Selülit ve Çatlaklarınızdan Kısa Sürede Kurtulabilirsiniz|Selülit ve Çatlaklar İçin Krem Tavsiyelerim!


Evet arkadaşlar bugün sizlerle selülit ve çatlaklarımızla nasıl baş edebileceğimizi ve uygun fiyatlı aynı zamamda cildinize oldukça faydalı olan hametan kremden bahsedeceğim.Özellikle yaz aylarında selülit ve çatlaklarınız vücudunuzun estetik görünümünü bir hayli etkiliyor.Hepimiz için tam bir baş belası olan selülit ve çatlaklarımız için neler yapabiliriz,selülit ve çatlakların oluşmaması için hangi önlemleri almalıyız,temel nedenler neler,selülit ve çatlaklardan korunmak için cildimize nasıl bakım yapmalıyız gibi aklınıza takılan tüm soruları ve cevaplarını konuşacağız.Ayrıca size bepanthol ve hametan kremi selülit ve çatlaklarınızı önlemek için nasıl kullanacağınızı anlatacağım.E hadi o zaman  başlayalım mı?😍


Selülit ve Çatlak Oluşumunun Nedenleri


Selülit ve çatlaklardan kurtulmak


Selülit ve çatlak oluşumlarının başlıca nedenleri arasında çok kısa sürede kilo alıp vermeler geliyor.Bununla birlikte hamilelikte alınan kilolar da çatlak oluşumlarını ve ciltteki sarkmaları tetikliyor.

Ergenlik dönemindeki yağlanmalar,vücut çalışmalarınız,kortizon  tedavisi görmeniz bunların hepsi çatlak oluşumda etkili başlıca nedenler arasında sıralanabilir.Derimiz üç ayrı katmadan oluşuyor ve bunların farklı farklı görevleri var.En kalın tabakadan en ince tabakaya doğru sıralarsak derm en dış katman yani en koruyucu katmanınız,daha sonra cildin elastik yapısını düzenleyen kollojen lifleri ve son olarak cildi incecik bir ağ gibi sararak kollajen lifleri ile birlikte hareket eden elastin lifleri yer alıyor.

Bunları bir bütün olarak düşündüğünüzde hepsi aslında cildin sıkılaşması ve koruyucu tabakasının sağlanlaşmasında önemli bir rol oynuyorlar.Bu üçü arasındaki bütünlük bozulursa ve kollajen ağları düzensizleşir,elastin lifler kopmaya başlarsa çatlaklar meydana geliyor.Bu çatlaklar başlangıçta kırmızı morumsu halkalar şeklinde oluyor ve daha sonra beyaz çizgilere dönüşüyor.

Selülitlerin ise birçok nedeni var yani sadece kilo alıp verme ya da zayıflama ile selülitler oluşmuyor.Genetik yapınız,ilerleyen yaşlarınız,hormonal hastalıklarınız,yaşam biçiminiz ve beslenme alışkanlıklarınız bunların hepsi etkili diyebilirim.

Selülit ve Çatlak Oluşumlarını Nasıl Önleyebiliriz?Doğal Yöntemler


Selülit ve çatlak kurtulma yollarıSelülit ve çatlak oluşumlarının nedenlerini konuştuğumuza göre sıra geldi bunlardan korunma yollarına.Peki neler yapabiliriz?

♡Tatlı badem yağı ve zeytinyağını karıştırarak vücudunuza masaj yapabilirsiniz.Doğal yağların içerisinde bulunan vitaminler cildinizin kollajen üretimini arttırarak elastiki yapısını korumasına yardımcı olacaktır.

♡Vücudunuzun kan dolaşımını arttırmak ve sarkmaları önlemek için düzenli egzersizler yapmalısınız.Böylece hücrelerinizin oksijen almasını sağlayarak,cildinizin daha diri ve daha sıkı olmasını tetiklersiniz.Sizin amacınız vücudunuzun esnekliğini arttırmak bunun için hafif egzersizler uygulamanız yeterli olacaktır.

♡Günlük su tüketiminizi arttırmalı ve düzenli beslemelisiniz.Tükettiğiniz besinler E vitamini ve C vitamini bakımından yüksek besinleri tercih etmelisiniz.Bunlar genelde meyveler ve sebzelerden oluşuyor.Ispanak,brokoli,nar,turunçgiller,kivi,domates ve yemek listenize daha bir çok besini dahil edebilirsiniz.

