Mat Bitişli Mac Studio Fix Fluid& Revlon ColorStay-Islak Bitişli Nars Sheer Glow&Neutrogena Healthy Skin Fondöten İncelemesi! 

Merhaba arkadaşlar bugün sizlere piyasadaki oldukça yüksek fiyata satılan biri mat bitişli biri de ıslak bitişli olan iki fondöten ile onlara alternatif olarak sizlere önerebileceğim iki üründen bahsetmek istiyorum.Uzun zamandır bütçesi kısıtlı olan ve bazı makyaj markalarını yüksek fiyatlarından ötürü kullanamayan,satın alamayan okuyucularım için böyle bir yazıyı blogumuz aracılığıyla paylaşmak istiyordum.Öncelikle sizler için seçmiş olduğum mat bitişli iki fondotönin karşılaştırmasını yapmak istiyorum.O zaman sizleri çok meraklandırmadan başlayayım.Haydi o zaman!

Mat Bitişli Mac Studio Fix Fluid& Revlon ColorStay-Islak Bitişli Nars Sheer Glow&Neutrogena Healthy Skin Fondöten İncelemesi! 
Islak Ve Mat Bitişli Fondötenler Ve Uygun Fiyatlı Alternatifleri


Mat Bitişli İki Fondöten Olan Mac Studio Fix Fluid Ve Ona Alternatif Olarak Sunduğum Revlon Colorstay Fondöten Karşılaştırması!

Sizlerle mat bitişli iki fondöten karşılaştıracağız.Birinin fiyatı yüksek birininki ise daha ucuz arkadaşlar.Aslında ucuz olan pahalı olana alternetif olabilir.Eğer uzun zamandır almayı düşündüğünüz fondöten pahalı olan ise ucuz ve hesaplı olana da bir şans verebilirsiniz.😍

☆Mac Studio Fix Fluid Fondöten Yorumlarım!

 Mac Studio Fix Fluid& Revlon ColorStay-Nars Sheer Glow&Neutrogena Healthy Skin Fondöten İncelemesi! 


Bu serinin tek olumsuz yanı fondötenin pompasız olarak satılması ve siz sonradan pompa alıp kullanıyorsunuz.Yağlı ciltler için biçilmiş kaftan arkadaşlar.Yüzünüze sürdüğünüz andan itibaren yüzünüzle bütünleşmeye başlıyor.İnce bir tabaka sürseniz bile kapatıcılığı çok yüksek ve aynı zamanda mat bitiş sağlarken kesinlikle cildinizde mat durmuyor,oldukça doğal parlak bir görünümü var diyebilirim.Fondöten kesinlikle oksitlenme yapmıyor.Fondötenin gün içerisinde oksitlemeye başlaması hepimizin en büyük problemlerinden bir tanesi.Bu yüzden bu özelliği benim için artı diyebilirim.Açık tenliler için ideal renk NC10,denediğim diğer renkler genelde cildime koyu geliyor bunu da belirtmek isterim.

Size kısaca fondöten oksitlenmesinden bahsetmek istiyorum.Bunun mutlaka bilmeniz gereken çok önemli bir ayrıntı olduğunu düşünüyorum.

Peki Fondötenin Oksitlenmesi Nedir?
Arkadaşlar hiç fark ettiniz mi?Fondötenlerimizi yüzümüze uyguladıktan bir süre sonra fondötenin cildinizde koyulaşmaya ve ten renginizden daha köyü durmaya başladığını görürsünüz.İlk uyguladığınız an ile üzerinden belli bir süre geçtikten sonraki hali aynı olmaz.İşte bu fondöteninizin oksitlendiği anlamına gelir.Sürdüğünüz fondöten havadaki oksijen ile birleşince cildinizde oksitlenerek koyulaşmaya başlar.Bunu önlemenin yolları var birkaç tavsiye vermek istiyorum.

Fondötenin Oksitlenmesi Nasıl Önlenir?Püf Noktaları!


♡Makyaj yapmadan önce mutlaka makyaj bazı kullanın.Makyaj bazı cildinizi makyaja hazırlar,fondöten için astar görevi görür.Oksitlenmeyi engeller.

♡Yağlı ciltlerin üretmiş olduğu doğal yağlar fondöten içeriği ile birleştiğinde koyu bir pigmente dönüşür ve cildinizde koyu bir görünüm ortaya çıkar özellikle cildiniz ve boyun bölgenizin rengi farklıysa cidden hiç iyi durmuyor.😍Yağlanmayı makyaj bazı,pudra,yağ emici pedler ile kontrol altına alabilirsiniz.T bölgesi yağlanan karma ciltler içinde geçerlidir.

