Eulachacha Waikiki Dizisi Konusu Ve Oyuncuları-Komik Sahneler!


Merhaba arkadaşlar 2019 kore dizi önerilerime devam ediyorum ve en iyi K-drama dizi listenize Eulachacha Waikiki dizisini de eklemenizi tavsiye ediyorum.Bugün sizlerle Eulachacha Waikiki dizisinin konusunu,dizi hakkındaki yorumlarımı ve dizinin oyuncularını konuşacağız.O zaman hazırsanız çok vakit kaybetmeden yazıma başlayayım.

Eulachacha Waikiki konusu

Bir takipçimizin önerisiyle izlediğim eğlenceli bir diziden bahsetmek istiyorum size. Başlıktan da anlayacağınız üzere dizimizin adı Eulachacha Waikiki. İlk önce söylemek istediğim şey şu ki, bu dizi manyaklarla dolu ve izlerken her biri adına ayrı ayrı utandım. İzlemenin çok zor olduğu sahneler vardı. Nasıl kendilerini bu duruma sokarlar, niye böyle bir şey yaparlar diye çok duraklatıp 5-10 dakika beklediğim oldu. Bu kadarı da çok fazla diyeceğiniz absürt komedileri seviyorsanız bu diziye bayılırsınız. O zaman okumaya devam edin.


Eulachacha Waikiki konusu

Her şey 4 çatlağın işlettiği -daha doğrusu işletmeye çalışıp pekte başarılı olamadıkları- pansiyonda terkedilmiş bebek bulmalarıyla başlıyor. 2 gün boyunca annesi gelir diye çocuğa kendileri bakar. Tam polise teslim etmeye karar verdikleri anda anne çıkagelir, işsiz, parasız, bekar bir anne. Sokağa atacak halleri olmadığı için birkaç gün pansiyonda kalmasına izin verirler. Her fırsatta ulu orta bebek emzirmesi, açık sözlülüğü, sakarlığı vb. şeylerle herkesi rahatsız hissettirmesine rağmen minnoş kalpleriyle kız orada kalmaya devam etsin diye uğraşmaları sonucu hikaye başlar. Dizi ilerledikçe sürekli “bunlar çok şapşal” demeye başladığımı ve karakterleri benimsediğimi fark ettim.
Konu olarak çok sıradan gelebilir ama karakterler sayesinde hiçte öyle olmadığını anlayacaksınız. Karakterlerimizin analizini yapmazsam olmaz, her bir manyağı özel olarak incelemek gerekiyor.


Eulachacha Waikiki Oyuncuları

Kang Dong Gu (Kim Jung Hyun)

Kang Dong Gu (Kim Jung Hyun) Eulachacha Waikiki

Aslında dizide herkes başrol sayılır ama adet yerini bulsun diye biraz daha ön plana çıkan karakter Kang Dong Gu. Pansiyonun sahibidir. Hayali gerekli parayı topladıktan sonra kendi filminin yönetmenliğini yapmaktır. Şimdilik hedefinden baya uzakta, batmak üzere olan bir konuk evi işletiyor ve bebeklerin doğum günlerinde çekim yapıyor. Dizinin en aklı başında karakteri gibi görünebilir ama maalesef bu dizide öyle bir karakter yok. Sinirlidir, huysuzdur, bazı bazı gıcıklıkları vardır ama şapşallıkta da eline su dökülmez. Duygularını gizlemeye çalışsa da garip davranışlarıyla her şeyi belli eder.

Yoon A (Jung In Sung)

Yoon A (Jung In Sung) Eulachacha Waikiki

Sevmediğim tek detaydır. Dizi için yapabileceğim tek eleştiri, hayatımda bu kadar vasıfsız bir baş rol kadın görmedim. Kimse ön yargıyla izlesin istemem tabi ama gerçekten olmasa da olur diyebileceğim bir karakter. Severek izlediğim sahneleri tabi ki var ama 20 bölüm dizide 2 bölüm falandır. Tatlış Sol bebeğin annesi ve Dong Gu'nun aşık olduğu kadın olarak çıkıyor karşımıza. Herkesin yanında kendini garip hissettiği ama zamanla iyi niyetiyle de kendini sevdirmiş biri.Sürekli sakarlıklar yapıp özür dilemeleri beni baydı, gerçekten izlemekte zorlandığım oldu.

Lee Jun Ki (Lee Yi Kyung)


Yoon A (Jung In Sung) Eulachacha Waikiki

İşte benim favori manyağım. Oyunculuk yeteneği olsun, karakterin güzelliği olsun tek kelimeyle muhteşem. Jun Ki olmasaydı kesinlikle bu kadar güzel bir dizi çıkmazdı ortaya. İçlerinde yaş olarak en büyük, karakter olarak en küçük olan, saçma sapan yüz ifadeleriyle aşırı dayaklık aynı zamanda aşırı sevimli bir karakter. Her defasında başını bu kadar belaya sokan, olayları arap saçına döndürmeyi başaran başka biri olamaz. Diğerleri de öyle ama bu çocuk üst seviye.
Hayali oyuncu olmak ama 10 yıl boyunca repliksiz küçük rollerde veya çocuk oyunlarında oynamak dışında pek şans yakalayamamış biri. Neredeyse her bölümün başında Jun ki'nin değişik karakterlere bürünüp oyunculuk sergilemesini, film şirketlerine CV bırakmasını seyrediyoruz.

