Şeftali Toprak Bronz Tonlarında Doğal Makyaj Modelleri-Bizden İlham Alın!Merhaba  arkadaşlar eğer aranızda benim gibi doğal makyaj seven okuyucularım var ise,bu yazıyı çok sevecekler çünkü sizlere fıkır olabilmesi açısından birbirinden farklı doğal makyaj renkleri ve modellerini seçip,sizler için derledim.Şeftali tonlu ve tonlu doğal makyaj nasıl yapılabilir sizlere fikir vermek istiyorum.O zaman hazırsanız çok vakit kaybetmeden günlük hayatımızın vazgeçilmez bir parçası haline gelen doğal makyaj tonlarını nasıl elde edebileceğimizi modellerimiz üzerinden anlatalım.Ayrıca bu güzel resimler için çok teşekkür @tamarawilliams1 ediyorum.Malüm yaz ayları yaklaşırken sizlere doğal makyaj tüyorı da vereyim istedim😍😉

Toprak-Altın-Bronz-Şeftali Tonlu Doğal Makyajlar!

1-Toprak Tonlu Far,Kahve Alttonlu Nude Mat Ruj,Doğal Pembemsi Allık!Hafif bronz tenliyseniz,bu doğal makyaj modeli size çok yakışacak.Bronz tene günlük doğal bir makyaj uygulaması nasıl yapılabilir?Azıcık tüyo vereyim.

☆Adım Adım Tüyolar☆

1-Öncelikle işe fondöteninizden başlayın.
2-Ten makyajınızı tamamladıktan sonra daha doğal bir görünüm için toprak tonlu bir far sürüp,üst kirpik diplerinize siyah yumuşak uçlu bir göz kalemi çekin.
3-Üst kirpik diplerinize kalem çektikten sonra,far sürmek için ucu süngerli far aparatları var onu kullanarak kirpik dibinize sürdüğünüz kalemi dağıtabilirsiniz.Yanlız kirpiğinize kalem uygularken,aşırıya kaçmadan çok ince bir çizgi çekmeye özen gösterin.
4-Kipriklerinizi kıvırıcı ile kıvırıp rimel uygulayın.
5-Bakışlarınızı derinleştirmek için gözünüzün içine de azıcık kalem çekebilirsiniz.
6-Son olarak kahve tonlu nude bir ruj ve şeftali-pembe alttonlu bir allık ile elmacık kemiklerinize allık fırçanız ile hafif dokunuş yaparak makyajınızı tamalayın.

2-Koyu Toprak Tonlu Far,İncecik Eyeliner,Hafif Parlatıcı Soft Ruj,Yoğun Bronzer Aydınlatıcı!
Kumral,buğday yada azıcık esmer bir ten renginiz var ise bu doğal makyaj modeli size çok yakışacaktır. Ayrıca bronz tene çok uygun makyaj modelleri arasında da gösterilebilir.Kumral,buğday yada azıcık esmer bir tene doğal makyaj uygulaması nasıl yapılabilir?

☆Adım Adım Tüyolar☆

1-Ten makyajınızı tamamlayın.Bu adımda fondöten ve kapatıcı sizin için yeterli olacaktır.Doğal makyajda kontür uygulamasına çok gerek yok diye düşünüyorum.Amacımız doğal,aydınlık ve dinamik,canlı görünen bir cilde sahip olabilmek.
2-Ten makyajından sonra sıra geldi göz kapaklarınıza koyu toprak tonlu bir far uygulaması yaparak yumuşak uçlu fırça ile dağıtın.
3-Mürdüm tonlu bir farı üst kirpik diplerinize bağlı olan göz kapağınızın tam ortasına aydınlık yaratması için hafifçe dokundurun.
4-Gözünüzü vurgulamak için en açık renk farı göz pınarlarınıza uygulayın.
5-Dıştan içe doğru çok ince bir eyeliner çekin.Keçeli eyeliner işinizi kolaylaştıracaktır.
6-Allığınızı uyguladıktan sonra,yüzünüzde ışığın yansıdığı bölge olan şakak kısmına bronzer aydınlatıcı sürün.
7-Son olarak renksiz doğal parlatıcı bir ruj ole makyajınızı tamamlayın.

3-Orta Toprak Tonlu Far,Koyu Gül Kurusu Mat Ruj,Şeftali Tonlu Doğal Allık!

Buğday ve beyaz tenlilere çok yakışacağını düşündüğüm bir doğal makyaj modeli. Buğday ve beyaz tenlilere doğal makyaj uygulaması nasıl yapılabilir?Ayrıca kahverengi gözlere de çok yakışır.Kahverengi göz için makyaj tüyorımız.