♡Kilonuzu koruyun ve çok sık kilo alıp vermemeye çalışın.Çok sık kilo alıp vermek çatlak oluşumuna sebep olacaktır bu yüzden kilonuzu korumaya özen gösterin.😍

♡Cildinizin kuru kalmasına izin vermeyin.Duş sonrası nemlendirici bakım kremlerinizi ve vücut kremlerinizi sürmeyi ihmal etmeyin.Mutlaka düzenli olarak kullanın.Yani bu işin tek formülü cildinizi nemli tutmak ve beslemek diyebilirim.


Selülit ve Çatlak Krem Tavsiyeleri ve Karışımlar

Selülit ve çatlakları tedavi etmede şu an oldukça profesyonel olan tedavi yöntemleri mevcut.Bu tedaviler genelde lazer cihazları ile uygulanan ışık ile cilt tabakasını pürüzsüzleştirmeyi hedefliyor.Bu tedaviler çok yüksek fiyatlı olduğu için bütçemizi aşabiliyor.Benim size selülit ve çatlaklarınız için kullanabileceğiniz krem tariflerim olacak.Selülit ve çatlak olusumunu önlemek için benim uyguladığım iki formülüm var.Hazırsanız başlayalım mı?

Selülit ve çatlak


☆☆☆1.Yöntem☆☆☆
Eczanelerden alabileceğiniz e vitamini ampulü içerisindeki yağı ve zeytin yağını karıştırıyorsunuz.
Bunu vücudunuzda çatlak olan bölgelerinize iyice masaj yaparak uyguluyorsunuz.Bunu yaklaşık bir ay boyunca düzenli olarak yapmanız gerekiyor.
Biraz sabırlı olmanız gerekiyor.Bir iki günlük uygulama ile yol kaydetmeniz mümkün değil.O yüzden istikrarlı ve kararlı olun.
Bunun yanında selülitleriniz içinde kendinize bir beslenme çizelgesi oluşturun.Hem dış tedavi hem de iç tedavi önemli.Eğer gerçekten bu tavsiyelerimi uygularsanız kısa süre içerisinde sonuç alırsınız.

☆☆☆2. Yöntem☆☆☆
1 çay kaşığına yakın hametan kremi ve 1 çay kaşığına yakın bepanthol kremi karıştırıyorsunuz.Bu kremleri eczaneden reçetesiz olarak alabilirsiniz.Hametan kremin iki türü var bunlardan bir tanesi mavi kutulu bir tanesi de sarı kutulu.Mavi kutulu olanın yağlı pomad özelliği var ve cildinizin alt tabakasına inebiliyor.Sarı kutulu olanı çok önermiyorum.Biraz daha ince yapılı bir krem o daha çok yüzeysel tedavi için kullanılıyor.
Çatlaklarınızın yoğun olduğu bölgelere uyguluyorsunuz.
Bu tedavi yöntemini de uygularken kararlı olmanız ve yaklaşık 1 ay boyunca düzenli bir şekilde çatlaklarınıza uygulamanız gerekiyor.Ayrıca sizlere belirttiğim gibi vücudunuz için ağır olmayan hafif egzersizlere bir an önce başlamalı ve vücudunuzu esnetmelisiniz.

Sevgili okuyucularım bugünkü yazımında sonuna doğru yaklaşırken yukarıda belirtmiş olduğum tüm yöntemleri bir bütün olarak düşünün ve düzenli bir şekilde uygulayın.İleriki dönemlerde selülit ve çatlak oluşumlarınızda çok iyi ilerleme kaydedeceğinizden şüpheniz olmasın.Bana güzelliğe dair tüm sorularınızı yorum kısmından bırakabilirsiniz.Güzellikle sağlıkla kalınız...

Merak edenler için istenmeyen tüyler için oldukça popüler olan rus kremini denedim ve yorumlarımı paylaştım.Buraya tıklayarak yazıma ulaşabilirsiniz.

Yorum Gönder

2 Yorumlar

  1. Ablanızın güzellik salonunda çatlaklar için tedavi uyguluyor musunuz?

    YanıtlaSil
  2. Evet uyguluyoruz fakat tedavi ücretleri en düşük 700 tl ve 3 seanstan başlıyor o yüzden bütçenizi rahatlatmak adına daha uygun fiyatlı selülit tedavilerini paylaşıyoruz.Bu karisimlardan uzun vadede sonuç almanız mümkündür 🤗

    YanıtlaSil