İki Farklı Marka Saç Boyasını Karıştırmak Ve Evde Kendiniz Uygulayabileceğiniz Saç Boyası Karışımları!

Evet arkadaşlar bugün sizlere evde saç boyası karıştırma tekniklerinden,boya karışımlarının nasıl uygulanması gerektiğinden ve saç boyası karışımı yapılırken nelere dikkat etmeniz gerektiğinden bahsetmek istiyorum.Öncelikle saç boyası karışımı yapmak özel teknikler isteyen bir iştir.Bu yüzden saç boyası karışımı yapmadan önce doğru teknikler uygularsanız,boya sonucunuz sizi üzmeyecektir.Size bu yazımda kullandığım marka ve bu boya markalarının hangi iki rengini karıştırıp,nasıl bir sonuç elde ettiğimden de bahsetmek istiyorum.İki farklı marka saç boyasını karıştırmak ve uygulamak çok kolay.Lafı çok uzatmadan ilk olarak boya karışımı hazırlarken nelere dikkat edeceğimizi anlatayım.

Saç Boyası renkleri
Saç Boyası Renkleri

Saç Boyası Karışımı Hazırlanırken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

1-Saç rengi numarası en koyu olan 1 numaradan başlayarak en açık tona doğru artarak devam eder.İşte bu yüzden en açık ton olan sarı ile,en koyu ton olan siyahı karıştırmak yanlıştır.Çünkü herhangi bir yansıma elde edemezsiniz,siyah ton kuvvetlidir ve sarı ile karışsa dahi sonuç yine siyahımsı koyu bir olur.

2-Sarı ve bakır tonları kesinlikle karıştırılmaması gerekir.Bakır saç rengi içerisinde kızıl yansımalar barındırır.Bu yüzden doğru bir saç rengi karışımı olmayacaktır.
Saç Boyası Karışımları
Size bir örnekle saç boyası üzerindeki numaraların ne anlama geldiğini anlatmak istedim.


3-Saç rengi karışımı yapılırken bazı teknikler vardır.Saç boya kutusunda ilk gördüğünüz rakam ana tonun rengi,ikinci rakam ve sonrası ise ara renk yani yansıma ve gölgelerin  hangi renkleri yansıtacağını gösterir.

4-Saç renklerini karıştırırken ve karışım yapacağınız saç boyası rengini belirlerken,ana tonu belirleyip bu rengin dore tonları ve gölgesi olan numaralarını seçip karıştırmanız gerekiyor.Yazının ilerleyen kısımlarında anlatacağım.

5-Size önereceğim tüm saç boyası karışımlarında doğal saç renginizin veya boyalı saç renginizin  açık bir ton olması gerekmektedir.İsteğiniz sonuçları ancak öyle elde edebilirsiniz.


Saç Boyası Karışımı Nasıl Uygulanır?Ölçüleri Nasıl Olmalıdır?

Siz hangi rengin ağırlıkta olmasını istediğinizi ve yansımalarında ona paralel olarak hangi tonda olacağını önceden belirlemelisiniz.Mesela ağırlıklı olarak küllü kumral istiyorsak,ama içerisinde de altın yansımalar olsun ışıltılar da olsun istiyorsak,o zaman ne yapacağız?Gelin hep beraber boya karışımını nasıl uygulayacağınızı ve ölçülerini kısaca anlatayım.

☆Önemli Püf Noktası☆

♡Kumral tonu 7 numara ise ağırlıklı olarak saçımızda hakim olacak olan küllü kumral saç rengini seçeceğiz.
♡7.1 küllü kumral saç rengidir ama bu markadan markaya değişiklik gösterebilir.
♡Gelelim altın yansımaları nasıl elde edebileceğimize bunun için altın kumral 7.65 tonunu kullanabilirsiniz.Bu renk yine markadan markaya değişiklik gösterebilmektedir.Size belirttiğim Palette markasının kumral saç rengi tonları ve numaralarıdır.
♡Bu ikisini karıştıracağız ve saçımıza uygulayacağız.
♡Şimdi sıra geldi ölçülerimizin nasıl olması gerektiğine:

1-Elinize bir kağıt kalem alın.Saçınızda %60 küllü kumral ve yüzde %40 altın kumral olmasını istiyorsanız,oksidasyon kreminizi de doğru orantılı olarak karışıma eklemelisiniz.

2-Sonrasında ise boya kreminin bulunduğu tüplerinizin 7.1 küllü kumral olanın %60'lık kısmını,7.65 altın kumral olan tüpün de %40'lık kısmını boya kabınıza sıkın.