♡Fondöteni seçerken ve satın alırken tester üründen bir kaç damla alarak bileğinize sürün.Üzerinden 1 saat geçmesini bekleyin.Oksitlenme yoksa,satın alabilirsiniz.Denemekten zarar gelmez.

Artık yazımıza devam edebiliriz.Şimdi sıra geldi Mac Studio Fix'e alternatif olarak sunacağım benzer yapılı fondötenime.

Mac Studio Fix Alternatifi Revlon ColorStay İnceleme Ve Yorumlarım!

Revlon ColorStay Fondöten Yorumlarım!

 Mac Studio Fix Fluid& Revlon ColorStay-Nars Sheer Glow&Neutrogena Healthy Skin Fondöten İncelemesi! 


Fondöten gerçekten çok beğendiğim ve yapısını mac studio fix fondötene benzettiğim bir fondöten diyebilirim.Kalıcılığı çok iyi.Kapatıcılığı orta diyebilirim.Fondötende herhangi bir oksitlenme olmadı.Kokusu yok.Cildimde herhangi bir kızarıklık yada sivilcelenme yapmadı.Tek eksi yönü çok katı ve mat bitişli olduğundan hızlı hızlı sürüp dağıtmanız gerekiyor.

Islak Bitişli İki Fondöten Nars Sheer Glow Fondöten Ve Ona Alternatif Olarak Sunduğum Neutrogena Healthy Skin Karşılaştırması!

Nars Sheer Glow Fondöten Yorumlarım!

 Mac Studio Fix Fluid& Revlon ColorStay-Nars Sheer Glow&Neutrogena Healthy Skin Fondöten İncelemesi! 


Kendisi iyi bir fondöten fiyatına göre performansı orta diyebilirim.Karma ciltliyim ve ıslak bitişli fondötenleri çok seviyorum.Karma ciltli olmama rağmen cildimde herhangi bir parlama yapmadı.Kapatıcılığı da orta derecede eğer çok sorunlu bir cildiniz yoksa kapatıcılığını seversiniz diye düşünüyorum.Aydınlık bir duruşu var özellikle kış aylarında cildinizin neme ihtiyaç duyduğu soğuk havalarda kullanmayı tercih ediyorum.Ama bence bu ürün daha iyi olabilirdi.Fiyatına baktığımda bundan çok daha iyi olan fondötenler olduğunu söyleyebilirim.

Nars Sheer Glow Fondöten Alternatifi Neutrogena Healthy Skin İnceleme Ve Yorumlarım!

 Mac Studio Fix Fluid& Revlon ColorStay-Nars Sheer Glow&Neutrogena Healthy Skin Fondöten İncelemesi! 


Bu ürün yurtdışından amazon vasıtası ile satın alabileceğiniz ve Nars Sheer Glow'un alternatifi olabilecek potansiyele sahip,aynı zamanda yapısı da ona paralel diyebilirim.
Bana göre çok doğal bir bitişi var,kapatıcılığı orta derece aynı zamanda ıslak bitişli,cildi daha dinamik daha aydınlık gösteriyor.Yapısı ise çok hafif.Ben çok severek kullandım ama bir tık daha kapatıcı olabilirdi sanki diğer özellikleri hoşuma gitti.Yüzüme sürdüğümde hem çok doğal hemde çok canlı gösteriyor.Islak bitişli fondötenleri çok seviyorum sevenler için de tavsiye edebileceğim bir ürün kendisi.

Evet bugünkü  blog yazımın da sonuna gelmiş bulunmaktayım.Aranızda Mac Studio Fix Fluid fondöteni, Revlon ColorStay fondöteni, Nars Sheer Glow fondöteni, Neutrogena Healthy Skin fondöteni kullananlar var ise yorumlarını bekliyorum.Benim deneyimlerim bu şekildeydi.Eğer mat bitişli ve ıslak bitişli fondöten arayışındaysanız,sizler için seçtiğim fondötenler ve uygun fiyatlı olarak düşündüğüm alternatiflerine göz atabilirsiniz.Sizleri seviyorum,güzellikle, sağlıkla kalınız...Yorumlarda buluşalım.

Yorum Gönder

2 Yorumlar

  1. Emeğiniz için teşekkürler çok güzel bir yazı olmuş.

    YanıtlaSil
    Yanıtlar
    1. Teşekkür ediyoruz faydalı olabiliyorsa ne mutlu bize😍

      Sil