Evde Aspirin Maskesi Nasıl Yapılır?-Cildinizin Ve Saçlarınızın Güzelliğine İnanamayacaksınız!
Evet arkadaşlar bugün sizlerle hem cildiniz hem de saçlarınız için inanılmaz faydalı olabilecek,cilt bakım uzmanlarının da önerdiği mucizevi aspirin maskelerinden bahsedeceğiz.Aranızda daha önce aspirin maskesi kullanan ya da uygulamış olanlar var mı?Son derece popüler olan aspirin maskeleri cilt yenileme ve cildi dökerek yenileme özelliğine sahiptir.Maskeleri ilk uyguladığınız andan itibaren cildiniz pul pul dökülecek,soyulacak ve yenilenmeye başlayacaktır.


Bizim kan sulandırıcı olarak kullandığımız aspirin,saç derinizdeki kan akışını hızlandırarak,kısa sürede uzamasını sağlar.Yazımın sonlarına doğru aspirin maskelerinin cildinize ve saçlarınıza ayrı ayrı faydalarından bahsedeceğim.Aralarında benim daha önce hazırlayıp,düzenli olarak uyguladığım ve faydasını gördüklerimde var.Bir de sizlerden gelen aspirin maskesi cilt beyazlatır mı,aspirin maskesi cilde zararlı mıdır,aspirin maskesi sivilce geçirir mi,aspirin maskesi ne kadar sürede etki eder gibi aklınıza takılan tüm soruları da cevaplamak ıstiyorum.Ayrıca sizler için Suna Dumankaya ve Şems Arslan'ın aspirin maskesi tariflerini  de ekleyeceğim.

Kırışıklık İçin Aspirin Maskesi
Yaşımız ilerledikçe yüzümüzdeki ince çizgiler belirmeye başlar.Özellikle göz çevremizin etrafında,gülümsediğimiz zaman belirlemeye başlayan kaz ayağı görünümlü ince çizgiler zamanla bizi rahatsız etmeye ve yüzümüzün estetiğini bozmaya başlayacaktır.Sizin yapmanız gerekenlerden bir tanesi erken müdahale ederek kırışıklıklarınızla mücadele etmektir.Ben evde uygulanabilecek doğal içerikli maskeleri çok sevdiğim için bugün de sizlere aspirin ile uygulayacağınız maskelerden bahsedeceğim.Göz çevresi kırışıkları için önerdiğim favori kremlerime de en iyi göz çevresi krem tavsiyeleri göz atabilirsiniz.Gelin size kırışıklıklarınız için aspirin maskesi tarifi vereyim.

Kırışıklıklar İçin Aspirin Maskesi Tarifi
☆3-4 adet aspirin(Kan sulandırıcı aspirin haplardan olacak,eczanelerde bulabilirsiniz.)
☆1-2 damla temiz içme suyu
☆1 çay kaşığı bal

Hazırlama ve Uygulama
1-Öncelikle aspirinlerinizi küçük bir karıştırma kabına alın.
2-Daha sonra üzerine bir iki damla su ekleyip,erimesini sağlayın.
3-Aspirinleriniz eridikten sonra,üzerine 1 çay kaşığı bal ekleyip,iyice karıştırın.Maskeniz hazır.
4- Göz çevrenize çok yaklaştırmadan,şakalarınızdan başlayarak maskeyi yüzünüze uygulayın.
5-Yüzünüzde yaklaşık 15-20 dk bekletebilirsiniz.

Yıkama Kısmı İçin Püf Noktası
6-Maskenizi yıkarken,önce ılık su ile sonrasında soğuk su ile yukarı yönlü masaj yaparak,yüzünüzdeki kan dolaşımını arttırın.Masaj yaparak yıkamak,cildinizi yeniler ve bir çok cilt problemiyle kolaylıkla savaşabilmenizi sağlar.Bu önemli bir püf noktasıdır.


Saç Uzatmak İçin Aspirin MaskesiAspirin maskeleri sadece cildinize değil,saçlarınıza da çok faydalıdır.Peki nasıl fayda sağlar dediğinizi duyar gibiyim cevap oldukça basit size kısaca anlatayım.Aspirin maskesi cilt yenileyici ve cildi ölü hücrelerden arındırıcı peeling etkisine sahiptir.