3-Eğer böyle yapmak istemiyorsanız,birebir oran kullanıp boyaları oksidasyon kremleri ile birlikte karıştırabilirsiniz.Yani boya tüplerinizi ve oksidasyon kreminizi direk karıştırın.Bu yöntem ile daha düzgün yayılmış ve eşit dağılmış bir boya karışımı elde etmiş olursunuz.

4-Bu işlem bittikten sonra boya karışımınızı uygulama kısmı var.Evde saç boyamak başlıklı yazımda evde saç boyama tekniklerini tüm ayrıntıları ile anlatmıştım.Buraya tıklayarak okuyabilirsiniz.

Haydi O Zaman Size Önereceğim Saç Renkleri Ve Hangi Tonları Karıştırmanız Gerektiğini Madde Madde Sıralayalım😍Ben sizler için bir model seçtim ve onun üzerinden anlatmak istiyorum.


1-Saç Boyası Karışımı İle Sarı Tonlu Bir Saç Rengi Tutturmak  İstiyorsanız Altın Sarı Saç Boyası Karışımı!

Saç boya karışımları
Altın Sarı

Sarı saç tonunu tutturabilmeniz için öncelikle saç renginizin toz açıçı kullanılarak yıpratılmadan açılmış olması gerekiyor.Yani saç boyasını uygulamadan önceki saç renginiz sarı ya da sarı tonlarında olmalı,yoksa sürdüğünüz boyanın sonucunda sarı saç elde edemezsiniz.Resimde gördüğünüz renk altın sarısı saç rengi ve oldukça doğal duran bir renk kendisi.Peki nasıl elde edeceksiniz?

☆Palette Deluxe sarı 9.0 ile  Loreal Paris Excellence 8.4 renklerini karıştırabilirsiniz.


2-Saç Boyası Karışımı İle Karamel Bakır  Saç Rengi Tonlarını Tutturmak İstiyorsanız Bakır Karamel Saç Boyası Karışımı!

Saç boya karışımları
Bakır Karamel 

Karamel saç tonu için birbirinden güzel karışımlar var.Ben sizler için içerisinde koyu karamel ve bakır olan bu rengi seçtim.Beyaz tenlilere çok yakıştırıyorum.Karamelin çok farklı tonları var dikkat etmeniz gereken en önemli şey sizler boya karışımınız sonrası hangi rengin yansımalarını istiyorsunuz onu doğru olarak seçmeniz gerekmektedir.Resimde karamel ağırlıklı olan  bir ton üzerine bakır yansımalar atarak göz alıcı ve daha çekici hale gelmesi sağlanmış. Peki nasıl tutturacaksınız?

☆Palette Karamel Kahve 6.8 ile Palette Bakır 7.77 renklerini karıştırabilirsiniz.


3-Saç Boyası Karışımı İle Yoğun Küllü Kumral Saç Rengi Tonlarını Tutturmak İstiyorsanız Kumral Saç Boyası Karışımı!


Saç boya karışımları

Küllü saç rengi tonlarını sevenler fakat çok açıķ ton olmasını istemeyenler koyu küllü kumral tonunu deneyebilirler.Bu renk özellikle buğday tenlilere çok yakışıyor.Resimde yoğun olarak küllü kumral tonuyla çalışılmış fakat saç rengi küllü kumral tonuna göre bir tık daha koyu.İşte rengin koyuluğu ise koyu kumral tonuyla dengelenip ortaya oldukça doğal duran bir küllü kumral boya karışımı çıkarılmış oldu.Peki nasıl tutturacaksınız?

☆Palette Deluxe 7.3 Yoğun Küllü Kumral ile Loreal Paris Excellence  6.1 Koyu Kumral renklerini karıştırabilirsiniz.


4-Saç Boyası Karışımı İle Çikolata Kahve Karamel Tonlarında Kahverengi Saç Rengi Tutturmak İstiyorsanız!

Saç boya karışımları
Kızıl Kahve

Bu rengin hastasıyım ve saçımda genellikle kızıl kahve tonlarını kullanıyorum.Bu rengin içinde hafif tarçın tonları da var.Kahve saç tonunuzu oldukça göz alıcı hale getiriyor.Bize çikolata karamel ve hafif kahvemsi saç rengini de anımsatıyor.Çikolata tonları genel olarak kızıl alt tabanlıdır.Bu yüzden genelde 6 numaraları çikolata tonlarıyla boyanan saç,ışıkta kızılı yansıtacaktır.Resimde de çikolata kahve alt tonlu saça hafif tarçın ve kızıl boya karıştırarak çikolata kızıl kahve boya karışımı elde edilmiş.

