K-pop Gruplarının Youtube'ta En Çok Dinlenen Trend Şarkıları Ve Klipleri!


Merhaba arkadaşlar,
Bugün benim manyak gibi sürekli kontrol etmekten hoşlandığım Youtube izlenme sayılarıyla ilgili bir yazı hazırladım. Sırayı dikkate almadan benim de severek takip ettiğim grupların en çok görüntülenme almış MV’lerini listeledim.Gelelim Youtube'de en çok dinlenen k-pop şarkılarını sizlere listelemeye. Vakit kaybetmeden hep beraber inceleyelim mi?


BLACKPINK - DDU DU DDU DU
Black Pink’in ve aynı zamanda bir Kpop grubunun en çok izlenme almış şarkısı 818.310.375 görüntüleme ile “Ddu Du Ddu Du”. Daha yeni olduğu için Kill This Love ağzımdan düşmese de benim de Ddu Du Ddu Du favori şarkımdır.Görüntüleme sayısı neredeyse 1 milyonu bulan bu şarkı Blacpink'in en iyi şarkıları arasında diyebilirim.

BTS – DNA

BTS’in en çok dinlenen şarkısı 733.236.933 görüntüleme ile DNA. Evet şarkı çok güzel, MV çok renkli, muhteşem ama benim favorimin Fake Love olduğunu da belirtmek istiyorum. Şimdi bunu yazarken bile aslında şu şarkıları da çok güzeldi diye beynim beni zorluyor ama kararımı değiştirmeyeceğim.Bu çocuklara bayıldığımızı söylememize gerek yok,bu şarkıları da en iyi K-pop şarkıları arasında diyebiliriz.

TWICE - TT
TWICE kızlarımın en çok izlenen müzik videosu; her hareketi, her sözü olay olan TT, 456.819.891 görüntülenme almış. Elleriyle TT yapıp surat asmaları, nomuhe nomuhe diye kol sallamaları, ba-ba-ba-baby gibi birçok imza hareket barındıran bir koreografisinin olması da şarkının bu kadar dikkat çekmesini sağladı tabi ki.Bu sektöre girdikleri andan itibaren K-pop en iyi kız grupları arasındalar.

EXO - MONSTER

Ayy evet ne kadar harika bir şarkı bu ya dedirten MONSTER, EXO grubunun en çok izlenen şarkısı. Görüntülenme almış ki popülariteleriyle kıyaslayınca izlenmeleri düşük geliyor bana. Yine de buna, Youtube izlenme sayısının her şey olmadığının kanıtı diyebiliriz.K-pop 2019'da unutulmaması gereken gruplar arasındalar kendileri diyebiliriz.

REDVELVET – BAD BOY
Red Velvet grubunun en çok görüntülenme alan şarkısı da 208.717.931 ile Bad Boy olmuş. Fandomunda olmadığım için yanlış biliyor olabilirim ama kızların “Red” konseptine giren bir şarkı bu ve benim favorilerim genelde böyle şarkılar oluyor. Özellikle Joy ve Irene, çok seksi ve çekici oluyorlar, konsept cuk oturuyor.

GOT7 – JUST RIGHT
Öncelikle GOT7 yeni comeback yaptı onlara çokça sevgi gösterelim  En çok izlenen MV’leri de 269.933.922 ile Just Right olmuş. İlk çıktığında da gerek klibin minnoşluğu, gerek şarkı sözlerinin inceliğiyle çokça beğeni toplamıştı. Favorim hala If You Do olsa da bütün şarkılarını beğendiğimi söylemeliyim.

IKON – LOVE SCENARIO
Bir kere dinledin mi kaçışı yok ağzına dolanıyor. Şarkının daha IKON’a ait olduğunu bilmeden bir yerlerden duya duya ezberlemiştim. 301.554.727 görüntülenme almış. Kesinlikle daha fazla görüntülenme hak eden bir şarkı bence.

WINNER – REALLY REALLY
Winner denince aklıma ilk gelen şey “Really Really”, aşırı iyi değil mi? Aylarca her boş kaldığımda açıp dinlediğim şarkıydı. 116.070.991 görüntülenme almış ama en az 500 milyon olması gerekirdi diye düşünüyorum. Ayrıca uzun süre favorim olan Empty’ye selam olsun.

G-IDLE – LATATA
En çok izlenen şarkıları Latata, aynı zamanda çıkış şarkıları. Bomba gibi düşmüşlerdi gündeme. Şimdi de sektörde yeni sayılmalarına rağmen pek çok kişinin tanıdığı bir grup oldular. Bütün şarkılarını da beğeniyorum, uzun soluklu bir grup olur umarım.

MOMOLAND – BBOOM BBOOM
Bboom Bboom ilk çıktığında birçok sajegi , çalındı iddialarında bulunup kızlara nefret yorumları yapıldığını hatırlıyorum. Olayı çok araştırmadığım için bir şey demeyeceğim ama ben şarkıyı beğeniyorum. Hareketli, enerjik bir şarkı.

