K-Pop Yakın Zamanda Geri Dönüş Yapan Gruplar-K-pop Groups Comebacks August 2019


Merhaba arkadaşlar bugün sizlere K-pop eğlence köşemiz için 2019 yılının yaz aylarını bitirdiğimiz ve sonbahara adım attığımız günlerinde K-pop gruplarının en yakın geri dönüşlerinden bahsetmek istiyorum.O zaman hazırsanız K-pop dünyası ve K-pop magazin dünyasında kimler yeni yeni single ve şarkılar ile geri dönüşler yapıyor hepsini liste halinde sizlere sunalım.En son çıkarılan K-pop şarkılarına ve comeback çalışmalarına dair yorumlarımız neler?
K-pop grupları ne zaman comeback yapacak diye merak edenler için sonunda comebackler geldi bile.En sevdiğiniz K-pop gruplarının comebacklerini yorumlayalım.
Hadi geri dönüş yapan K-pop gruplarını ve performanslarını inceleyelim!

D1CE - WAKE UP  (1 AĞUSTOS)


Tanınmış bir şirketten çıksa veya adından söz ettirmiş bir grup olsa bu şarkıyla uçup giderlerdi. Gerçekten hiçbir beklentim olmadan açtım ve çok iyiydi. Eleştiri olarak düşünmeyin ama ilk çalmaya başladığında Exo dinliyorum sandım. Debut şarkılarıymış o yüzden daha bir destekliyorum umarım çok başarılı olurlar.

OH MY GIRLS – BUNGEE (5 AĞUSTOS)


Çok sevimli, güzel yaza uygun bir şarkı gerçekten beğendim. Ama şöyle küçük bir sorunum var ki ben sevimli şarkıları birbirinden ayırt edemiyorum. Buna benzer onlarca şarkı dinlediğime yemin edebilirim. İçinde absürt şeyler barındıran sevimli şarkılar oluyor, başta sevmeyip sonra bağımlısı olabiliyorum (mesela Liar Liar) ama bu şarkı o kategoriye de girmiyor. Sözlerini anlayarak ve zamanla kulak aşinalığı kazanarak sevilebilir güzel bir şarkı ama ben bir daha açıp dinleyeceğimi sanmıyorum.

SEVENTEEN – HIT (5 AĞUSTOS)


Büyük bir Seventeen fanı sayılmam, şarkılarının da çoğunu bilmiyorum ama tarzları hakkında tabi ki bilgim var. Özellikle koreografi dendiğinde akla ilk gelen gruplardan biri olduğunu biliyorum. Yine şaşırtmamışlar danslarına bayıldım. Şarkıya gelecek olursak, kötü değil beğendim ama sanki hiç Seventeen’i çağrıştıran bir şarkı değil. Don’t Wanna Cry, Very Nice, Mansae vs. çocuklara daha çok yakıştığını düşünüyorum.

FANATICS – SUNDAY ( 6 AĞUSTOS)


Produce programından 2 üyenin yer aldığı bir grup olan Fanatics 6 Ağustos’ta Sunday şarkılarıyla çıkış yaptılar. Debut şarkısı için fazla sönük kaldığını söyleyebilirim. Son zamanlarda çok fazla yeni grup çıkış yapıyor ve ne yazık ki yarıdan fazlası sektörde tutunamayacak. Böyle bir rekabet ortamında çok daha dikkat çekici bir başlangıç yapmaları gerekirdi. Umarım bir sonraki şarkıları daha başarılır olur.

JBJ95 – SPARK (6 AĞUSTOS)


Sektördeki kalabalıktan dolayı yine harcanan bir yetenekle karşı karşıyayız sanırım. Dağılmış bir grubun iki üyesinin kurduğu yeni bir grupmuş JBJ95. Spark şarkısına bayıldım. Bu yazıyı bitirdikten sonra kesinlikle daha derin bir araştırma yapacağım. Şuan arkadan diğer şarkılarını da dinliyorum sevdim ben bu grubu. Söylemesi ayıp hoş çocuklarmış, hem de benimle yaşıtlar :D

ROCKET PUNCH – BIM BAM BUM (7 AĞUSTOS)


Bim bam bom çok şükür dostlar Infinite'in yeni bir kız kardeş grubu var.. Grubun ismi ne kadar saçmaysa şarkı da o kadar güzel bence. Woollim şirketine yakışır bir grup olmuşlar diye düşünüyorum. Sevimli bir konsept yerine enerjik bir şarkıyla çıkış yapmalarına sevindim. İlerde adlarından söz ettiren bir grup olmalarını çok isterim.

THE ROSE – RED (13 AĞUSTOS)


Koreli bir grubu dinliyor gibi hissetmedim hiç, sadece şarkıya odaklandım. Bu gerçekten büyük bir başarı. Kpop sevenler sdadece güzel şarkılar dinlemek için hayran olmuyorlarbu gruplara. Dansları, kıyafetleri gibi birçok görsel şeyden etkileniliyor. Ben bu grupta direkt müzikten ve sesten etkilendim. bu ay iyi gidiyoruz sanki kötü dediğim bir şarkı olmadı haydi devammm.