☆Palette Deluxe  Kızıl 6.8 ile Palette Deluxe Tarçın Kahve 7.57 renklerini karıştırabilirsiniz.


5-Saç Boyası Karışımı İle Kızıl Bakır Saç Rengi Tutturmak İstiyorsanız Kızıl Saç Boyası Karışımı!

Saç boya karışımları
Kızıl Bakır
Son seçimimde kızıl bakır saç boyası.Son zamanların trend saç boyaları arasında kendisi.Yanlız dikkat etmeniz gereken nokta her zaman söylediğim gibi saç renginiz açık olmak zorunda.
Saç renginizi nasıl açabileceğinizi anlattığım yazımı buraya tıklayarak okuyabilirsiniz.

☆Palette Deluxe 6.8 ile Palette Deluxe 7.77 karıştırabilirsiniz.

Saç Boyasının İyi Tutması İçin Ne Yapabilirsiniz?

1-Saç boyasının iyi tutması için öncelikle saçınızın yapısını iyi bilmelisiniz.İnce telli saçlar pek inatçı değildir ve boyayı daha çabuk hapseder.Boyanın rengini çok iyi yansıtması, saçınızın daha parlak ve boyanın daha ışıltılı görünmesi kolaylaşacaktır.
2-Eğer kalın telli bir saçınız var ise boya öncesi saçınıza pigmentasyon işlemi uygulanmalı ve saçınız boyama işlemi için hazırlanmalıdır.
3-Beyaz saçın daha iyi kapanması ve boyanın kalıcı olması için seçtiğiniz ana rengin yoğunluğu arttırılmalıdır.
4-Çok kuru ve inatçı bir saçınız var ise hem saçınızın yıpranmaması,hemde daha parlak bir saç rengine sahip olunması adına boyanın içerisine bir iki damla saç besleyici herhangi bir yağ ekleyebilirsiniz.Mesela tatlı badem yağı,zeytinyağı,Hindistan cevizi yağı gibi...


Bugünkü yazımızda sonuna gelmiş bulunmaktayız.Sizlere saç boyası karışımlarından  ve nasıl uygulayabileceğinizden bahsettim.Evde kendiniz hazırlayacağınız boya karışımları ile kuaföre gitmenize gerek kalmadan saçlarınızda istediğiniz sonuçları elde etmiş olursunuz.Bir sonraki yazımda buluşmak üzere,güzellikle kalınız...


Yorum Gönder

88 Yorumlar

 1. Küllü kumral denenmeye değer👍

  YanıtlaSil
 2. Kızıl Bakırı denedim mükemmel olduu 😍😍😍💁🏻‍♀️💁🏻‍♀️

  YanıtlaSil
 3. Küllü kumral sana çok yakışır yoğun küllü olan kadının saçı kendisi de buğday denli bence de denemelisin😍

  YanıtlaSil
 4. Saç rengimi değiştirmeyi düşünüyorum bu yazı benim için gerçekten çok iyi oldu.Teşekkür ederim��

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ne demek😍süper altın kahve tonlarını da tavsiye ederim 😘

   Sil
 5. Saç Boyası Karışımları ile ilgili ve istediğiniz renk ile ilgili tüm soruları sorabilirsiniz.Ayrıca fikirlerinizi de benimle paylaşabilirsiniz

  YanıtlaSil
 6. Çok güzel bilgiler.Elinize sağlık.

  YanıtlaSil
 7. İlk defa böyle bir yazı okuyorum cok değişikmiş cesaretimi toplayıp denemek istiyorumm

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Teşekkürler evet boya karışımları pek yok yani yazılmamış ben de onu düsünürek fikir olacağını düşündüm denemelisiniz diğer saç açma ve boyama yazılarımızı okuyup uygularsanız iyi sonuçlar alırsınız

   Sil
 8. Çok faydalı bir yazı olmuş emeğinize sağlık.Beğenerek okuyorum yazılarınızı��

  YanıtlaSil
 9. Yanıtlar
  1. Merhaba ben daa önce loreal in mokka kahvesini kullanıyordum ama birazdaha rengim açık olsun istiyorum bunun için nasıl bir yol izlemeliyim yardımcı olursanız çok sevinirim

