2011 Yılında Yayınlanmış En İyi Kore Dizileri - KDrama Önerileri

Bu yazı için hangi diziler 2011 yılında yayınlanmış diye dönüp baktığımda harika bir yıl olmuş dedim. O kadar güzel diziler var ki içlerinden eleyip 3-5 taneye düşüremediğim için uzun bir liste oldu. Hepsini anlatmak istiyorum o yüzden yazıları kısa ve öz tutmaya çalışacağım. 2011 yılında yayınlanmış en iyi K-dramaları görmek için hemen başlayalım mı?

Dream High
Dream High
Dream High, izlediğim ilk dizilerden biri olmasının yanı sıra şu an hala çok sevdiğim sanatçılarla tanışmamı sağlayan dizi. Hatta Kpop ile tanışmamı sağladı da diyebilirim. Miss A, 2PM, T-ara gibi harika grupları ve IU gibi mükemmel bir solo şarkıcıyı tanımamı sağladı. İdol olma hayali kuran gençlerin okuduğu bir sanat okulunda yaşanılanları anlatan güzel bir gençlik dizisi.

The Greatest Love
The Greatest Love

Adı gibi harika ötesi bir dizi. Baş rollerdeki oyuncularla ilk olarak bu dizi sayesinde tanıştım. Başta oyuncuları görsel olarak beğenmedim, yalan yok. Ama zamanla nasıl gözüm bu kadar alıştı da beğenmeye başladım orası çok kopuk. Güzel oyunculuk böyle etkiler yapıyor sanırım. Eski kız grubu üyesi bir idol ve kpop camiasıyla hiç alakası olmayan bir doktorun hikayesini anlatılıyor. Sadece 2011 yılında yayınlanan Kore dizileri sarasında değil, tüm zamanların en iyi dizilerinden biri diyebilirim. Bana göre K-dramalardaki en iyi karakterlerinden biri olan Dok Go Jin için bile izlenir. Böyle ciddi görünüşlü birinin içinden çıkan sevimli şey sizi çok güldürecek.


City Hunter
City Hunter
Çılgınlarla gibi Lee Min Ho takip ettiğim dönemlerden bir aksiyon dizisi. İzlememin üzerinden çok uzun zaman geçtiği için konusunu tam hatırlamıyorum. Aklımda Lee Min Ho’nun intikam peşinde koştuğu ve oradan oraya atladığı güzel dövüş sahnelerini barındıran bir dizi olarak kaldı. İzlerken keyif aldım evet ama fazla abartıldığını düşünüyorum. Güzel ancak enlerim arasına girmiyor maalesef.

Protect The Boss
Protect The Boss
Vay canına ne kadar farklıymış dediğim bir dizi. Güçlü kadın karakterler görmeye alışık olmadığımız zamanlardı. Konu mükemmellik abidesi patron ve utangaç, fakir kız hikayelerinden, çocuksu patronun otoriter sekreterine dönmüştü birden. Şu an için muadili çokça bulunsa da o zamanlar ayıla bayıla izlemiştim. Peki benzer diziler var diye bu dizinin kalitesini düşürür mü? Benim için cevap hayır. Biliyorsunuz klişelerin hastasıyımdır.

My Princess
My Princess
Günümüzde geçen saray dizilerinin yeri bende ayrıdır. Biliyorsunuz, Düşlerimin Prensi izlediğim ilk Kore dizisiydi. Ondan sonra My Princess izlemek benim için ilaç gibi oldu. Sıradan bir üniversite öğrencisinin prenses olmasını anlatan romantik komedi tarzında güzel bir dizi. Başrol oyuncularının uyuma da yerindeydi. Kim Tae Hee’nin neden bu kadar abartıldığını anlamayanlara öneririm, aydınlanma yaşayabilirsiniz.
Heartstrings
Heartstrings
Yine müzikle iç içe geçmiş bir gençlik dizisi. You Are Beautiful dizisinden beri hayran olduğum ikilinin yeni bir dizide oynayacağını öğrendiğimde ne kadar sevindiğimi hala hatırlıyorum. Zaten sevdiğim CNBLUE grubuna daha da çok hayran kalmamı sağlayan dizidir aynı zamanda. Geleneksel Kore müziği ve çağdaş müzik gibi birbirinden tamamen farklı iki tür üzerine çalışan gençlerin aşkını izlemek isteyenle tereddüt etmeden izleyebilir..


49 Days
49 Days

Ölseniz gerçekten sizin için göz yaşı dökecek kaç kişi var diye sorgulamanıza neden olacak. Geçirdiği kaza sonucu komaya giren bir kızı ve ona 49 gün şans veren bir ruh bekçisinin başından geçen olayları anlatan bir dizi. Fantastik, komedi, romantizm, dram ne ararsanız var bu dizide.

Lie To Me
Lie to Me
Bonus dizi :) O zamanlar kötü dizi bulmak zordu ama ben buldum arkadaşlar. Yoon Eun Hye hayranlığım sebebiyle balıklamasına dalıp izlemeye başladığım dizi beni memnun etmedi. Konusu ya da herhangi bir sahnesi hakkında hiçbir fikrim olmadığı için küçük bir araştırma yaptım ama yine de fayda yok, hafızamda asla yer etmemiş.2011 yılında yayınlanan Kore dizileri de bu şekildeydi. Çokta harika olmayan diziler mevcut ama yine de güzel bir seneydi. Eski dizileri izlememiş olanlara veya yeniden izlemek isteyenlere tavsiye edilir arkadaşlar. En iyi K-drama yorumları için bizi takip etmeyi unutmayın

Yorum Gönder

3 Yorumlar

  1. Benim favorim hotel del luna sjjs

    YanıtlaSil
    Yanıtlar
    1. 2019 güncel dizilerinden en çok ses getiren Hotel Del Luna oldu. En kısa zamanda onunla ilgili bir tanıtım yazısı gelecek :)

      Sil