Dumanlı Gözler İle Çekici Bakışlar İçin Adım Adım Smokey Eyes Makyaj Yapımı!


Evet arkadaşlar bugün sizlere smokey makyaj nasıl yapılır sorusunun cevabını vereceğim.Daha çekici gözlere sahip olmayı kim istemez ki?Yanlız smokey makyaj bana göre özel gün makyajı çünkü günlük hayatta benim de çok tercih etmediğim bir makyaj türü kendisi.Ben günlük makyajlarımda daha doğal tonları tercih etmekten yanayım.Tabi özel günlerde dumanlı ve çekici bakışlar da olmazsa olmazlarım arasında diyebilirim.Hatta bazen günlük hayatta kullandığım makyajda dahi azıcık dumanlı olması için kirpik diplerime sürmüş olduğum siyah kalemimi azıcık dağıtarak
daha buğulu bir makyaja dönüştürmeyi çok seviyorum diyebilirim.


Smokey makyaj deyip geçmeyin,çok çok önemli teknikleri var.Eğer evde kendiniz smokey makyaj uygulaması yapmak,özel günlerinizde kuaföre gitmekten kurtulmak istiyorsanız,adım adım size smokey makyaj nasıl yapılır sorusunun cevabını vereceğim.Tüm detayları ile smokey makyaj ve dumanlı göz makyajının  püf noktalarını anlatayım.

Adım Adım Smokey Eyes Dumanlı Göz Makyajı Yapımı

1.Adım
Makyajımıza ilk olarak tenimizden başlayalım.Cildimizi makyaja hazırlamak için makyaj bazımız yada baz olarak kullandığımız nemlendiricimiz ile cildimizi nemlendirelim.Cildimize nemlendiricimizi uyguladıktan sonra azıcık bekleyip,nemlendici kremimizi yada makyaj bazımızı emmesini sağlayalım.

2.Adım
Cilt tonunuzu dengelemek,renk eşitsizliklerinizi ortadan kaldırabilmek için fondöten fırçanız yada süngeriniz yardımı ile fondöteni cildinize iyice sürün ve eşit bir şekilde dağılmasını sağlayın.

☆☆☆Püf Noktası☆☆☆
Daha ıslak bitişli bir makyaj elde etmek istiyorsanız,makyaj süngerinizi azıcık nemlemdirip,fondöteninizi uygulayabilirsiniz.

3.Adım

Sıra geldi kapatıcı uygulamasına.Yüzünüzde ön plana çıkarmak istediğiniz yerler neresi?Genelde gözaltlarının daha aydınlık görünmesi istenir ve işte bu yüzden ön plana çıkarmak istediğiniz yerlere açık renk  concealer kapatıcı uygulayın.Çok ön plana çıkarmak istemediğiniz alanlara ise koyu renk kapatıcı uygulayarak yüzünüze kontür yapın.Makyajda kontür uygulamasının nasıl yapılacağı ile ilgili detaylı bir yazı paylaşacağım.Ten makyajımız bitti,şimdi sıra geldi göz makyajımıza.Diğer adımımıza geçelim.

4.Adım
Bu adımda ise smokey makyajın en önemli ve en canalıcı kısmı olan göz makyajı ve dumanlı bakışlar yaratabilmek için  far uygulamasının nasıl yapılacağını konuşacağız.

Smokey Makyajda Far Renklerini Nasıl Seçeceksiniz?Smokey Eyes Far Paleti Üzerinden Anlatayım

Örnek olması açısından far paleti ve smokey makyaj için doğru far renklerini nasıl seçeceğinizi anlatmak için hazırladım.

Uygulamaya başlamadan önce göz kapağınızda astar görevi görecek olan far bazınızı uygulayın.Far paletinizdeki en açık ton farı kullanarak,far uygulamanız için zemin hazırlayın.En açık renkten başlayıp,koyu tonlara doğru geçiş yaparak devam edin ve göz kapağınızda buğulu bir görüntü olmasını sağlayın.Size gösterdiğim siyah smokey makyaj ve genelde siyah tonları ağırlıklı smokey makyaj türü ama siz far renklerinizi değiştirerek hafif smokey makyaj uygulaması da yapabilirsiniz.
Şimdi ise uygulama kısmına geçelim.

Smokey Dumanlı Ve Buğulu Göz Makyajı Nasıl Yapılır?Dumanlı Göz Makyajı Resimli Anlatım1-En açık tonlu farı göz kapağınıza uygulayın.Özellikle kaş altınızdaki kavis kısmına eşit bir şekilde uygulayarak dağıtın.Bu kaşlarınızın daha dinamik,daha canlı ve daha vurgulu görünmesini sağlayacaktır.

2-Şimdi sıra geldi bir ton daha koyu olan farı göz kapağınıza uygulamaya.Bunun için göz kapağınızın kemikli kısmına yaklaşmadan kirpik dibinin tam üst kısmına farınızı dağıtarak uygulayın.