   Sil
  2. Öncelikle şunu belirtmeliyimki marketten almış olduğunuz boyalar eğer saçınızın rengi açık değilse istediğiniz tonu tutturamazsınız.Öncelikle saçlarınızı yıpratmadan bir iki ton açın daha sonra açık kahve boya alıp uygulayın.Ben yıpratmadan saç açma ile ilgili bir yazı paylaşmıştım.Orada herşeyi detaylı olarak anlattım o aşamayı geçtikten sonra yorum kısmından tekrar benimle iletişime geçebilirsiniz.Cunku saçınızı bir iki ton açıp ikinci aşamaya gececez😍

   Sil
  3. Teşekkür ederim çok sağolun 😍

   Sil
 10. Sagolun teşekkür ediyorum 😍

  YanıtlaSil
 11. Açma işlemi sonrası platin sarisiyla az bı siyah katarak gri ton elde edilebilir değil mi?.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Tam olarak anlayamadım canım saçını açtın saç rengini tm sonra gri küllü tonlarda boya almalısın yanı siyah boyayı sulandırarak elde edebilirmiyim mi demek istiyorsun?

   Sil
 12. Yazınız harika olmuş! Bu kış saç rengimi değiştireceğim küllü kumrala geçmeyi düşünüyorum çok yardımcı oldu. Bu arada benim kendi saçlarım kumral rengi uzun yıllardır şu yöntemi kullanıyorum Nevacolor röfle setinin içinden çıkan toz ve oksidanı karıştırıyorum içine nevacolor 11 fildişi boyanın yarısını + yarım oksidasyon kremini ekliyorum. Sonuç mükemmel oluyor kesinlikle turunculuk olmadan, sonrasında cila işlemi yapmama gerek kalmadan platin sarısı elde ediyorum.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Canım çok teşekkür ediyorum.Deneyimlerinden elde ettiğim sonuçlar doğrultusunda bu yazıyı paylaşmak istedim.Bende eğer turunculuk kalırsa açma işlemi sonrasında mor şampuan ile yıkıyorum düzenli yıkama sonucunda saç rengimi dengeliyor.Platin sarısı ve turuncu olmadan başarabiliyosan elin çok pratik hale gelmiş demekki zaten gercek sarışın değilsen toz açıcı olmadan platin sarısı elde edemezsin.Ben senin yöntemine bayıldım tebrik ediyorum evde saç boyamak isteyenlere de cesaret verdin :)

   Sil
 13. Merhaba saçımı en son çikolata kahve boyadım sanki koyu kestane boyamışım gibi kopkoyu oldu. Biraz açılsın istiyorum sahra sarısı aldım. Palette 9.4 iki paket. Nasıl olur acaba teşekkürler simdiden

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Canım merhabalar palette mi aldın palette koyu çıkıyor tabi genel olarak tüm markalar aldigin tondan bir ton koyu çıkar her zaman öncelikle bunu belirteyim.Ayrica boyaların yanındaki oksidasyon kremler saçını açmaya yetmeyeceği için istediğin tonu tam olarak elde edemezsin.Taban rengin de açık değilse genelde bir ton koyusu çıkar diyebilirim.Saç rengini boyayla açmayı mı düşünüyosun benim başka alternatif yöntemlerim de var canım onları da sana aktarabilirim.Boyayla açmayı düşünmen güzel fakat sahra sarısı küllü sarıdır ona dikkat etmen gerekiyor.Çikolata tonları için boyaya bulaşma derim ben.

   Sil
 14. Merhaba saçım sarı ombreli, saçımı kumral,kahve, karamel gibi tonajlara boyamak istiyorum. Çok koyu değil çok açıkta değil böyle küllü kumral tonlarinda ve ışıltılı saç rengi istiyorum. elim de 9numara sarı boya var hangi boyayla karistirirsam ışıltılı kumral sac elde edebilirim

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Çok iyi taban renginin de açık olmasına çok sevindim.Küllü istemediğin ve daha ışıltılı bir kumral tonu elde etmek istediğin için 7.0 tam kumral tonu ile elindeki boyayı yukarıda belirtilen ölçülere uyarak karıştır ve senin istediğin tam olarak ne mesela sen sarının bir iki ton koyusuna yakın bir kumral mı istiyorum yoksa sarıdan sıkıldın böle saçında azıcık kumral hakim olsun mu istiyosun buna karar verdikten sonra karışım yapacağın boya miktarını da bu kritere göre ayarla canım umarım güzel olur zaten taban rengin acıkmış işin kolay yani😍

   Sil
 15. Merhaba swazkorph çikolatalı sufle rengini aldım ama yorumlar siyaha yakın çıktığı yönünde içine sarı renk boya katsam nasıl olur acaba kendi saçım açık tonlarda