Kan Seo Jin (Go Won He)


Kan Seo Jin (Go Won He) Eulachacha Waikiki

Dong Gu'nun kız kardeşi olan Kang Seo Jin, karşımıza hayali gazeteci olmak olan biraz asabi bir kız olarak çıkıyor. Abisi dahil evdeki herkese sesini yükseltmesi ve bütün erkekleri korkutmasıyla da dikkat çekiyor. Ama bu durum sakalları yüzünden çokça alay konusu olmasına engel değil maalesef. Yanlış okuduğunu sananlar için doğrulamak istiyorum, gerçekten sakalları var. Vakti zamanında abisi ve babasına özenmesinin acı bir sonucu. Gözümün önünden uzayan sakallarını uzaklaştırmak istiyorum o yüzden diğer oyuncumuza geçelim :)

Bong Doo Shik (Son Seung Won)


  Bong Doo Shik (Son Seung Won) Eulachacha Waikiki

En minnoş, en masum karakter Doo Shik. Daha önce hiç sevgilisi olmamış ama her önüne gelene aşık olmuş biri. Hayali yazar olmak ama kendisi yazarlık dışında her şeyde iyidir. Amerika başkanları, uzaylılar, dövüş sanatları vb. yan yana getirmekte çok zorlanacağınız karakterlerle internette yayınladığı bir roman yazıyor.


Min Soo A (Lee Joo Woo)

Min Soo A (Lee Joo Woo) Eulachacha Waikiki


Bana ters köşe yapan karakter. Başta hiç beğenmemiştim çok sinir bozucuydu. Hatta konuk evinde kalmaya başlamasından hoşlanmamıştım. Dong Gu'yu terk edip giden, duygusuz biriydi sonuçta. Ama sonrasında gerçekten dizi için en önemli isimlerden biri oldu. O kabadayı tavrı, yaptığı şeylere olan hırsı, Doo Shik'e yaptığı zorbalıklar zamanla çok sevilesi oldu. Hatta kadın oyuncular arasında en beğendiğim olabilir mi diye düşünüyorum.. Evet öyle :)


Evet karakter tanıtımını da bitirdim. Gerçekten komik kişilikler ya benim sıkıcı yazıma bakıp yanlış anlamanızı istemem :) 

Son olarak eğlenceli bulduğum sahneleri yazacaktım. Diziye başlayınca öyle karar vermiştim, hatta bir kaç tane not aldım ama o kadar çok ki, bir yerden sonra vazgeçtim. Yine de birkaç tane sıralamak istiyorum içimde kalmasın.

Eulachacha Waikiki konusu

Fotoğrafta gördüğünüz tıraş sahnesi,
Jun Ki, Dong Gu, Doo Shik üçlüsünün ilk bölüm bebeğe mama almak için bir kadınla kavgaya tutuşmaları ve sonrasında çok büyük bir zafer gibi kasıla kasıla gezmeleri,
Hamile,yeni doğan ürünlerinin tanıtımını yapan ablanın çocuklara kültürel şok yaşatması,
Seo Jin'in gönlünü almak için kış günü sokakta striptiz yapmaları,
Seo Jin'in sakallı uyanıp herkesi şaşırtmaları,
Do Shik ve Jun Ki'nin küçük çocuklar gibi sürekli oyun oynamaları ve bu yüzden Seo Jin tarafından azarlanmaları,
Dong Gu ve Doo Shik'in karaoke sahnesi, gerçekten efsaneydi. O ince ses bana şu aşağıdaki videoyu hatırllattı. Lütfen izleyin :)

                                               Eulachacha Waikiki En Komik Sahnesi Komik olmayan bir sahne eklemem gerek, benim için en unutulmaz sahneydi. Jun Ki'nin dizi çekiminde oyuncu arkadaşının sümüğünün ağzına aktığı sahne. Midem aşırı derecede bulandı ilk defa bir diziyi izlerken öğürdüm iğrenççç. Dizi izlerken kusmaya bu kadar yaklaşacağımı hiç düşünmezdim.Peki sizin en güldüğünüz sahne hangisi?Yorum kısmından dizisinin en komik sahnesini bana iletebilirsiniz ben de sizin önerileriniz doğrultusunda kaçırdığım sahneleri tekrar izleme fırsatı bulmuş olurum.


Yani kısaca toparlamam gerekirse kendilerini işin içinden çıkılmayacak durumlara sokan 6 manyak insan izleyeceksiniz. Hayat bana waikiki vay vay diyerek bu yazımı da burada noktalıyorum. Yeni dizi önerilerini paylaşmayı unutmayın lütfen...Sizleri seviyorum güzellikle kalınız...


Yorum Gönder

6 Yorumlar

 1. Harika bi dizi yazın çok güzel olmuş ellerine sağlık. Normalde yorum bırakmam ama sırf BTOB benzetmen için yazıyorum ben de izlerken aynı şeyi düşünmüştüm :))))

  YanıtlaSil
 2. en eğlenceli kore dizisi herkes izlemeli :)

  YanıtlaSil
 3. Kesinlikle izlenecek en iyi kore dizilerinden gülerek izleyeceğinize eminim :))))

  YanıtlaSil
 4. absürt komedinin kralı izlemeyen kalmasın :D

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Hahaha :) geri bildiriminiz için teşekkürler bizde severek izledik kore dizi önerilerinde mutlaka olması gereken çok çılgın ve çok tatlış bir kore dizisi kendisi :))

   Sil