K-pop 'un En İyi Dans Eden Erkek İdollerini Ve Hayranlıkla İzleyebileceğiniz Dans Koreografilerini Seçtik!

Herkese merhaba,
Bugünkü yazımızda daha önce kadın idoller ile ilgili yazdığımız ve çokça beğeni alan en iyi dansçılarla ilgili olan yazımızın erkek idoller için olan versiyonunu inceleyeceğiz. Öncelikle şu belirtmek istiyorum ki çok fazla iyi dans eden idol var. Hazırladığım bu liste benim izlemekten keyif aldığımız müthiş dansçıları içeriyor. Yani sizin çok beğendiğiniz harika dansçıları bu listede göremezseniz yorum kısmında bizimle paylaşabilir ve o idolü keşfetmemizi sağlayabilirsiniz. Hadi yazımıza hemen başlayalım.

YUGYEOM

Yugyeom hakkında yazı yazmak benim için çok zor. GOT7 çıkış yaptığında benden küçük idoller yeni yeni türemeye başlamıştı ve ben buna alışık değildim. Üyeleri kardeşim gözüyle görüyordum ve bir yerden sonra Yugyeom bana bunu sorgulatmaya başladı.  Uzun boyu, geniş omuzları… hayır hayır o benim kardeşim :))) İnkar edilemez bir gerçek varsa o da bizim giant maknaemizin mükemmel bir dansçı olduğu. İdol olmadan önce de dansa ilgi duyan ve birkaç yarışmadan birincilik kazanmış bir kardeşimiz. O zamanlarda çalıştığı arkadaşlarıyla hazırladıkları sahne şovunu sizlerle paylaşıyorum. Evet yine Hit The Stage sahnesi.Got 7 K-pop dünyasında en iyi dans eden  kore grupları arasında zaten. Şu yarışmayı tekrar başlatmaları lazım ah ahhhh.


TAEMIN
Benim yüzü güzel, kendi güzel, vücudu zayıf, dansı mükemmel maknaem. Kore’de bana üst düzey dansçılar olduğunu ilk gösteren kişi diyebilirim. Dansa olan tutkusu ve yeteneği her seferinde beni şaşırtıyor. Bunca zaman çizgisini bozmadığı ve hatta sürekli kendini geliştirmeye devam ettiği için büyük bir hayranlık besliyorum. İlk çıkış yaptıklarında çok iyi dans eden sevimli bir çocuktu ama şimdi şarkı söyleme konusunda da başarılı bir genç adam.
Yıllar önce izlediğim bir videosunu paylaşacaktım çok aradım ama bulamadım. Konserde Lucifer ya da Ring Ding Dong şarkılarından birinde daha etrafa gülücükler saçarken aniden müzik başlamıştı ve 1 salise sonra dans adapte olması beni çok şaşırtmıştı. Neyse onun yerine günümüze daha yakın bu muhteşem performansı paylaşıyorum. En iyi dans eden erkek idoller listesinin ise olmazsa olmazlarından bir tanesi olduğunu da söyleyebilirim.Sanat eseri gibi adam.KAI
Taemin’in ikizi diye düşünüyordum ve hala aralarında akrabalık olmadığına inanamıyorum. Neyse ki akrabalıktan daha güçlü bir dostluk bağları var.
EXO ilk çıkış yaptığında forumlarda Kai’den başka konu konuşulmazdı. Herkes gibi ben de tipine ve muhteşem dansına hasta olmuştum. Dansının keskinliği, yüz ifadeleri her şeyi mükemmel. Zaman geçtikçe daha da iyi olması inanılmaz gerçekten. Ne kadar ileri gidebilir çok merak ediyorum. Hangi performansını seçsem cidden karar vermekte çok zorlanıyorum, hepsi mi harika olur. Bu dans K-pop'un en iyi dansları arasında diyebilirim.Yüz ifadelerini iyice görelim o zaman..