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Canım öncelikle merhabalar marketlerden aldığımız boyaları karışım yapmazsak ve öncesinde deneyimli olmamışsak malesefki istediğimiz tonu kolay kolay tutturamıyoruz sarıyla bir tık daha açık kahve tonunu yakalaman mümkün istersen yarım tüp sarı karıştır eğer yapamam dersen de mevcut saç rengini aç sonra boyayı uygula ama boyayı uygulamadan önce taban rengin koyu olmasın mutlaka açık renk olsun.😍

   Sil
 16. Merhaba şuan palette 8.0 kullanıyorum 7.0 la karıştırırsan nasıl bir renk elde ederim çok koyu olsun istemiyorum

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Canım eğer taban rengin çok koyu değilse çünkü bu ayrıntı çok önemli buna mutlaka dikkat et çok koyuysa mutlaka saçını aç önce 1-2 ton akıt mutlaka yıpratmadan ama zaten yöntemlerimi anlatmıştım önceki yazılarımda onları uygulayarak açarsın sonra 8.0 balköpüğü ve 7.0 kumral tonunu karıştırırsan koyu bir renk değil böle kumral ama tatlı bir kumral tonu elde etmiş olursun fındık kabuğu tonlarında oldukça hoş saç rengin olur ama lütfen saçın koyuyken karışımı yapma istediğin sonucc cikmaz😍beni de bilgilendir merakla bekliyorum

   Sil
 17. Nasıl karışım yapcaz iki boyadan nekadar kullanmam gerekiyo

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Saçın azmı çok mu uzun mu kısa mı yazı içerisnde anlatmıştım ölçü birebir olmalı ama mesela sen bal köpüğü yansımaları daha fazla görmek istersen hakim renk olarak seçersin yada kumral ağırlıklı ama ışıkta bal tonlar görmek istersen bu sefer hakim renk kumral olur kumralı tam 1 tüp koyarsın,bal köpüğü yarım tüp koyarsın oksidasyon kremlerde aynı ölçüde

   Sil
 18. Merhaba, yazınızı okuyunca Bı ilham geldikı suan su saatte yapasım var🙈kendi sacım kestane rengı ama ben koleston un elegan kahvesine boyuyorm küllü kumral ıcın bende denemek istiyorum küllü kumral ve koyu kumral alıp denemek ıstıyorm ama olur mu ve o Ikı boyayı da esit miktarda mı karstrmam lazm
  Cook tesekkürler smdıden😊

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Canım merhabalar ışığın yansımasına göre saçında hangi tonu ağırlıklı olarak görmek istediğini belirle 😍eğer küllü yansımalar daha fazla olsun dersen ölçüyü o şekilde yapmalısın yani küllü 1 tam kutu koyu kumral yarım kutu ha ikisi eşit ağırlıkta dersen normal karıştır ama her zaman söyledigim gibi taban rengine dikkat herşeyi o belirleyecek düşünsene siyah boya ile boyalı bir kâğıda beyaz yada sarı boya sürüyosun renk görünür mu görünmez ole düşün canım sonucları bekliyorum 😍

   Sil
 19. merhaba instagram hesabınız var mı ?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Var evet sinemozdemir_95 buradan beni takip edebilirsiniz blogumun güncel yazılarını orada paylaşıyorum canım😍

   Sil
 20. Merhaba iyi günler. Yazılarınızı okuyunca çok mutlu oldum yıllardır evde saçlarımı küllü sarı gibi ton yapmak istiyorum ama bir türlü istesiğim olmadı şuan elimde palettanın küllü sarı serisinden elmas sarısı var bunu hangi renkle karıştırırsam doğal bi renk uygulatım yada elmas sarısının rengini nasıl aynı tutturabilirim

  YanıtlaSil
 21. https://www.google.com/search?q=doğal+küllü+sarılar&client=ms-android-samsung&source=android-browser&prmd=imnv&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=2ahUKEwj7uKzhxt_lAhVloXEKHQi_AY8Q_AUoAXoECA4QAQ&biw=360&bih=520&dpr=4#imgrc=rcdNZtc0cBJGhM

  İstediğim renk tam olarak bu linkteki gibi yardım ederseniz sevinirim😄😄

  YanıtlaSil
 22. Birşey daha sormak istiyorum çok soru sordum ama şimdi oksidanla açarken bi çay kaşığı yada daha az toz açıda katabilirmiyiz yani yarım saat beklettiğimizde az miktardaki açıcı saçı yakarmı