WEKI MEKI – TİKİ TAKA (99%) (14 AĞUSTOS)


Çok akılda kalıcı, kolayca popüler olabilecek bir şarkı ama Kore yine uyuyor arkadaşlar. Bu kızlar nasıl hala patlamaz anlamıyorum. Crush, Picky Picky.. çok güzel akılda kalıcı şarkıları var. Bu geri dönüşte üzüldüğüm tek şey Yoojung'un rapini duyamamış olmak. Onun dışında klip güze, kızlar güzel, şarkı güzel. Daha ne olsun?

RED VELVET – UMPAH UMPAH (19 AĞUSTOS)


Lafa çok şükür diyerek başlamak istiyorum. Nihayet sevebileceğim bir Red Velvet şarkısı geldi. Zimzalabim'den sonra beklentim mi çok düşüktü emin değilim ama çok sevdim. Kızların kıyafetlerini, tarzlarını bile sevdim diyecektim ki çokça tartışmalı bir çalıntı konusu açıldı. Ben oralara hiç girmiyorum çünkü araştırmadım ayrıntısını bilmiyorum. Ama şarkı gibi şarkı be cidden beğendim çok eğlenceli, hareketli. Joy yine çok güzelsin ya sesi de kendisi kadar güzel tütütütü maşallah.

EVERGLOW – ADIOS (19 AĞUSTOS)


Everglow sektöre harika bir giriş yapmış kız grubu, bu herkesin kabul ettiği bir gerçek. Bon Bon Chocolat şarkılarını açıp hiç dinlemediğim halde ezberlemiştim çünkü gerçekten her yerdeler. O yüzden merakla beklediğim bir geri dönüştü. Öncelikle şarkının harika olduğunu kabul ediyorum. İlk dinlediğimde Black Pink - Kill This Love' a benzettim hatta şarkıya ilk giren kız Jennie deseniz inanırım yani. Bu sadece benzetme, çoğu şarkı bize başka şarkıları anımsatıyor tabi ki. Yorumlarda insanların I'm an Albatraoz şarkısına benzettiği görünce tekrar dinledim ve gerçekten olması gerekenden daha fazla benzediğini düşünüyorum. Kesinlikle kızların hatası değil, onlar daha çaylak bir grup ve çok yetenekli kızlar. Umarım böyle tartışmalara girmedikleri güzel şarkılarla görürüz onları.

THE BOYZ – D.D.D (19 AĞUSTOS)


Tam olarak temizlik yaparken son ses açıp, saçma sapan hareketler yapmaya dalmalık çok güzel, enerjik bir şarkı olduğunu düşünüyorum. Grubu araştırmadım sanırım yine çaylak bir grup. Şuan tek isteğim işten kafamı kaldırabildiğim şu vakitte yazıyı bitirebilmek ama incelenecekler listeme ekledim bile. Grupla ilgili önerileriniz varsa seve seve dinlerim.

UP10TION – YOUR GRAVITY (22 AĞUSTOS)


Klipte kullanılan renkler beni ilk saniyeden ele geçirdim derken saçının koyu yeşil olduğunu tahmin ettiğimiz rapper (araştırmam beni yanıltmıyorsa ismi Bitto imiş.) çıktı karşıma, güzel ilk izlenimler yaşadım. çocuklar enerjik,klip sevimliydi. UP10TION takip ettiğim bir grup değil ama ismini duymuşluğum çoktur. Bu güzel şarkıyla başarılı olurlar umarım.

SUNMI – LALALAY (27 AĞUSTOS)


Bu kadın büyücü resmen, her defasında beni kendine kilitliyor. Kıyafetlerine, yüz ifadelerine, dansına takılıp kalıyorum. Şarkıyı dinlemeye odaklanmam için 2-3 kere başa sarmam gerekti. Sunmi’nin olduğu 3814326 km öteden belli olan harika bir şarkı. Bağımlısı olmam birkaç kere daha dinlememe bakar sadece. Solo kariyerinin başından sonuna kadar beğenmediğim şarkısı olmayan harika bir kadın. Hadi siz de bol bol dinleyin.

X1 - FLASH (27 AĞUSTOS)


Produce programından çıkıp başarısız olan bir grup var mı ki arkadaşlar. Kesinlikle herkesin beklentisi benimki gibi çok yüksektir diye düşünüyorum. Bu beklentiyi karşıladı mı derseniz gayette güzel karşıladı. Enerjik, hoş bir şarkı. Umarım önlerindeki kısıtlı zamanı iyi değerlendirip çok güzel yerlere gelirler.

Evet bugünkü geri dönüş yazımızın da sonuna gelmiş bulunmaktayız.Sizlere kısaca 2019 yılı ağuştos ayının geri dönüş yapmış olan K-pop gruplarını sunduk.Umarım beğenerek okursunuz ve bu listede geri dönüşünü en çok sevdiğiniz K-pop grubunu yorum kısmından bizlere iletmeyi unutmayın.Biz yazımızı hazırlarken çok eğlendik,sizlerinde okurken aynı hisse kapılmamış dileğiyle...

Eylül Ayında Geri Dönüş Yapmış Kpop Grupları İçin Tıklayınız

Yorum Gönder

0 Yorumlar