☆Adım Adım Tüyolar ☆
1-Ten makyajınızı hızlıca tamamlayın.Burada azıcık kontür uygulaması yapacağız.
2-Daha sonra koyu tonlu bir kapatıcı ile yüzünüzün kemik yapısını ortaya çıkarabilmek için,saçlarınızın yüzünüze değdiği yerden itibaren yüzünüzü çerçeveyerek koyu kapatıcınızı sürün.Birde allık sürdüğünüz elmacık kemiklerinizin tam altına kapatıcınızı ince çizgi çekerek uygulayın.Daha sonra fondöten fırçası ile iyice dağıtın.
Gülümseyerek yüzünüzde elmacık kemiklerizi belirginleştirip,şeftali tonlu allığınızı uygulayın.
3-Kirpiklerinize azıcık rimel sürüp,göz makyajınıza çok yoğunlasmamaya özen gösterin.
4-Son olarak koyu gül kurusu bir ruj ile dudaklarınızı vurgulayarak makyajınızı tamamlayın.


4-Nude Pastel Tonlu Ve Şeftali Alttonlu Aydınlık Doğal Makyaj!
Eğer beyaz bir ten rengine sahipseniz,bu doğal makyaj modeli hem yüzünüzü daha aydınlık gösterecek,hem günlük hayatınızda daha sağlıklı ve bakımlı görünmenizi sağlayacak.Beyaz tenlilere doğal makyaj uygulaması nasıl yapılabilir?

☆Adım Adım Tüyolar☆
1-Beyaz teninize uygun fondöten ve kapatıcınızı uyguladıktan sonra hemen gözlerinize odaklanın.
2-Çok açık toprak tonlu bir farı göz kapağınıza uyguladıktan sonra,en açık far rengini alarak göz pınarlarınıza uygulayın.
3-Kirpik kıvırıcınız ile kirpiğinizi kıvırdıktan sonra,rimelinizi uygulayın.
4-Aydınlatıcınızı burun kemiğinize,dudak üstünüze ve şakaklarınızın ışığı yansıttığı kısımlara dokundurarak yüzünüzdeki aydınlatma işlemini tamamlayın.
5-Son olarak pastel nude kahve tonlu bir ruj ile makyajınızı tamamlayın.

5-Gözlere Azıcık Rimel,Dudaklara Mat Kırmızı Ruj İle Doğallığın Sınırını Zorlayın!Kumral,buğday azıcıkta bronz tenlilere çok yakıştırdığım bir doğal makyaj modeli.Kumral tenliler doğal makyaj uygulamasını nasıl yapabilirler?

☆Adım Adım Tüyolar☆
1-Bu makyajda ten makyajımızı hızlıca hallettikten sonra önce gözlere yoğunlaşacağız.
2-Kaşlarımızın kavis kısımlarının daha yüksekte durmasını sağlamak ve daha genç dinamik görünmek istiyorsak en açık tonlu farı kaşlarımızın kavis kısımlarına dağıtarak uyguluyoruz.
3-Ten rengimize yakın orta tonlu bir farı göz kapağımıza uygulayıp,sonrasında en açık tonlu farımızla göz pınarlarımızı aydınlatıyoruz.
4-Bu işlemden sonra rimelimize kirpilerimize uyguluyoruz.
5-Allık ve aydınlatıcı bronzer kullanarak yüzümüzde daha parlak görmek istediğimiz yerleri iyice aydınlatıyoruz.
6-Şimdi sıra geldi ruj kısmına.Rujumuzun eşit bir şekilde dağılabilmesi için ve doğru uygulama sağlayabilmek için rujumuzu fırça yardımı ile uygulamamız gerekiyor.Eğer ruj fırçanız yok ise normal uygulayabilirsiniz.
7-Dudaklarımızda kırmızı vişne ruju vurguladıktan sonra hazırız!Bu makyajda da gözlerimizi geri plana atıp,dudaklarımızı ön plana çıkardık.Günlük hayatta şık bir restaurantta yemek için oldukça hoş bir makyaj olduğunu düşünüyorum.Güzel bir kombin ile herkesi kendinize hayran bırakabilirsiniz.

6-Esmer Tenlilere Çok Yakışacak Ok Gibi 
Kirpikler,Doğal Pudra Tonlu Parlak Ruj!

Esmer tenlilere çok yakışacağını düşündüğüm toprak tonlu doğal makyaj tonlarından bir tanesi daha.Gelin adım adım doğal makyaj modelimizi inceleyelim.

☆Adım Adım Tüyolar☆
1-Önceliğimiz yine ten makyajı,hemen yüzümüzdeki renk eşitsizliğini ortadan kaldırıyoruz.
2-Sırada gözler var.Önce far paletimizden doğal açık tonlu astar görevi üstlenecek far rengimizi seçiyoruz.Üst kirpik diplerimiz ve alt kirpik diplerimize hafif siyah bir kalem çekiyoruz.Daha sonra bu kalemi fırça ile dağıtıyoruz.
3-Aydınlatıcı ve allık uygulamadan olmaz tabiki.
4-Son olarak yine nude pastel tonlarında çok açık pudramsı renkte bir ruju dudaklarımıza uygulayıp,üzerinden parlatıcı ile geçerek makyajımızı tamamlıyoruz.