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. 😍yok önemli degil şimdi sırasıyla cevaplayayım elmas sarısı dediğimiz yani küllü sarı tonlarının en soğuk ve mat renklerinden bir tanesidir.Ben bahsettiğiniz yazımda sadece bir ton açan formülü yazmıştım.Sizin bu rengi elde edebilmeniz için saçınızı toz açıcı kullanarak en az 5 ton açmanız gerekir ve taban renginizin sarı beyaz tonlarına yakın olması gerekir.Yani o yazı yıpratmadan hafif açmanız için yazdığım bir yazı.Daha önce deneyiminiz var mı toz acıciyla saçınızı açtınız mı

   Sil
  2. Evet daha önce toz açıcıyla açmıştım saçlarımı ama şuan biraz koyu sarı gibi renk saçlarım peki attığım linkteki saöiç rengine nasıl ulaşabilirim😊teşekkür ederim yardımlarınız için ayrıca

   Sil
  3. Hafta bi saçımı oksisanla açsam olurmu peki toz açıcı kullanmak istemiyorum yani 5 haftada 5 ton açılırmı açılırmı saçım😊

   Sil
  4. Açılır tabi normal sarıymış su an saçın evet toz açıcı mahveder boşver sen burada benim anlattığım yöntemle yap.Eger sıcak fonun var sa iyi olur.0.9 luk oksidasyon isini görür 😍

   Sil
  5. Tamam çok teşekkür ederim bilgilerin için😍

   Sil
  6. Bisey değil aklına takılan bisey olursa sorabilirsin😍faydalı oluyorsa ne mutlu bana

   Sil
  7. Çok sağolun gerçekten😍ozman size bişey daha sormak istiyorum bu son sorum size attmıştım aslında ama görmediniz sanırım ben o resimdeki saç rengine bayıldım acaba hangi renkleri karıştırırsam ulaşabilirim

   Sil
  8. Attınız mı nereden attınız ben gormedim? :))

   Sil
  9. https://www.google.com/search?q=sarı+küllü+tyler+sfift&tbm=isch&ved=2ahUKEwjv4MX3nuXlAhUOQhoKHYXACj4Q2-cCegQIABAB&oq=sarı+küllü+tyler+sfift&gs_l=mobile-gws-wiz-img.3..30i10.11120.14892..15048...2.0..0.477.1716.2-1j3j1......0....1.BfKA2Mb3pgM&ei=ufHKXa-gMY6EaYWBq_AD&client=ms-android-samsung&prmd=imvn#imgrc=rcdNZtc0cBJGhM

   Sil
  10. Canım çok hoş bir renk ama uğraşacaksın ve zamanla bu rengi sola sola oturtursun😍

   Sil
  11. Tamam teşekkür ederim😊

   Sil
 23. merhaba
  daha önce saçımı hiç kendim boyamadım bu ilk olacak palette boya aldım kahve rengi diye 4.0 almışım arkadaşlarım çok koyu olur diyorlar daha önce saçlarımda ombre vardı ombreleri kapatmak için koyu kahveye boyandı 3 ay oldu aktı 4.0 rengini hangi ton ile karıştırmam mümkün olur biraz daha açık olması için

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Elinde 4 mü var su an evet 4 çok koyu iade etme durumun yoksa 4 koyu kahve hatta kestane çıkar siyaha yakın yani 9 numara yarım kutu karıştıran isini görür diye düşünüyorum ama taban rengini bilmiyorum taban rengin koyu saç uçların açık renktir büyük ihtimalle😍

   Sil
 24. Merhaba benim şuan saçım köyü bir kızıl kestane yani sadece ışıkta kızıl olduğu belli yoksa.siyaha yakın duruyor biraz daha açık kestane kızılı istiyorum ne önerirsiniz göz rengim çok koyu bi kahve değil orta açıklıkta kahve gözlerimle uyumlu olsun istiyorum sadece isikta uyumlu oluyoruz 😂 hani doğal koyu saca kızıl kına yakarız ya o rengi hiç bulamıyorum artık boyaya gectigimden beri

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Canım tarçın kahve denedinmi hiç eğer gözlerin açık kahve ise onu ışıkla birleştirip gözlerinde bal tonlu bir renk yakalabiliriz😍Diğer bir önerim ise daha kolay oksidasyon krem al 0.9 tüm saçına sür sıcak fön tut tüm saçını eşit bir şekilde tara ve durula bir ton daha açılır saç rengin O istediğin kına kızılını yakalarsin

