaşların doğru bir biçimde doldurulmuş olması ve aynı zamanda modelin yüzünü,bakışlarını,ifadesini güzel göstermesidir. Bir de kaşlarınızı inanılmaz doğal gösterecek sabunla doldurma tekniğim var.Neyse lafı çok uzatmadan yüzünüze yakışacak en doğru kaş modelini nasıl belirleyeceğinizle ilgili ve kaş doldurma tekniklerini tüm detayları ile anlatayım.😍

Öncelikle kaş alma tekniklerini ve kaşlarınızın başlangıç noktası,kuyruk bitimi ve orta kavis noktasını evde kendiniz nasıl belirleyeceğinizi anlattığım yüz şekline göre kaş nasıl alınır adlı  yazımı tıklayarak okuyabilirsiniz.

Yüz Şekline Göre Kaş Nasıl Olmalı?Oval Yüze Göre Kaş Şekli

Eğer oval bir yüz yapısına sahipseniz,öncelikle uzun kuyruklu kaşlardan uzak durmanız gerekiyor.Çünkü kaş yapınızı uzun tutarsanız,şakalarınızdan dar ve basık olan yüzünüz kaştan ibaret olacaktır.Yani yüzünüzü sadeleştirmeniz ve kalın yapılı kaşlardan kaçınmanız gerekiyor.

Yuvarlak Yüze Göre Kaş Şekli

Yuvarlak bir yüzünüz var ise durum tam tersi diyebilirim.Çünkü yüzünüzde kullanabileceğiniz alan çok geniş ve sizin yüzünüzü kaşlarınızla doldurup tamamlamanız gerekiyor.Bunun için daha geniş açılı,kuyruğu uzun kaşlar tercih edebilirsiniz.


Üçgen Yüze Göre Kaş Şekli

Üçgen yüz şekline sahipseniz,kaş tipinizi belirlerken çok dikkatli olmalısınız.Geniş alınlı ve sivri çeneli olan üçgen yüzler,kaş modellerini belirlerken ters c şeklindeki yuvarlatılmış bir kaş modeli tercih etmeliler.

Elmas Yüze Göre Kaş Şekli


Dörtgen yada elmas şeklinde bir yüz tipiniz var ise kaş şeklinizi belirlerken,sanki ters yatık hayali bir s çizgisi çizmelisiniz.Başlangış ve bitiş noktalarının s harfinin kuyrukları gibi yuvarlatılması yüzümüzün daha derli toplu bir görünüme sahip olmasını sağlayacaktır.


Kare Yüze Göre Kaş Şekli
Kare yüz yapısına sahipseniz,yüzünüzde herhangi bir yuvarlak hat bulunmayacağı için mutlaka dar açılı bir kaş modeli tercih etmelisiniz.Eğer dar açılı bir kaş modeli tercih etmezseniz halihazırda geniş olan yüzünüz,daha da geniş görünüme sahip olacaktır.

Uzun Yüze Göre Kaş Şekli
Uzun yüz yapısına sahipseniz,şekil verilmesi en kolay olan yüz tipine sahipsiniz demektir.Kaşlarınızı herhangi bir kavis yada yuvarlaklık yaratmadan sadece düz ve kısa bırakmanız yeterli olacaktır ve en doğru kaş modeli sizin için budur.Yani uzun bir yüze sahipseniz,kaş yapınız düz ve kısa olmalı.

Yüz tipinize göre kaş modelinizden kısaca bahsettiğime göre artık kaşlarınızı nasıl dolduracağınızı anlatayım.Şimdi kaş modelimize karar verdiysek o zaman kaşımızı en doğru teknikler ile nasıl doldurabileceğimizi konuşalım.

 Peki Sabunla Kaş Nasıl Doldurulur?Doğal Yollarla Kaş Doldurmak İçin Ne Kullanılır? Gür,Kalıcı,Sabitlenmiş Kaşlar!

Benim uzun zamandır kullandığım alternatif bir yöntem olan sabunla kaş doldurma tekniği özellikle kaşları çok ince iplik gibi olanlar için birebir etkili diyebilirim.Kaşlarızın daha iyi sabitlenmesi,daha gür görünmesi için harika ve doğal bir yöntem.Valla sonucuna inanamayacaksınız o kadarını söyleyeyim.Sabunla kaş şekillendirme,doldurma için yapmanız gereken ne peki?

1.Adım
Sabunu çok ıslatmadan sadece hafif nemlendirin.
2.Adım
Nemlendirdiğiniz sabuna kaş fırçanızı sürerek kaşlarınıza sabunu uygulayın.
3.Adım
Daha sonra uyguladığınız sabunun eşit yayılması için kaşlarınızı yukarı doğru tarayın.

Evet boyama öncesi kaş sabitleme işlemimiz hazır.Şimdi sıra geldi kaşlarımızı boyama ve doldurma kısmına.

Kaş Doldurma Teknikleri
1.Adım

Kaş farınız yada kaş kaleminiz yardımı ile benim daha önceki yazılarımdan ve tekniklerimden edindiğiniz bilgiler doğrultusunda hayali bir kaş çizin.Yüzünüze en uygun modeli ve kaşı belirlemek için mutlaka yazılarıma göz atmanızı tavsiye ederim.

2.Adım
Hayali kaşımızı belirledikten sonra iç kısımını kaş fırçamız yukarı yönlü hareket edecek şekilde,bastırmadan dokundurarak kaş kılı çizer gibi iç kısmını dolduruyoruz.

3.Adım

Bu aşamada ise far paletimizden en açık tonu seçip,kaşlarımızın alt kısmına özellikle kavis bölgesine beyaz aydınlatıcı farı uyguluyoruz.Eğer far yok ise,beyaz göze kalemi ile de kaş altınıza aydınlık verebilirsiniz.Böylece kaşlarınız daha dinamik,kalkık ve daha genç durur.

4.Adım
Boş rimel fırçamız varsa kaşlarınızı tarayıp doğal görünmesi ve düzenli görünmesini sağlayabilirsiniz.Ben genelde boş rimellerimin fırçalarını kaşlarımı taramak için kullanıyorum.Sizde öle yapabilirsiniz.Sert silikon bir rimel fırçası olabilir.
5.Adım
Artık hazırsınız!İfadenizi oldukça etkili kılacak kaşlara sahip oldunuz.

Bugünkü yazımın da sonuna gelmiş bulunmaktayım sevgili okuyucularım.Genelde kendi kullandığım yöntemleri sizlere aktarıyorum.Uzun soluklu bir yazı olduğunu düşünüyorum.Sizlere alternatif bir yöntem olarak kullanabileceğiniz sabunla kaş  doldurma tekniğimden bahsettim.Umarım faydalı bir yazı olmuştur,fikirleriniz benim için önemli o yüzden yazım ile ilgili yorumlarınızı mutlaka bekliyorum sizinde kendi yöntemleriniz var mı mesela?Yada kaş doldururken kullandığınız bir tekniğiniz var mı?Varsa benimle paylaşabilirsiniz,güzellikle sağlıkla kalmanız dileğiyle...

Yorum Gönder

0 Yorumlar