Saçlarınıza ve saç derinize masaj yaparak uygulamış olduğunuz aspirin maskesi,saç detoksu etkisi yaratır.Saç derinizdeki kan dolaşımını arttırarak kıl köklerinin hızlı uzamasını,yeni yeni saçlar çıkartarak saçlarınızın kalınlaşmasını,eskisinden daha canlı ve daha parlak görünüp,yenilenmesini sağlayacaktır.Gelelim saç uzatmak için uygulayacağımız aspirin maskesi tarifimize.

Saç Uzatmak İçin Aspirin Maskesi Tarifi
☆4-5 adet aspirin
☆2 buçuk 3 yemek kaşığı tatlı badem yağı
☆2 buçuk 3 yemek kaşığı susam yağı,aynı ölçüde hint yağı

Kısa Not
Arkadaşlar evde kullanmış olduğunuz saç bakım yağlarınız var ise,onlardan seçip aynı ölçüde ekleyebilirsiniz.Daha fazla bilgi sahibi olmak ve saçlarınıza iyi gelecek doğal saç bakım yağlarını saç tipinize uygun bir şekilde analiz edip seçmek için kuru ve yıpranmış saçlar için evde bakım adlı yazımı okuyabilirsiniz.

Hazırlama Ve Uygulama
1-Öncelikle aspirinleri ufalayıp,toz haline getirin.
2-Evinizde bulunan doğal saç yağlarından yada sizlere tarifte belirtmiş olduğum yağları belirttiğim ölçülerde yani yaklaşık 2 buçuk 3 yemek kaşığı kadar alarak toz halindeki aspirin ile karıştırıp,krem haline getirin.Maskeniz hazır şimdi sıra uygulama kısmında.

Uygulama Püf Noktası
Saç deriniz temiz ve saçlarınızın gözenekleri açık olmalıdır.Uygulama sonucunun daha iyi olması ve maskenin derinize direk nüfuz edebilmesi için bu önemli bir ayrıntıdır.

3-Temiz saçınıza saç köklerinizden başlayıp,masaj yaparak maskeyi iyice yedirin.
4-Saçlarınızda ortama 30 dk bekletin.Beklerken saç derinizdeki  kan dolaşımını arttırmak  için saçlarınızı tarayabilirsiniz.
5-Sonrasında ılık su ile saçlarınızı yıkayabilirsiniz.Bu maskeyi haftada iki defa düzenli bir şekilde uygulamanızı tavsiye ederim.

Gözenek Sıkılaştırmak İçin Aspirin MaskesiAspirin maskesinin her derde deva olduğunu ve faydalarının saymakla bitmediğini söylemiştim.Özellikle yanaklarındaki gözenekli görünümden şikayetçi olanlar için gözenek sıkılaştırıcı aspirin maskesi tarifimden bahsetmek istiyorum.

Gözenek Sıkılaştırmak İçin Aspirin Maskesi Tarifi
☆5 adet aspirin
☆1 buçuk yemek kaşığı yoğurt
☆Yarım yemek kaşığı kadar bal

Hazırlama Ve Uygulama
1-Aspirinleri toz haline getirip daha önce bahsettiğim gibi tüm malzemeleri karıştırın ve kremsi bir yapı elde etmiş olun.Maske hazır.

Uygulama Püf Noktası
Maskenizi uygulamadan önce gözeneklerinizin açılması için çaydanlık yada elektirikli çaycı yardımı yüzünüze buhar tutabilir,sıcak su ile ıslatılmış havluyu yüzünüzde bekletebilirsiniz.

2-Püf noktasını göz önünde bulundurduktan sonra,yüzünüzü kurulayıp maskeyi yaklaşık 30 dk bekletip,ılık su ile yıkayın.

Cilt Bakım Rutininize Dâhil Edebileceğiniz Aspirin Maskesi Tarifim
☆6 adet aspirin(Salisilik asit içerir,antibakteriyeldir)
☆1 adet limon suyu(Sitrik asit içerir,antibakteriyeldir,cilt lekeleriyle savaşarak cilt tonunu eşitler arkadaşlar)
☆1-2 damla bal ve 1 çay kaşığından daha az karbonat

Uygulama Ve Hazırlama
1-Yukarıda bahsetmiş olduğum tüm malzemeleri karıştırın.Maskenizi hazırlayın.
2- Bu maskeyi yaklaşık haftada 2 yada 3 kez yüzünüze uygulamaya özen gösterin.
3-Cildiniz kuru ise doğal bir cilt bakım yağı ekleyebilirsiniz.