   Sil
  2. Teşekkürler peki bu açıcı saçı çok yıpratır mi ben bide internetten papatya ve limon kabuğunun demlenmesini eve içine sonra 2 tatlı kaşığı oksijenli şu konulup saca puskurtulerek açma işlemi gördüm daha az kimyasallı olarak önerir mısınız dibim geldi ve degdirmemem gerekiyor bunları değil mi tarcın kahve biraz bana açık kaçar diye cekiniyorum çünkü kaşlarım kalın ve köyü daha öncesinde şarap kizil i kullandım açık bi renkli çok gitmedi yüzüme kızılımsı bi orta kestane istiyorum 😑

   Sil
  3. Ha birde oksidasyonu kaç dk tutmalıyım birden çokta açılmasın 1-1.5 ton istiyorum teşekkürler

   Sil
  4. Şu an kestaneyi doldurursan istediğin rengi elde edersin canım kestane tonunun içinde gizli kızıl saklıdır aynı çikolata kahve gibi su an saçın koyu kestane ise dediğim yöntem ile biraz soldur ama çok değil 2 kez yap yeterli bu yöntemle koyu kestaneni içindeki kızıl yansımaları ışıkta ortaya çıkarmış olursun siyah saç soldurma adlı yazıyı okuyabilirsin orda herşeyi anlatmıştım 😍kaşların koyuysa kızıla bulaşma tabiki ten renginde çok onemli

   Sil
  5. Beyaz tenliyim kara kaşlıyım😁

   Sil
  6. O zaman çok iyi taşırsın😍bence bakır tonlarından uzak dur ama kaşlarını hafif kırıp yani rengini bir ton iki ton açıp bakır kızıl tonlarını kullanabilrsin ama şöyle bir şey var ben kaşlarını açmanı tavsiye etmem çünkü zamanla gücü azalıp dökülür o yüzden beyaz tenlisin kaşlarda koyu sana en yakışacak renk seçtiğin renk olacaktır.Uygulama kısmına gelince saçın şu an kestane rengi mi boyalı yoksa doğal saçınmı?Saçın doğalsa iki defa oksidasyon krem uyguladığında 2 ton açıldığını fark edersin oksidasyon kremi sür zaten etkisi az 0.9 volüm sonra bütün saçını tara eşit yayılsın yaklaşık 35-40 dk beklet yıka canım

   Sil
  7. Şuan saçım doğal değil şarap kızılının üzerine 4.0 kahve yaptım kızıl kahve gibi bi sey kızıl yansımam var ama koyu kahve işte:/

   Sil
  8. Exicolor diye bi boya var önerir mısınız

   Sil
 25. Merhabalar 7 numara kumral sac boyası ile palette yogun acici karistirilirmi?karışım sonucu nasıl bir sac rengi cikar

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Yedi numara tam ton kumral elde etmiş olursun açıcı çok kullanma ama hatta istersen önce açma işlemini yap daha sonra boyayı sür saçının su anki rengi de çok önemli eğer açık sarı tonlarindaysa açıcı ile boyayı karistirip sürmene hiç gerek yok canım😍

   Sil
 26. Merhabalar bende yazıyı okuyunca boya alıp boyayayasm geldi :) kendi saçım koyu kahverengi bu 2. Resimdeki bakır karamel gibi Bi ton istiyorum. Bu Satılan yoğun açıcılarla saçımı açsam sonrasında vermiş olduğunuz bakır ve kahve tonu karştrp boyasam resimde ki rengi elde edebilir miyim acaba �� birde ikisini eşit mi koymalılym

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Aynen öyle ama daha önce saç açıcı kullandınmı canım cunku deneyim önemli yani kontrollü açman gerekir eğer açığıyla cesaret edemiyorsan saçını yavaş yavaş acabilirsin.Boyanın miktarı ise istediğin yansımaya göre değişir saçında hangi tonun baskın olmasını istiyosan tam tüm yansıma istiyosan yarım tüp ekleyebilirsin😍

   Sil
  2. Teşekkür ederim cvp için. Daha önce kendim açıcı kullanmadım hiç. Yani üzerindeki süreye göre bekletsem çokmu açar ve renk açık mı olur ki 🙄

   Sil
  3. Tabiki de canım çok açılır hatta şok olabilirsin yani o yüzden toz açıcı kullanma serüvenine başlicaksan ense kısmından bir tutam saç al incecik al mesela denemek için onu açmayı dene ve açıcıyı saçında bekletirken surekli kontrol et hem ne kadar açılacağını görmüş olursun hemde deneyim olur sana

   Sil
 27. O renk boyayı elde etmek için saç renginin açık olması gerekmiyor mu zaten 😬 yani o rengi elde etmek için saç tonu nasıl olması gerekiyor ki bilemedim ☹️

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. O renk için saçını tamamen açmana gerek yok canım 😍yani bembeyaz yapmana gerek saçın şu an hangi tonda bana onu söyler misin ?