JB
Seksi Lido JB bildiğiniz üzere idol olmadan önce b-boy idi ve keşfedilip JYP şirketine girdikten sonra eğitim alıp o dans yeteneğinin üstüne bir de ana vokal oldu. Vücudunun esnekliği ve yüz ifadelerinin sertliği gözlere şenlik değil mi sizce de? Yugyeom grup içindeki en iyi dansçı olarak biliniyor ama JB benim için bir adım önde diyebilirim. Ayrıca tarzları birbirinden çok farklı.
GOT7 grup üyelerini kardeşim gibi gördüğü söylemiştim ama JB sayılmaz tamam mı o JJ Project bile değil Dream High zamanından kalma benim için 😊 En sevdiğim performanslarından biri de JYP'nin Honey dansı. Dans etmiyor resmen anı yaşıyor ve sahnede eğlendiği o kadar belli ki bu çok hoşuma gidiyor.Bu dansı mutlaka izlemelisiniz bunu ben en zor k-pop dansları arasında da gösterebilirim.

HOYA
INFINITE grubu lise boyunca şarkılarını en sevdiğim gruptu. O yüzden bendeki yerleri çok başkadır. Ama sadece şarkılar değil müthiş derecede senkronize oldukları koreografileri de beni çok etkilemişti. Sürekli dans pratikleri yaptıkları videoları izlerdim ama bir yerden sonra gözüm Hoya’ya sabitlenip kalırdı. En yakışıklı, en iyi sese sahip, en beğendiğim üye değil ama güçlü ve keskin dans hareketleri kesinlikle dikkat çekiyor. Artık INFINTE grubunun üyesi olmadığını bilmek üzücü.
Favori performansım için sizlerle Hit The Stage programındaki bir sahnesini paylaşıyorum.Ayrıca kolay öğrenilen k-pop dansları arasında olduğunu söyleyemem.Baya iddialı ve çok ateşli :)


J-HOPE
Enerjisine hayran olduğum adam. Bir insan hep mi yükseklerde yaşar hayranları için resmen vitamin. BTS üyelerinin hepsi iyi dans ediyor ama Jhope'un yardımı azımsanamayacak seviyede. O şapşallığının altında çok çalışkan harika bir dansçı ve rapçi saklı. En sevdiğim performansı diye bir şey bulmak çok zor çünkü her bir sahnesi ayrı güzel. Dans salonunu tek başına ve sahne ışıkları olmadan nasıl doldurduğuna bakar mısınız. Bu çocuk saf yetenekFEELDOG

Ve son olarak yapımcısına kurban olduğum Hit The Stage sayesinde tanıştığım Feeldog'tan bahsetmek istiyorum. Kendisini çok takip ettiğim ve bir çok sahnesini izledim diyemem ama o programda sergilediği performansla sadece benim değil netizenlerin de hafızasına kazındı. İyi dans edenler listesinde hep görmeye alıştığımız bu ismi ben niye listeme almıyorum dedim ve aldım :) O zaman en az 1745 kere izlediğim sahnesini sizlerle paylaşayım.Bayılıyorum ne iyi dans eden erkek idoller listesinin olmazsa olmazlarından bir tanesi daha. 
En iyi dans eden erkek idolleri sıraladığımız yazımın da sonuna geldik. Bu listenin tamamen benim kişisel fikirlerimden yola çıkılarak hazırlandığını unutmayın lütfen. Yeni çıkış yapan ve tanımadığım çok fazla grup var. Tabi ki içlerinde çok yetenekli dansçılar vardır. Yorumlarda buluşalım mı ?K-pop severlerden yazım ile ilgili yorumları bekliyorum.Sizlerin fikirleriniz bizler için önemli sizlerde K-pop dünyasında en çok sevdiğiniz dans koreografilerini bizlere yorum kısmından yazabilirsiniz.

Yorum Gönder

2 Yorumlar

  1. Kadın idoller gelmeli artık sayın admin

    YanıtlaSil
    Yanıtlar
    1. En iyi dans eden kadın idollerle ilgili yazımız mevcut, kpop bölümümüzden ulaşabilirsiniz :)

      Sil