My Romance Is A Bonus Book Konusu Ve Oyuncuları Yorumlarım!-K-Drama Önerisi


My Romance Is A Bonus Book Konusu Ve Oyuncuları

İzleyeceğim diziler listesi yazımda paylaştığım dizilerden biri daha bitti, K-Drama köşemde bugün My Romance Is a Bonus Book dizisi var. İşte uzun zamandır aradığım dizi buymuş. Beni bilgisayarın başına kilitleyen, başka işlere odaklanamamamı sağlayan sevimli bir dizi.Size My Romance Is a Bonus Book dizisiyle ilgili yorumlarımdan da kısaca bahsetmek istiyorum.  Hem sorumluluklar kimin umurunda değil mi? Alt tarafı gece yarılarına kadar oturup sabahın köründe uyandım ve işe gittim. Neyse ki bu zorlukların hepsine değen bir diziydi.Kore dizi önerileri arayanlar keşfetmiş olduğum bu kore dizisini çok sevecekler.K-drama sıkı takipçisi olan okuyucularım için Kore dizileri öneri ve blog yazılarımı devam ettireceğim.Haydi bakalım başlayalım.
Gayet eğlenceli, sevimli ama aynı zamanda hayatın içinden çok gerçekçi acılara değinmiş bir dizi. Bazı yapımlar vardır izleyicinin ciğerini söküp acı çektirmek için ağır dram yüklenir. Bu dizi, belki de hepimizin ailesinde veya çevresinde şahit olabileceği acılar içeriyordu ve sanırım o yüzden beni daha çok etkiledi. Boşanmalar, aldatmalar, hastalıklar.. Ama merak etmeyin kesinlikle izlerken sizi mutsuz edecek bir dizi değil. Hadi her zamanki gibi kısaca konusundan bahsedip karakter tanıtımına geçelim.

My Romance Is A Bonus Book Konusu Ve Oyuncuları

My Romance Is A Bonus Book Konusu

Bazılarına çok itici gelen "noona romance" yani kadının büyük olduğu bir ilişki izliyorsunuz. Açıkçası benim de ön yargılarım vardı. Hani diğer yazımda yaş farkı sorun olur mu diye endişelendiğimden bahsetmiştim ya, kadın karakter  zaman zaman gözüme fazla yaşlı gözüktü ama kişilikler o kadar güzel işlenmiş ki rahatsız hissettirmedi.
20 yıldır birbirini tanıyan, abla kardeş ilişkileriyle büyümüş iki arkadaşı ve zamanla aralarında büyüyen aşkı izliyoruz. Ne zaman ihtiyaçları olsa hep yardıma koşmuşlar, ne zaman mutlu bir şey olsa beraber kutlamışlar. Yani bağları çok güçlü, aynı aile gibi. Şöyle ufak bir detay var ki bizim çocuk noonasına aşık, noonası bunu anlamayacak kadar kör. Aynı evin içinde yaşarken, aynı iş yerinde çalışırken bile bunu anlayabilmesi için gözüne sokulması gerekiyormuş.


My Romance Is A Bonus Book Oyuncuları

Kang Dan I (Lee Na Young)
My Romance Is A Bonus Book Oyuncuları

Kötü bir evlilik geçirmiş ve boşandıktan sonra kızı ve kendisine bakabilmek için çok zorluklar çekmiş bir metin yazarıdır. Daha doğrusu 7 yıl önce öyleydi ve o zamanlar büyük bir yetenek olarak tanınıyordu. Çocuğu olunca ona bakabilmek için çalışmaya ara verir. Mükemmele yakın öz geçmişi ve uzun süre çalışmamış olmasından dolayı kimse onu işe almak istemez. Şans eseri yakın arkadaşı Cha Eun Ho’nun çalıştığı kitap yayın şirketinde bir iş ilanına rastlar. Yaş, lisans durumu gibi şeylerin önemsenmediği bir pozisyon açılmıştır. Öz geçmişini gizleyerek işe başvur ve 1 yıl sonunda nihayet bir işe kabul edilir. Aynı zamanda eski kocasının borçları yüzünden oturduğu ev de yıkılınca Cha Eun Ho’nun evinde yaşamaya başlar.

