Evde Kaşlarını Şekillendirmeye Hazır Mısın?- Doğru Kaş Alma Teknikleri Resimli Anlatım

Evet arkadaşlar bugün sizlere evde kaş alma yöntemlerinden bahsedeceğim.Ev ortamında kaşlarınızı kolaylıkla alabilirsiniz.Benim severek kullandığım ve kaşlarınızı kısa sürede şekillendirebilmenizi sağlar.Kaşlarımız yüz ifademizi belirleyen en önemli unsurlardan bir tanesi bu yüzden kaşlarımızı doğru şekilde almak için birbirinden farklı yöntemler var.Ben bugün size pürüzsüz ve en kolay şekilde kaş alma yöntemlerini sayacağım ve en ince ayrıntısına anlatacağım.

Kaşlarınızı evde kendiniz alabilir,düzeltebilir ve şekil verdikten sonra doğru makyaj teknikleri ile doldurabilirsiniz.Daha önce hiç bir yerde karşılaşmadığınız tüm güzellik sırlarımı sizlere anlatmak istiyorum.Kaşlarımızı en doğru şekilde şekillendirerek güzelliğimize güzellik katabilirsiniz.Haydi başlayalım o zaman!

Evde Kaş Şekillendirme Ve Doğru Kaş Alma!

Doğru Kaş Alma Teknikleri


Gerekli Malzemeler
Öncelikle kaşlarınızı alabilmeniz için gerekli malzemeler var ilk olarak bu malzemelerden başlayalım.İhtiyacınız olanlar:

1-Cımbız
2-Kaş Makası
3-İp(İp kullanmayı bilmiyorsanız,cımbız kullanabilirsiniz.)
4-Pamuk ped


Evde İple Kaş Alma İşlemi Nasıl Olur?Adım Adım Anlatayım

Doğru Kaş Alma Teknikleri
İple Kaş Alma Yöntemi


1. Adım
Makaradan  yaklaşık 45 cm'lik bir  ip kesin.
2.Adım
İpin üç kısımlarını birleştirip bağlayın.
3.Adım
İpi yaklaşık 10 kez elinizde çevirip,dolayın.
4.Adım
Elinize dolamış olduğunuz ipi ok yönünde hareket ettirerek,düzenli bir biçimde hareket ettirin.
5.Adım
Resimde görmüş olduğunuz gibi kaşınızı alacağınız tarafa doğru ipi doğru bir biçimde hareket ettirmelisiniz.İpin kaşınızda nasıl görüneceği ve alacağınız kısma göre ipi hangi tarafa doğru yönelteceğinizi görselden de anlayabilirsiniz.

☆Püf Noktası:Kaşlarınızı pürüzsüz bir şekilde almak istiyorsanız,kaşlarınızın uzama yönünün tersine almanız gerekiyor.Ayrıca kaşlarınızı almadan önce,kaş derinizi mutlaka yumuşatın böylece acı hissi azalacaktır.Duş sonrası cildimiz daha yumuşak olur bu yüzden genel olarak duş sonrasındaki zamanları tercih edebilirsiniz.İpi ilk kullandığınızda acemilik çekebilirsiniz ama bir süre sonra alışırsınız.

İple kaş alma tekniğinden ve bu tekniğin uygulamasından kısaca bahsettikten sonra şimdi sıra geldi kaşlarımıza şekil verirken ve kaşlarımızı almadan önce dikkat edeceğimiz ölçüler ve yüzümüze yaķışacak olan kaş şeklini belirlemeye.

Yüze Uygun Kaş Şekli Nasıl Belirlenir?Adım Adım Anlatayım

Doğru Kaş Alma Teknikleri
Yüz Yapısına Göre Kaş Şeklini Belirleme Yöntemi


1.Adım
Elinize yüzünüzde belirli noktaları işaretleyebileceğiniz siyah bir makyaj kalemi alın.
2.Adım
Burun kenarlarınız,kaşınızın başlangıç noktasıdır işte bu yüzden ince bir çubuk yada kalem yardımıyla burun kenarınızdan kaşınızın başlangıç noktasına dik olacak biçimde çubuğu yerleştirin.Kaşınızın başlangıç noktasını bu çubuk yardımı ile belirlemiş olun.
3.Adım
Şimdi sıra geldi kavis noktasını belirmeye.Bunun için aynanın karşısına geçtiğinizde göz bebeğinizi baz alıp hayali bir açı varmış gibi dışa doğru kaşınızı işaretleyin.Bu ise sizin kaşınıza kavis vereceğiniz noktayı belirler.
4.Adım
Kaşımızın kuyruk kısmını ve kaş bitimini belirlemek için ne yapacağız?Bunun için ise göz kapağımızın bitim noktasından gözümüze eyeliner çeker gibi yine dışa doğru bir çizgi çekeceğiz.Yan çizgi bizim hayali çizgimiz olacak ve kaşımızın kuyruk kısmının bitimini belirleyecek.Bu adımı da tamamladıktan sonra kaşımızın yüzümüze yakışacak şeklini belirlemiş olduk.
5.Adım
Kaşlarınızın şeklini vereceğiniz noktaları tamamladıktan sonra,kaşlarınızın sınırlarını yine kalemle çizebilir ve kaşınızın kalan kısmının nasıl olacağını yüzünüzde hayali bir kaş çizer gibi çizebilirsiniz.


