Kore’nin Hayatta Kalma Şovları Ve Keşfedilen Yarışmacıları-Produce 101 Korean Survival Shows


Merhaba koresever okuyucularımız,bugün sizlere benim çok severek izlediğim produce 101 programından bahsedeceğim.Produce 101'in yarışmacıları hakkındaki yorumlarımı,produce 101 üyelerini sizlerle paylaşacağım.Ayrıca produce 101 programından çıkan birbirinden yetenekli yıldızları da sizlere sunacağım.Ayrıca program hakkındaki eğlenceli izlenimlerimi paylaşacağım.Hadi Produce 101 Zamanı!

PRODUCE 101  1.SEZON-SEASON 1


Hayatta kalma programı denince aklıma ilk gelen yarışma Produce 101 - 1. Sezon. İlklere takıntılı biriyimdir, diğer sezonlarda sadece beğenilen performansların dikkatimi çektiğini ve birkaç tanesini izlediğimi itiraf ediyorum.

Produce 101 Nedir?-Peki Bu Programın Amacı Ne?

Farklı şirketlerden katılan stajyerlerin bireysel ve grup performansları sergilemesi ve izleyicilerden en çok oy olan kişilerle birlikte 2 yıl faaliyet gösterecek bir grup kurulmasıdır. Bu program size neler katar bilmiyorum ama bana ne kattığından bahsedebilirim….


Bu program sayesinde Chungha gibi bir dans tanrıçasını tanımış oldum. -dans izlemeyi ne kadar çok sevdiğimi diğer yazılarımdan anlamışsınızdır herhalde- Yoojung kadar minik, sevimli bir kız nasıl bu kadar iyi rap yapabilir diye şaşırdım. Saejong gibi karizmatik ve güçlü bir sesle karşılaştım. -irony performansı yakıyordu- Kyulkyung gibi beni gerçekten şaşırtan biri oldu. Program boyunca gerçekten dikkatimi çekmeyen bir kızdı ama IOI Whatta Man’deki yüksek notaları beni hayranı yapmaya yetti. JYP Stan olmanın getirdiği bir hisle Somi’ye zaten yakınlık duyuyordum ama bu program sayesinde ne kadar azimli, çalışkan bir kız olduğunu anladım. Yeonjung gibi tüyleri diken diken eden harika bir ses keşfetmiş oldum. O ne efsanevi bir Into The New World performansıydı değil mi? Doyeon gibi bir güzellikle de tanıştık. Fizik desen fizik, görsellik desen görsellik tütütütü maşallah nazar değmesin :)

Tabi ki daha birçok yarışmacı vardı ama ben sizlerle için en beğendiklerimi paylaşmak istedim. Favori performanslarımı da aşağıda link olarak paylaşayım 😊

                         Produce 101 En İyi Performanslar                                                           1- Produce 101-Bang Bang               


                                                          2- Produce 101 - Into The New World


                    


                                                                     3-Produce 101-Irony


                   

                                                      

                                                              4-Produce 101-Hot Issue


                 PRODUCE 101 2. SEZON-SEASON 2Produce 101 2. Sezonunun çıkacağı ilk söylendiğinde netizenler her zaman ki gibi olumsuz yorumlarla doldurmuşlardı ortalığı. Açıkçası 1. Sezonun başarısına ve erkek gruplarının daha çok takipçi çekebildiği gerçeğine bakarsak 2. Sezonun da çok tutacağı belliydi. Çok emin olmamakla birlikte 2. Sezonun daha yüksek reyting aldığını biliyorum. Yukarıda da dediğim gibi oturup bölümleri izlemedim. Benim için yarışmanın en dikkat çekici yanı NUEST grubunun üyelerinin katılmış olmasıydı. NUEST’i ilk Türkiye’ye geldiklerinde duymuştum. Aşırı iyi bir çıkış şarkıları vardı ve sonra çıkardıkları şarkılar da çok iyiydi ama bir türlü popülerlik yakalayamadılar. Neyse ki bu yarışma sayesinde kendilerini gösterebildiler. Dongho’nun hala nasıl olur da Wanna One ile çıkış yapamadığına inanamıyorum. 


Neyse yarışmaya geri dönersek BTS-Boy In Love performansını harikaydı. Zaten sevdiğim bir şarkıdır çocuklar da yetenekli olunca izlenmeye değer olmuş.
Dürüst olmak gerekirse Dongho’yu çok beğendim ve fancam olarak onun performansını izleyip durdum :)) Yanda önerilerde bir de ne göreyim Jason Derula-Get Ugly performansı.Gözüm Kang Daniel’den başkasını görmedi. Çok güzel bir suratı vardı ve harika dans ediyordu. O zamanlar çok popüler değildi ve yarışmada 1. olduğunu duyunca çok şaşırmıştım. Bir de Jaehwan diye bir detay var ki çocuğun sesine hasta oldum. İşte bu performansta parladı, en iyisi buydu diyebileceğim bir şey yok çünkü her izlediğim videoda sesine hayran kaldım. Bir referans vermek gerekirse Buradan bütün performanslarını izlemenizi tavsiye ederim. Sevimli surat, seksi ses fighting.
2. Sezon maceramda böyle kısaydı. Tabi ki sadece bu iki performansı seyretmedim ama aklımda kalanlar bunlar. Sizin bu sezonda en sevdiğiniz performans hangisiydi peki? 

                                    PRODUCE 48-İZLENİMLERİM


Produce bu sefer diğerlerinden daha farklı çıktı karşımıza. Japonya’dan gelen stajyerler de katıldı. Hatta aralarında ünlü kız grubu AKB48’in üyelerinden bazıları da vardı. Benim açımdan Sixteen’den tanıdığım Chaeyeon için izlediğim bir sezon oldu diyebilirim. Sadece onunla ilgili bölümleri izlediğimi itiraf ediyorum. Harika bir fizik, harika bir dansçı, harika bir şarkıcı. Yarışmada zamanla özgüvenini kaybetmesi beni çok üzdü ama sonunda çıkış yapabildiği için çok mutluyum ve kesinlikle hak ettiğini düşünüyorum.


Bu sezondaki favori şarkım  Produce 48-Rumor oldu ve sanırım tüm sezonlar içinde en sevdiğim şarkı diyebilirim.


Ayrıca bu şarkı sayesinde hayranı olduğum bir kişi daha var, Eunbi. Kız resmen şarkıyı uçurmuş, başka seviyelere çıkarmış. Adettendir yine bu sezonda da dans odaklı bir performans kalbimi çaldı.Son olarak adını bile bilmediğim, hiçbir şey anlamadığım halde beni çok duygulandıran tüylerim diken diken eden bir performansı ekliyorum. Kesinlikle dinlemenizi tavsiye ederim.


 Eveeet bu sezon için de söyleyeceklerim bu kadar sanırım.

Gerçekten çok yetenekli gençlerle dolu olan bu Produce serisi sayesinde bir çok güzellikle tanıştığımız için ben çok mutluyum. 4. sezonu da bitmek üzere onunla ilgili de düşüncelerimi başka bir yazıda sizlerle paylaşmak istiyorum. Siz de benimle beğendiğiniz performansları paylaşırsanız çok mutlu olurum 💓

Yorum Gönder

4 Yorumlar

  1. en sevdiğim programmmm ama son sezon gerçekten büyük bi hayal kırıklığıydı

    YanıtlaSil
  2. sixteen, stray kids,win bunlarla ilgili de bir yazı görürüz dimiii :D

    YanıtlaSil