3-Bir ton  daha koyu olan farı ise göz kapağınız ve kaş altınız arasında bükülen boşluk kısmına yine dağıtarak uygulama yapın.

4-En koyu tonlu farı ise tam göz kapağınıza ve bir önceki adımda belirtmiş olduğumuz boşluk kısmına değdirmeden fırçanızla  eşit bir şekilde dağıtın.5-En koyu farı ise göz kapağınızın bitim noktasına yuvarlaklar çizerek içe doğru iyice dağıtmaya çalışın.Bu adım gözlerinizi vurgulayabilmeniz  en önemli ve en temel tekniklerden bir tanesidir.Göz kapağınızın bitim noktasından dışarı taşan kısımlar olursa,kulak çöpü yada makyaj pamuğu ile temizleyip devam edebilirsiniz.Burada panik yapmanıza gerek yok.Makyajınızın bozulmasından korkmayın çünkü siz makyaj yaptıkça eliniz gelişir.😍Mesela ilk eyeliner çektiğinizde yamuk yumuk olur değil  mi ?Ama zaman geçtikçe bir  bakarsınız pürüzsüz yapmaya başlamışsınız.😉

6-En koyu farımızla göz kapağımızın bitim noktasına vurgu yaptıktan sonra şimdi de sıra geldi gözlerimizin alt kısmına.Son kullandığımız en koyu fardan ince uçlu fırçamıza azıcık alarak kirpik diplerimize hafif dokunuşlar yapıyoruz.Alt kirpilerinize dıştan kalem çekiyormuş gibi düşünebilirsiniz.

7-Kirpik kıvırıcı ile kirpiklerinizi kıvırarak makyaja hazırlayın.

8-Daha derin bakışlar için siyah göz kalemini göz içine uygulayın.


9-Evet şimdi ise üst kirpik diplerinize eyeliner çekerek,gözlerinizi ortaya çıkarın.

10-Kirpiklerinize rimelinizi sürerek makyajınızı göz makyajınızı tamamlayın.

Göz makyajınız bitti.😍😉

5.Adım
Kaşlarınızın düzenli görünmesi ve göz makyajınızı tamamlayabilmesi için kaşlarınızı kaş sabitleyici ile tarayarak sabitleyin.Kaşlarınızdaki boş kısımları kaş renginize uygun kaş farınızı kullanarak hafif dokunuşlar ile doldurun.

6.Adım

Bu adımda ise dudak makyajımızı yapacağız.Dudaklarımızın daha pürüzsüz görünmesi için eğer varsa dudak bazımızı süreceğiz.Rujumuzu ise daha nude tonlarda seçmeliyiz.Çünkü ağır bir göz makyajı uygulaması yaptık ve gözlerimizin ön planda olmasını istedik.Gözlerimizin ortaya çıkabilmesi için dudaklarımızın daha geri planda olması gerekiyor.Bunun için doğal tonlu bir ruj sürün ve makyajınızı tamamlayın.

Doğal nude tonlu bir ruj seçilerek,modelin gözleri ortaya çıkarılmış
Sizlere örnek olabilmesi açısından doğru smokey makyaj uygulaması yapılmış bir modelin fotosunu bırakıyorum.Modelin ruju nude tonlarda seçilmiş ve gözleri ortaya çıkarılmış.Bu resim ile smokey makyaj tekniğini daha iyi anlayabilirsiniz.

Bugünkü yazımın da sonlarına doğru yaklaşırken,smokey dumanlı ve buğulu göz makyajının nasıl uygulanması gerektiği ve nasıl yapılması gerektiğini ve adım adım uygulanmasını anlattım.Umarım sizler için faydalı bir yazı olur.Özel günlerinizde denemeniz gereken bir makyaj türü olduğunu düşüyorum.

Aklınıza takılan tüm soruları yorum kısmından bana iletebilir,smokey makyaj renkleri ve tonları ile ilgili,saç renginize ve cilt tonunuza uygun olabilecek doğru makyaj tonları ile ilgili yada yüz yapınıza uygun doğal makyajı nasıl uygulayacağınıza dair teknikler ile ilgili aklınıza takılan ne varsa sorabilirsiniz.Detaylı analiz yapabilmem ve size doğru tavsiyelerde bulunabilmem için isterseniz fotonuzu da gönderebilirsiniz.Sizlerin de fikirlerini bekliyorum,güzellikle,sağlıkla kalınız..

Yorum Gönder

4 Yorumlar

 1. Çok güzel bir yazı olmuş gerçekten.Tam da benim istediğim göz makyajı hakkında bilgi vermişsiniz.Elinize emeğinize sağlık ...

  YanıtlaSil
 2. Çok yararlı bir yazı olmuş beni de en çok uğraştıran göz makyajı teşekkürler

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Çok teşekkürler smokey göz makyajını deneyin ve aklınızdaki soruları paylaşın benimle😍Kendinize güvenin zor değil sizlerde kendi makyajınızı yapabilirsiniz

   Sil