   Sil
  2. Anladım ama şu an kendi saç rengim koyu kahve boya daha önce yapmştm aktı yani

   Sil
  3. Eğer doğal saçınsa çok daha iyi tutar canım yani çok açmana bile gerek kalmaz sen istersen önce doğal saçını 2 ton soldur sonra istediğin rengi boya😍

   Sil
 28. Tamamdır deniycem çok teşekkür ederm 😊

  YanıtlaSil
 29. sinem hanım. saçım 5.numara bu kullu kumral karışım saçımı tutarmi yoksa açmak lazımmı sevgiler

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Canım merhabalar neva kozmetiğe ait bir marka olduğunu biliyorum kalitesinin orta derece de olduğunu düşünüyorum açıkçası,saçınız baya koyuymuş bu karışımı yapsanızda saçınızda tutmaz yine koyu bir renk elde edersiniz bu yüzden önce saçını soldur canım eğer açık tonlara geçiş yapmak istiyosan

   Sil
  2. yıpratmadan nasıl soldura bilirim fikrinize ihtiyacım var. saçım parlak açık kahve diye geçiyor sevgilet

   Sil
  3. garnier parlak açık kahve 5. numara

   Sil
  4. Evet biliyorum canım 5 numara kahve diye geçse de oldukça koyu bir tondur şu an saçın ne durumda boya soldu mu yeni mi boyadın😍

   Sil
  5. yeni boyadim dip boya sadece .

   Sil
  6. Tm o zaman yani uçlarda çok boya yok demekki canım 0.9 lük oksidasyonu saçlarının dibinden uç kısımlarına doğru sür sonra da bütün saçını tara eğer varsa fön makinenden hafif sıcak bir hava ile kurutur gibi tara sonra da yıka böylelikle hafif hafif açılır zaten siyah saç soldurma adlı yazımda da anlattim

   Sil
  7. bu işlem yiprattirmi saçı acaba. ve kaç zaman bunu uygulayacağım birde sevgiler

   Sil
 30. Acaba koyu saca 7.44 kumral bakir boya uygulansa ve boyanın içine 0.9 oksidasyon kremi veya bir tık açıcı krem konsa kına rengi elde edilebilir mi

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Canım şöyle yap açıcı falan karıştırma boyayı direk sür saçına bir iki haftaya yıkaya yıkaya zaten istediğin tonu elde etmiş olursun

   Sil
  2. 5nolu sac boyasını kaç tok açmak lazım ki kullu karışım tutsun fikriniz nedir? birde c vitaminiyle sac açsam bir iki ton yetermi?

   Sil
  3. yada 5nolu saca nasıl bir renk karşımı uygularsam daha güzel olur SAYGILAR

   Sil
  4. Canım renk karışımı yapmadan önce ten rengine göz rengine yakışacak saç rengini belirlemelisin 5 nolu koyu bir saça hangi karışımı yaparsan yap koyu renk çıkacaktır önce taban rengini oturt daha sonra boya karışımı yap gelelim ne kadar açaçagina açma işlemini en az 3-4 kez yapıp 4 ton kadar aç açık bir kahve elde et doğal yollarla sac cok uzun surede açılır biraz sabretmen gerek sonra küllü karışım yaparsın ayrıca saç açma için yazımdan faydalan orda daha kolay anlattim😍

   Sil
 31. Merhaba şuan saçım 6.4 bakır kızıl çok açık Yüzüme gitmedi beyaz saca kına yakmış.gibi oldu bunun üzerine kullu kumral karışımınizi yapsak dehşet.kotu bi sonuç.mu çıkar

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Canım karışıma gerek yok 7.1 kumral vur kızıllığı yani bakırlığı ortadan kaldırıp saçını dengeler.Yanlız ilk boyamada kızıllık dediğimiz turuncu yansımalar hemen yok olmaz bu yüzden bir kaç boyamaya saçın oturur ve saç rengin istediğin gibi olur.Dedigim gibi küllü tonlar turunculugu bakırlığı dengeleyecektir.😍sıkıntı yapma

   Sil