9 Günlük Bayram Tatilinde İzlediğim K-Drama Kore Dizi Önerilerim!

Hazır kendimi dizi izlemeye kaptırmışken 9 günlük bayram iznimden yararlanıp 3 dizi bitirdim ve bunları sizinle paylaşmak istiyorum.Bugünkü blog yazımda severek takip ettiğim kore dizi önerilerimden bahsedeceğim.2019 yılı itibariyle K-drama dünyasında izlenilecek yepyeni diziler başlayınca bende hemen K-drama öneri köşeme sevdiğim üç diziyi ekledim. Bayram tatili, hafta sonu tatili vs. boş gününü evde geçirecek olanlar bu yazıyı okumadan geçmeyin. En beğendiğim dizi hangisiydi, sizlere de izlemenizi tavsiye eder miyim bunları öğrenmek isterseniz buyurun başlayalım.

                 En İyi K-Drama Dizi Önerilerim!

The Secret Life Of My Secretary Konusu
The Secret Life Of My Secretary

Klişeleri severim diyerek izlemeye başladığım 32 bölümlük 2019 dizisi. 32 bölüm gözünüzü korkutmasın bölümler yarım saat olduğu için yine klasik 16 bölümlük çerez bir Kore dizisi diyebiliriz. Yıllar önce uğradığı ihanet nedeniyle her yıl sekreterini değiştiren Do Min Ik ve işini kaybetmek istemediği için köle gibi çalışan sekreter Jung Gal Hee'nin ilişkisini konu alıyor. 1 yılı doldurduğu için sekreterini işten çıkarmayı planlayan Min Ik, saldırıya uğrar ve yüz körlüğüne yakalanır. Tek tanıyabildiği yüz sekreterinindir.

Dizi hakkındaki kendi düşüncelerimi söyleyecek olursam.. izlemesem de olurdu. 2 gün içinde bitirdim ama bazı yerlerde ilerlettim ve sırf yarım bırakmamak için izledim. Klişe şeyleri severim, her seferinde beni etkileyecek bir yönünü bulurum evet ama her yapım için geçerli olmuyormuş bu. Gayet sıkıcı ve sıradandı ve baş rollerin aşkı bana geçemedi. Sanırım bir dizideki en önemli unsur oyuncuların birbiri ile olan uyumu. Beklentim mi çok yüksekti acaba çünkü biliyorsunuzdur bir önce izlediğim dizi Her Private Life'taki çift aşırı uyumlu etrafta kelebekler uçuşturan cinsten bir kimyaya sahipti.
The Secret Life Of My Secretary

Bu kadar kötü şey sıraladıktan sonra olumlu bir şey söylemek istiyorum. En beğendiğim karakter Kim Jae Kyun'un canlandırdığı Veronica Park oldu. O cırtlak sesi ve garip kişiliğiyle sevdirdi kendini. Ki Dae Joo ile birlikte ana karakterlerden daha güzel bir kimya yakaladıklarını düşünüyorum. Veronica'nın adamı yatağa atmak için verdiği uğraşlar da takdire şayandı :)


