The Lengenf Of The Blue Sea Konusu Ve Oyuncuları-K-Drama Tanıtımı


The Lengenf Of The Blue Sea konusundan başlamak istiyorum.
Hiç hız kesmeden başka bir dizi önerisiyle devam ediyorum. Bir kere Kore'ye bulaştığımda hastalıklı gibi sürekli dizi izlediğim için bol bol K-drama bölümümüze yeni yazılar gelecek buna hazırlıklı olabilirsiniz.

The Lengenf Of The Blue Sea konusu

Dün son bölümünü izlediğim The Legend of The Blue Sea dizisinden bahsetmek istiyorum. Sürükleyici ve masalsı bir K-drama izlemek isteyenler için çok iyi bir seçenek olacaktır. Yine yayınlandığı zamanlar izlemek istediğim ama dizilere dalmaya cesaret edemediğim bir dönem olduğu için yeni izleyebildiğim bir dizi kendisi.

Herkesin bildiği Hallyunun bir numaralı yüzü Lee Min Ho ve yıllardır oyunculuğuyla olsun, güzelliğiyle olsun herkesi büyüleyen CF kraliçesi Jun Ji Hyun baş rolleri paylaşıyorlar. Kadroda baş rollerin haricinde birçok usta isim de yer alıyor. Bütün oyuncuları incelediğim bölümde hepsinden daha ayrıntılı bahsedeceğim. Şimdi birazcık konudan bahsedelim.

The Lengenf Of The Blue Sea konusu

Aşırı aşırı kısaca dizi, bir deniz kızıyla insanın aşkını anlatıyor. Biraz daha ayrıntıya girersek, insanlara aşık olup, karada yaşamaya başladığı için nesli tükenmek üzere olan deniz kızlarında Sim Chung'un enfes bir dolandırıcı olan Heo Joon Jae'ye aşık olup karaya çıkmaya karar vermesini konu alıyor.  Dizi günümüz ve Joseon dönemiyle bağlantılı. Denizde yaşadığı için haliyle karadaki yaşamı hiç bilmeyen Sim Chung ve nöroloji bilimiyle uğraşıp bu konudaki yeteneklerini insanları dolandırmak için kullanan Joon Jae'nin ilişkisi nasıl ilerleyecek? Sonları Joseon dönemindeki gibi mi olacak yoksa kendilerine yeni bir kader inşa edebilecekler mi?


The Lengenf Of The Blue Sea Oyuncuları

Lee Min Ho (Heo Joon Jae)

The Lengenf Of The Blue Sea Oyuncuları

Diziyi izleme nedenim diyebileceğim yakışıklı baş rolümüz karşımıza tam teçhizatlı mükemmel bir dolandırıcı olarak çıkıyor. Ama o bildiğimiz kötü adamlardan olamaz, baş rol sonuçta aşırı yakışıklı olsa da onu sevmemiz için başka nedenler de lazım. Ekibiyle birlikte yasal olmayan yollardan para kazanan zenginleri dolandırıyorlar. Çocukluğunda annesi tarafından terkedilmesi, şeytan üvey annesi ve kardeşine dayanamayıp kendi evini terketmesi yüzünden geçimini bir şekilde sağlaması gerekiyor değil mi?

Jun Ji Hyun (Sim Chung)


The Lengenf Of The Blue Sea Oyuncuları

 Peri masallarından fırlamış kadar güzel olan deniz kızımız Sim Chung. Yanlış hatırlamıyorsam Jun Ji Hyun doğum yaptıktan kısa bir süre sonra çekilmişti bu dizi ve her şey bir kenara nasıl bu kadar zayıf olabilir. Her neyse çok sevimli, eğlenceli, şapşal bir karakter olarak karşımıza çıkıyor. Karaya ayak uydurmaya çalışmalarını kesinlikle siz de eğlenerek izleyeceksiniz.

Park Jin Young 

The Lengenf Of The Blue Sea Oyuncuları

GOT7 grubunun birici aktörü Jinyoung karşımıza Joon Jae'nin Joseon dönemindeki küçüklüğü olarak çıkıyor.

Shin Eun Soo


The Lengenf Of The Blue Sea Oyuncuları

JYP şirketinin çaylak oyuncularından Shin Eun Soo da deniz kızımızın gençliğini canlandırıyor.

Song Dong Il (Ma Dae Young) 

The Lengenf Of The Blue Sea Oyuncuları

Dizimizin kaçak katili kendisi. Reply serisi ile tanıyıp çok sevdiğim usta oyuncu Song Dong Il'i kötü bir karakter olarak izlemek benim için çok şaşırtıcıydı. Sanki aileden birini tamamen yabancı bir kimlikte görmek gibi. Its Okay Thats Love, Moon Lovers, Reply serilerinde hep babacan, komik, sevgi doluydu. Kemal Sunalı seri katil olarak izlediğinizi düşünün ne demek istediğimi anlayacaksınız.