Aspirin Maskesi Sivilce Geçirir Mi?
Aspirin içindeki salisilik asit antibakteriyeldir ve sivilcelerle mücadele etme konusunda çok başarılıdır.
Eğer bu maskeyi düzenli uygularsanız sivilceler,cilt lekeleri gibi bir çok cilt problemiyle mücadele edebilirsiniz.Bu maske aynı zamanda cildinizde sivilce oluşmasını da engeller.

Cilt Lekeleri İçin Aspirin Maskesi (Şems Arslan Özel Tarifi)
☆5 adet aspirin
☆1 çay bardağı kadar bal
☆2 damla limon suyu
☆1 bardak kefir

Hazırlama Ve Uygulama
1-Tüm malzemeleri karıştırıp uygulayabilirsiniz.
2-Maskeyi yaklaşık yarım saat cildinizde bekletin.
3-Maskeyi uyguladıktan sonra güneş ışınlarından ve güneş lekelerinden  korunabilmek adına dışarı çıkmayın.
4-Maskeyi buzdolabında yaklaşık 10 gün bekletebilirsiniz.
5-Maskeyi fazla hazırlayıp,günlük olarak cilt lekelerinizin üzerine masaj yaparak uygulayabilirsiniz.Sivilceler İçin Aspirin Maskesi (Suna Dumankaya Özel Tarifi)☆Mango suyu miktarı size bağlı
☆2 adet toz haline getirilmiş aspirin
☆Mango suyuna göre alabildiği kadar kil
☆Azıcık yulaf unu(Peeling etkisi yaratır)

Hazırlama Ve Uygulama
1-Tüm malzemeleri karıştırarak kremsi bir maske elde edebilirsiniz.
2-Cildinizi temizledikten sonra problemli bölgelere uygulayıp,yaklaşık 20 dk bekletin.
3-Ilık su ile durulayıp çıkartın.
4-Uygulamayı haftada 3 kez düzenli yaparak,sivilcelerinizin yok olduğunu gözlemleyebilir tamamen kurtulabilirsiniz.

Aspirin Maskesi Cilt Beyazlatır Mı?
Aspirin maskesi cildi yenileme,deriyi ölü hücrelerden arındırıcı peeling etkisine sahiptir.Cildi beyazlatma konusunda çok iyi olmasa da cilt tonu eşitleme ve cilt problemleri ile savaşma konusunda başarılı olduğunu düşünmekteyim.

Aspirin Maskesi Zararlı Mı?
Aspirin maskesinin herhangi bir zararı yoktur.Aspirin kanı sulandırıcı bir ilaçtır.Eczanelerde satılır ve insan sağlığına zararı yoktur.Aspirin maskeleri doğal ürünlerle yapıldığı için cilde herhangi bir zararı saptanmamıştır.

Aspirin Maskesi Ne Kadar Sürede Etki Eder?
Düzenli uygulamalarınız sonrası yaklaşık 1 hafta sonunda etkilerini görmeye başlarsınız.

Aspirin Maskesi Uygulamadan Önce Ne Yapılmalı?

Maskeyi uygulamadan önce,hazırlamış olduğunuz maskeyi el bileklerinize uyguyıp deneme yaparak vücudunuzda  herhangi bir alerjik reaksiyon oluşup konuşmayacağını test etmelisiniz.Maske içerikleri doğal da olsa bünyeden bünyeye ve kişiden kişiye değişiklik gösterebileceğini unutmayınız.

Bugünkü yazımın da sonuna gelmiş bulunmaktayım.Bir sonraki yazımda görüşmek dileğiyle,maskeleri uygulayanlar yada daha önce aspirin maskesini denemiş olanlar, yorum ķısmı yada iletişim formu aracılığı ile mutlaka bana ulaşsınlar,sizleri seviyorum,güzellikle sağlıkla kalınız..

Yorum Gönder

2 Yorumlar

  1. çok değişik tarifler denemek istedim ben de ellerine sağlıkk

    YanıtlaSil
    Yanıtlar
    1. Hepsi denemiş tarifler denemenizi tavsiye ederim aspirin cildi pul pul döküp yeniliyor,keşfettiğim ve denediğim yeni şeyleri de paylaşacağım beğenmenize sevindim :))

      Sil