Cha Eun Ho (Lee Jong Suk)
My Romance Is A Bonus Book Oyuncuları

Yetenekli bir yazardır ve çalıştığı yayın şirketinin en genç baş editörüdür. Küçüklüğünde ölümüne neden olabilecek bir kazadan onu Kang Dan I kurtarır ve bu sırada kendini sakatlanır. Cha Eun Ho aylarca ona bakmak zorunda kalır, bu sayede yakınlaşırlar.  Dan I’nin kitap okuma sevdası sayesinde internette yayınladığı bir roman yazmaya başlar. Bu sırada şimdi çalıştığı şirketteki patronla tanışır ve kurucu üyelerden biri olur. Zeki,yakışıklı,zengin ve popüler.. Haliyle seveni bol bu arkadaşımızın 

Ji Seo Joon (Wi Ha Joon)
My Romance Is A Bonus Book Oyuncuları

Seo Joon karakteri ünlü bir kitap tasarımcısıdır ve tasarımını yaptığı her kitap çok satanlar listesine girmektedir. Kang Dan I ile yağmurlu bir günde tesadüf üstüne tesadüflerle tanışmışlardır. Zor zamanında kızımıza destek olmuştur ve sonrasında da hoşlanmaya başlar. Aynı zamanda Cha Eun Ho'nun ve şirketinin gizlediği sırrın peşindedir.

Song Hae Rin (Jung Eugene)
My Romance Is A Bonus Book Oyuncuları

Yıllardır kıdemlisi ve stajyer hocası olan Eun Ho'ya platonik aşık olan ama onu kaybetmek istemediği için arkadaş olarak kalmayı göze alan kızımız söz konusu işi olunca çok zeki ve hırslıdır.

Kim Jae Min (Kim Tae Woo) 
My Romance Is A Bonus Book Oyuncuları

Kitap yayın şirketimizin sahibi biraz manyak,biraz paragöz bir karakter. Che Eun Ho'yu ilk keşfeden kişidir ve onu kardeşi gibi görür.

Ko Yoo Sun (Kim Yoo Mi) 
My Romance Is A Bonus Book Oyuncuları

Dizinin karizmasını yükselten bir kişilik. Yayın evinin müdürlerinden ve kurucu üyelerinden biridir. Dizinin başından sonuna kadar soğuk havasını koruyup aynı zamanda insanların sevgisini kazanabilmesi ile başarılı bir karakter olmuş.

Oh Ji Yool (Park Gyu Young)
My Romance Is A Bonus Book Oyuncuları

Dizinin en çatlak, en sevimli kızı. Tam bir ana kuzusu mu desem para kuzusu mu desem öyle bir kız. Annesinden para alabilmek için sürekli görücü randevulara çıkar. İlerleyen zamanlarda, Ki Dong'un yardımıyla annesine baş kaldırır.

Park Hoon (Kang Ki Doong)
My Romance Is A Bonus Book Oyuncuları

Çirkin ama sempatik, kısa boylu ama sempatik. Ji Yool ile olan arkadaşlıklarıyla ve işindeki tatlı hırsıyla sevimli bir stajyerdir.


My Romance Is a Bonus Book dizisiyle ilgili yorumlarım bu şekildeydi.Sizlere önerebileceğim en iyi kore dizilerinden bir tanesi olduğunu söyleyebilirim.Bu diziyi uzun zamandan beri kore dizileri öneri köşemde ve blog yazımda sizlerle paylaşmak istiyordum.Özellikle 2019 kore dizileri önerileri araştıranlar ve arayanlar için izleyebilecekleri kore dizileri arasında iyi bir seçenek olacağını umuyorum.Karakter tanıtımımız da bitti. Umarım tanıtım yazımı sevmişsinizdir ve bir an önce bu güzel diziyi izlemeye başlarsınız. Entrikalar, birbirinin ardından iş çevirmeler olmadan, sıcacık bir dizi izlemek isteyenler hemen bilgisayar başına.
Beni tekrardan kitap okumaya başlamak için hırslandırdı. Her şeye zaman bulabiliyorken neden kitap okumaya bulamayacakmışım ki.. Kitap önerileriniz varsa hayır demem :)Sizleri seviyorum güzellikle kalın koreseverler...
Yorum Gönder

2 Yorumlar

 1. en sevdiğim 2019 dizisi :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. 2019 en iyi kore dizileri arasında gösterilebilir gerçekten her saniyesini severek izledim.😍

   Sil