7-Kalın Eyeliner,Işıltılı Göz Pınarı,Şeftali Tonlu Doğal Makyaj İle Özel Gününüze Bile Hazırsınız!
Bu makyaj modelimiz ise çok doğal durmasına rağmen şık bir elbise yada abiye ile kombinlendiğinde düğün konseptine bile rahatlıkla uyum sağlayabilir.Doğal makyajlarda genel olarak kalın eyeliner tercih edilmez fakat doğru bir makyaj uygulaması yapılırsa,günlük kullanılabilecek oldukça doğal şeftali tonlu bir makyaj elde edilebilir.Ben bu makyaj tonunu beyaz tenlilere yakıştırıyorum.Gelin adım adım tüyo verelim.

☆Adım Adım Tüyolar☆
1-Ten makyajınızı ve açık tonlu kapatıcınızı uygulayarak ön plana çıkarmak istediğiniz alanları belirleyin.
2-Gri ve toprak tonlu iki far rengini karıştırarak göz kapağınıza uygulayın ve en açık renk ile göz pınarınızı aydınlatmayı unutmayın.
3-Daha sonra göz kapağınızın dış kısmından orta kısmına doğru eyeliner kuyruğunuzu oluşturun.Ve devamında ise göz kapağınızın tamamına eyeliner çekin.
4-Dudaklarda ise şeftali alt tonlu bir ruj ile makyajınızı tamamlayın.
8-Aşırı Doğal Pembemsi Ve Toprak Tonlu Doğal Makyaj!

Bu makyaj modelini ise özellikle varla yok arası makyaj sevenler için seçtim.Öyle doğal duruyorki,makyaj yaptığınızı anlamazlar bile.😉Pembemsi tonları eğer doğru bir teknik ile uygulanırsa,esmer tenlilere çok yakışıyor.Şeftali ve pembemsi tonlu doğal makyaj nasıl yapılır?


☆Adım Adım Tüyolar☆
1- Bu makyajda çok kapatıcı özelliği olmayan ve sadece renk eşitsizliklerini dengeleyen bir bb krem kullanacağız.Sizlere tavsiye edebileceğim ve denediğim en iyi bb kremler için buraya tıklayabilir ve bb krem tavsiyelerimi okuyabilirsiniz.
2-Astar olması açısından bb kreminizi göz altlarınız ve göz kapaklarınıza uygulayabilirsiniz.
3-Sadece kirpik diplerinize incecik kalem eyeliner çekerek,kirpilerinizi kirpik kıvırıcınız ile kıvırıp,rimelinizi sürün.
4-Pembe bir allık seçerek elmacık kemiklerinizi ortaya çıkarın.
5-Son olarak dudak rengi tonlarında pembe kalem rujunuz ile  dudaklarınızı boyayarak makyajınızı tamamlayın.Çok doğal bir makyaj!Hazırsınız.😍

9-Bir Kaç Küçük Dokunuş İle Listemizin En Doğal Makyajı!

Ten renginiz hangi tonda olursa olsun,sabah uyandığınızda beti benzi soluk hasta bir görüntünüz olsun istemezsiniz.Bu makyaj modeli dışarı çıkarken makyaj yapmayı çok sevmeyen ve sadece yüzünü canlı göstermek,azıcık renklendirmek isteyenler için.En doğal makyajı arıyorum derseniz,modelimizden ilham alarak nasıl doğal makyaj yapılır sorusunun yanıtını bulabilirsiniz.

☆Adım Adım Tüyolar☆
 1-Ten makyajı için cc krem kullanacağız.Ten renginize uygun cc kreminizi fırça yardımı ile iyice dağıtın.
2-Gözlerinize rimelinizi sürüp,kaşlarınızı tarayın ve kaş sabitleyici ile sabitleyin.
3-Yanaklarınıza şeftali alttonlu pembe allığınızı yanaklarınıza azıcık dokundurup,makyajınızı tamamlayın.

Bugün size  şeftali,toprak,bronz tonlarında doğal makyajın nasıl yapılacağından ve sizlere ilham olması açısından,en güzel ve doğal makyajları seçip anlattım.Günlük hayatınızda kullanabileceğiniz birbirinden farklı makyaj modellerini sizlere verdiğim tüyolar ile bütünleştirerek,bizden ilham alabilirsiniz.Güzellikle,sağlıkla kalınız,fikirleriniz benim için önemli bu yüzden aralarında denemeyi düşündükleriniz var ise bana yorum kısmından ulaşın...

Yorum Gönder

0 Yorumlar