Yüzümüze uygun kaş şeklini belirledik.Şimdi sıra geldi kaş alma kısmına burada adım adım doğru bir şekilde kaş alma tekniklerinden bahsedeceğim.

Adım Adım Doğru Kaş Alma Teknikleri


Doğru Kaş Alma Teknikleri
Noktaları Belirle Çiz!

1.Adım
Öncelikle kaşlarınızı almadan ve şekil vermeden önce kaşlarınızı kesip şekil vermeniz gerekiyor.Peki kaşlarımızı nasıl kesmeliyiz dediğinizi duyar gibiyim.Gelin kaş nasıl kesilir anlatayım.
Kaş Nasıl Kesilir?
Öncelikle kaşlarınızı çıkış yönüne doğru taramalısınız.Taradıktan sonra kaşlarınızın uzun kısımlarını kaş makası kullanarak dikkatli bir şekilde kesin.Zamanla eliniz alışıyor emin olabilirsiniz.
2.Adım
Kaşlarımızı kesip düzensiz görünümünü pürüzsüz kaş alabilmek adına düzenli bir şekil verdikten sonra sıra geldi şimdi fazla kısımları temizlemeye.Önceki adımda sizlere kaş şeklinizi nasıl belirleyeceğinizi anlatmıştım.
Belirlediğiniz kaş şeklinin dışında kalan kısımları cımbız yada ip ile kaş alma yöntemini kullanarak temizleyin.
3.Adım
Çizdiğiniz kaş şeklinin dışında kalan kısımların boş olduğunu  istiyorsanız,kaş kalemi yardımı yada kaş farı ile o kısımları doldurabilirsiniz.
4.Adım
Pamuk bir ped yardımı ile kestiğiniz ve cımbızla aldığınız kılları temizleyebilirsiniz.Böylelikle kaş alma işlemimiz bitmiş oldu.

Peki Ya Kaşlarımı  Alırken Nelere Dikkat Etmeliyim Ya Bozarsam?Püf Noktaları


Doğru Kaş Alma Teknikleri
Kaşlarına Şekil Verdikten Sonra Doldur!


Eğer kaşlarınızı alırken fazla aldığınızı şeklinin bozulduğunu fark edersiniz,kaşlarınızı birbirine benzetmeye çalışmayın.

Kaşlarınızı sık sık almayın yani evde elinizde cımbızla dolaşmayın çünkü bir süre sonra kaşlarınız size küsüp,çıkmamaya başlayacaktır.

Kaşlarınızın  inceldiğini düşünürseniz,en az 1 hafta kaşlarınıza dokunmayın bırakın uzasın ve kalınlaşsın.

Kaşlarınızı cımbızla çekerken,çok sert çekmeyin daha yumuşak ve çıkış yönünün tersine hareketlerle kaşınızı almaya çalışın.

Bugünkü yazımın da sonuna gelmiş bulunmaktayım.Ben genelde kuaförlerin kaş almasını beğenmediğim için evde kaşlarımı kendim alıyorum sizlerde kaşlarınızı evde kendiniz alabilirsiniz.İp ve cımbızı kullanamam diyorsanız,el pratiği yaparak zamanla kullanmaya alışıyorsunuz.😍Bazen acil durumlar olabiliyor hatta kuaföre gidecek vaktimiz dahi olmayabiliyor böyle durumlarda kaşlarımızı kendimiz de düzeltebilecek yeteneğe sahip olmanız gerekiyor.Sizlerde yukarıda bahsettiğim kaş alma yöntemlerini deneyebilir ve uygulayabilirsiniz,aklınıza takılan soruları yorum bölümüne bırakabilirsiniz.Güzellikle,sağlıkla,huzurla kalınız...

Yorum Gönder

0 Yorumlar