He Is Psychometric Konusu
He Is Psychometric
Kendimi çok kaptırdığım için gizemli, soruşturmalı şeyler izlemek beni strese sokuyor o yüzden bu tarz dizileri izlemekten kaçınıyorum ama GOT7'ın yakışıklı aktörü Jinyoung'un dizisini izlemesem olmazdı. İyi ki de izlemişim. Bayram tatilinde izlediğim diziler içinde en sürükleyici olanıydı. Soruşturmalı, katilli dizilerde her saniye devam eden gergin hava bu dizide yok. Her an bir köşeden sevimli bir Jinyoung fırlayabilir. Polisiye tarafı ağır basan bu dizi, bir apartman yangını ve yangında bıçaklanmış bir şekilde bulunan kadın cesetlerinin gizemi üzerine şekilleniyor.
Jinyoung'un canlandırdığı Lee An, yangında anne ve babası kaybeder. Kazada başına aldığı darbe sonucu psikometri güçleri ortaya çıkar. Dokunduğu kişilerin veya nesnelerin hatıralarını, duygularını, sırlarını görebilir.
Yoon Jae In sorunlu bir öğrencidir o yüzden sürekli okul değiştirmek zorunda kalmıştır. En son gittiği lisede Lee An ile karşılaşır ve kendisini gözetleyen bir sapık olduğunu düşünür. Zamanla yanlış anlaşılmalar ortadan kalkar ve arkadaşlıkları gelişir. Babası, Lee An'ın ailesinin öldüğü yangının suçlusu olarak hapiste yatmaktadır.
Dizinin yakışıklı savcısı Kang Sung Mo, yangından Lee An'ı kurtaran kişidir. Aynı evde yaşayıp abi kardeş ilişkileri olsa da Sung Mo herkese olduğu gibi Lee An'a da mesafeli davranır. Gizemli karakteri ve sakladığı geçmişiyle dizinin en merak edilen karakteridir.
Sistar grubunda en az ilgilendiğim üyeyken bu dizi ile ilgi duymaya başladığım Dasom idealist bir dedektif olan Eun Ji Soo karakterini canlandırıyor. Lee An ile çok samimi ilişkileri vardır ve her seferinde hayal kırıklığı yaşasa da davalarda yardımcı olması için Lee An'ın gücünden yararlanmaya çalışır. Bir de taşa aşık olsa daha çok tepki alabilecekken gidip Sung Mo'ya aşık olmuştur.

Are You Human Too Konusu
Are You Human Too

Bir robota aşık olmadığımız kalmıştı onu da olduk çok şükür. Dizimiz çocuğu zorla kendisinden alınan bir robot mühendisinin özleminden dolayı oğluna benzeyen bir robot yapmasıyla başlıyor. Oğlu büyüdükçe robotta da değişiklikler yapıp bugünkü haline getiriyor. Gülebilen, düşünüp duyguları analiz edebilen bir yapay zeka robotu, Nam Shin.
İnsan olan Nam Shin trafik kazası (aslında öldürme girişimi) geçirdikten sonra robot olan Nam Shin onun yerine geçer. İnsan ve robot olan Nam Shin o kadar farklı karakterlere sahiptirler ki etrafında tanıdığı herkes şaşkına döner. İnsan baş rolümüz sinir bozucu derecede ukala, kendini beğenmiş ve çalışanlara kötü davranan biridir. Robotumuz ise merhametli, ağlayan biri gördüğünde gidip direkt sarılan, ihtiyacı olanlara yardım eden bir minnoştur.
Dizi hakkındaki düşüncem çok içselleştiremediğim yönünde. Yani robot ve insan aşkı ne kadar yürüyebilir ki? Haliyle kendimi diziye kaptıramadığım için sıkıldığım ve birkaç kere kapatmaya yeltendiğim oldu. Ama ne zaman sıkılsam Kang Joon yakışıklı yüzüyle ekranda belirdi ve bana göz kırptı😂
 Kore'nin en güzel gözlerine sahip iki kişi Kang Joon ve Seung Yeon saçma bir robot-insan ilişkisi içinde olsalar da yan yana muhteşem gözüküyorlardı.Ayrıca oyunculuklar da diziyi izlemeye değer kıldı. Biri hariç, anneyi canlandıran kadın berbattı. Aslında çok duygusal olması gereken sahneler bile itici olmuştu.
Yani kısaca dizi ortalamanın bir tık üstüydü, yüksek beklentileriniz olmadan izlerseniz sonrasında üzülmezsiniz.


Tatilde izleyebileceğiniz dizi önerileri yazım burada son buluyor. Siz de tatil günlerinizi bu güzel dizilerden birini izleyerek geçirebilirsiniz. Hafta sonu bir oturuşta bitirilecek güzel Kore dizi önerileriniz varsa bizimle paylaşmayı unutmayın. İzleyeceğim dizileri sıraladığım listemdeki bütün diziler bittiğine göre en kısa zamanda oluşturacağım yeni listeyi sizlerle de paylaşıyor olacağım.

Yorum Gönder

2 Yorumlar

  1. Bunlarin hepsini 9 günde mi izlediniz 😨

    YanıtlaSil
    Yanıtlar
    1. Kendimi izlemeye kaptırdığımda bir diziyi 1,5 - 2 günde bitiriyorum. Sıfır hayat, full Kdrama :)

      Sil