Lee Hee Joon (Jo Nam Do)The Lengenf Of The Blue Sea Oyuncuları

Heo Joon Jae'yi dolandırıcılık işlerine bulaştıran karakter. Uzun bir süre iyi mi kötü mü diye beni şüpheye düşüren kişidir kendisi. Ama bunun yanında gayet eğlenceli bir karakter ve Joon Jae'nin evi terk ettiği dönemde hep yanında yardımcısı olmuş abisidir.

Shin Won Ho (Tae O)


The Lengenf Of The Blue Sea Oyuncuları

Muhteşem üçlünün sessiz hackerı Tea O. Dizi boyunca pek sesini duyamasanız da sevimli suratını bol bol göreceğiniz bir karakter. Her şeye tepki vermez ama deniz kızımıza büyük bir hayranlık duyduğu da gerçek. Daha önce Big dizisinde de izlemiştim kendisini. Ve benim için yeni bir bilgi, Cross Gene grubunun üyesiymiş.

Shin Hye Sun (Cha Si A)


The Lengenf Of The Blue Sea Oyuncuları

Üniversiteden beri Joon Jae'ye aşık olan Si A dizi boyunca onun dikkatini çekmek için Joseon döneminden bulunan tarihi eserler ile ilgili bilgileri Joon Jae paylaşıyor. Başlarda aşırı sinirimi bozan bir karakter olsa da son bölümlere doğru beni en çok güldüren kişi olduğunu söyleyebilirim. Yani zamanla sempatimi kazandığını itiraf ediyorum.

Hwang Shin Hye (Kang Seo Hee)


The Lengenf Of The Blue Sea Oyuncuları

Şeytan görsün yüzünü dediğim kişi. Uzun süre Kore dizisi izlememenin etkisi olarak kötü karakterlerin ne kadar iğrenç olabileceğini unutmuşum. Üvey anne olarak karşımıza çıkıyor. Aynı zamanda bütün kötülüklerin anası da diyebiliriz. 


Lee Ji Hoon (Heo Chi Hyun)


The Lengenf Of The Blue Sea Oyuncuları

Üvey abimiz kendisi. Üzülsem mi, nefret mi etsem kararsız kalıp daha çok üzülmeyi tercih ettiğim karakter. Kang Seo Hee gibi bir annesinin olması en büyük laneti. İyi olmaya yatkın biri ama bu çocuğun kötü olmasının nedeni üvey babasından gerçek bir sevgi görememesi diyebilirim.

Choi Jeong Woo (Heo Ill Joong)


The Lengenf Of The Blue Sea Oyuncuları

Şu adam salakça tercihler yapmasa hiçbir sorun olmazdı. Karısını boşayıp, karısının arkadaşıyla evlendi ve ben dizi bitmesine rağmen bunun mantıklı sebebini bulamadım. Karısını ve çocuğunu çok seven ilgili bir baba nasıl böyle şeyler yapabilir? Diziyi izleyip anlayabilen varsa beni de aydınlatsın lütfen.


Karakter tanıtımımız da burada bitti. Daha çok karakter vardır ama başlıca olanları listelediğimi düşünüyorum. Diziyi izleyenler, sizin en beğendiğiniz, en nefret ettiğiniz karakterler hangileriydi?

The Lengenf Of The Blue Sea Konusu

Diziyi bitirdikten sonra konuşmayı en çok sevdiğim şeylerden biri de beğenilen sahnelerdir. Benimkileri kısaca söylemem gerekirse, Sim Chung'un elleriyle yemeklere dalması, başörtü takıp evde temizlik yaparken havuza girme çabaları, trafik ışığını taklit etmesi, arkadaşıyla acıklı diziler izleyip gözyaşlarını poşette biriktirmeleri, Si A'nın Tea O'yu kendine aşık sanması vs vs. Çok açıklayıcı olmasa a izleyenler eminim anlamıştır beni. Peki sizin favori sahneleriniz hangileri?

Son dakikaya kadar sizi içine çeken,her bölümde yeni bir şeylerle karşınıza çıkan, bu karakter şimdi iyi mi kötü mü diye meraklandıran bu diziyi kesinlikle tavsiye ederim. 20 bölüm boyunca sıkılmadan izleyeceğinize eminim. Yeni dizi tavsiyelerinizi de yorumda belirtmeyi unutmayın. En kısa zamanda başka bir K-drama tanıtımında görüşmek üzere güzellikle kalın :)

Yorum Gönder

2 Yorumlar

  1. Tanıtım yazın çok samimi olmuş.Evsiz kadınla arkadaşlığı, Si A'nın yanlış anlamaları ve havalı soygun sahneleri benim en sevdiğim kısımlar :))

    YanıtlaSil
  2. Bizde oraları keyifle izleyip hazırladık desek inanır mısın😉😍

    YanıtlaSil