NCT U – BOSS
Açıp dinlediğim tek NCT şarkısı olan Boss 81 milyon görüntülenme almış. Tek dinlediğim şarkı dememin sebebi ilk çıkış yaptıkları zaman NCT adı altında bir çok grup var, hangisinde hangi üyeler var, kaç kişi bunlar, bu ne şimdi gibi düşünceler yüzünden hiç bulaşmamaya karar vermiştim. Ama kendilerini bir şekilde dinlettiler. Başarılar çocuklar.

GIRLS GENERATION – GEE
Kore’nin gelmiş geçmiş en efsane şarkılarından diyebileceğimiz Gee 230 milyon görüntüleme almış. 10 yıl önce çıkmış bir şarkı için iyi olabilir ama günümüzde yayınlansa bunun en az 2-3 katı izlenme alırdı.

BIGBANG – FANTASTOC BABY
En çok dinlenen şarkısı Fantastic Baby Youtube’ta 399 milyon izlenmiş. Benim de Bigbang ile tanışmamı sağlayan şarkıdır kendisi. Son zamanlardaki olaylardan dolayı hiç açıp Bigbang dinleyesim gelmiyor. Bir üye yüzünden başlarına gelenler çok acımasız ama bende de durum böyle. Taeyang dinleyerek gideriyorum bu boşluğu.

PENTAGON – SHINE
HyunA&Edawn ilişkisi sebebiyle varlığından haberdar olduğum grubun çokça beğenilen şarkısı Shine ….. görüntülenmiş. Sonuna kadar katılıyorum en sevdiğim ve açıkçası tek bildiğim şarkıları olur kendisi.

WONDER GIRLS - NOBODY
JYP'nin Amerika sevdası yüzünden harcanan ve bir zamanlar Kore'nin en sevilen kız grubu olan Wonder Girls, Nobody şarkısıyla almış en çok görüntülenmeyi. Evet güzel şarkı olduğunu kabul ediyorum ama benim için Tell Me, So Hot, Like This,Irony şarkıları çok daha önde. 

2PM - HANDS UP
Bu şarkının bu kadar az görüntülenmesi kadar saçma bir dünyada yaşıyoruz arkadaşlar. Çıktığı zaman herkesi çılgına çeviren, hoplatıp zıplatan şarkı sadece 56 milyon görüntülenme almış. Sorsanız bütün Korelilerin ve K-pop severlerin 7 den 70 e bileceğine eminim.K-pop ilk başladığım zamanlarda acayip dinler ve severdim.Bu şarkı da en iyi K-pop şarkıları arasında diyebilirim.

2AM - NEVER LET YOU GO
Benim için gelmiş geçmiş en iyi balad grubu şarkısı. Çoğu kişi gibi ben de Kpop gruplarını renkli klipleri eğlenceli şarkıları ve tabi ki mükemmel dansları için takip ediyorum. İzlediğim dizilerdeki duygusal OSTlere bile dikkat etmezken eğlence programlarında, dizilerde,radyo programlarında kısaca her yerde karşıma çıkan bu şarkıya hasta olmuştum. 

KARD - DON'T RECALL
Koreliler gözünüzü seveyim artık şu grubun farkına varın demek istiyorum. Kötü bir tane bile şarkıları yok. Don't Recall da benim ilk dinlediğim KARD şarkısıdır. 58 milyon görüntülenme almış. Favori şarkımı seçmek çok zor, Oh Nana ve Don't Recall arasında sürekli gidip geliyorum. Siz yine de bütün şarkılara şans verin derim.

GFRIEND - ROUGH


Küçük bir şirketten çıkmalarına rağmen çok güzel başarılar elde elden gruplardan biri Gfriend. Şarkı,dans,kıyafet her bakımdan çokça beğendiğim Rough Yotube üzerinde en çok dinlenen şarkıları olmuş.K-pop kız grupları arasında inanılmaz iyiler Gfriend grupları arasındadır.

Evet bu yazımız da burada son buluyor. Aklıma gelmeyen, unuttuğum gruplar adına şimdiden kendimden özür diliyorum :) Hem benim de sevdiğim K-pop gruplarının Youtube'ta en çok izlenme aldıkları şarkıları sizlerle paylaşmış hem de kendime eskilerden oluşan bir nostalji müzik listesi oluşturmuş oldum. Herkes için yararlı bir yazı oldu değil mi?Kore şarkıları 2019 yılında da hiç unutulmadan dinleniyor. Siz de en sevdiğiniz şarkıyı yorumlarda belirtebilirsiniz. Hatta unuttuğum grupları da sizler sıralayın olmaz mı?

Yorum Gönder

2 Yorumlar

  1. Çok güzel bir yazı olmuş ellerine sağlık. Blackpink çok iyi gidiyor 1 milyara az kaldı. SM sanatçılarının az görüntülenmesini ben anlamıyorum ya harikalar hepsi. Bu listede Wanna One, Beast, Nuest, Lovelyz olabilirdi hepsi kaliteli gruplar

    YanıtlaSil
  2. Bizim de favorilerimiz de ekleyemedik bir sonraki k-pop yazımıza ins😉💯

    YanıtlaSil