İki Farklı Marka Saç Boyasını Karıştırmak Ve Evde Kendiniz Uygulayabileceğiniz Saç Boyası Karışımları!

Evet arkadaşlar bugün sizlere evde saç boyası karıştırma tekniklerinden,boya karışımlarının nasıl uygulanması gerektiğinden ve saç boyası karışımı yapılırken nelere dikkat etmeniz gerektiğinden bahsetmek istiyorum.Öncelikle saç boyası karışımı yapmak özel teknikler isteyen bir iştir.Bu yüzden saç boyası karışımı yapmadan önce doğru teknikler uygularsanız,boya sonucunuz sizi üzmeyecektir.Size bu yazımda kullandığım marka ve bu boya markalarının hangi iki rengini karıştırıp,nasıl bir sonuç elde ettiğimden de bahsetmek istiyorum.İki farklı marka saç boyasını karıştırmak ve uygulamak çok kolay.Lafı çok uzatmadan ilk olarak boya karışımı hazırlarken nelere dikkat edeceğimizi anlatayım.

Saç Boyası renkleri
Saç Boyası Renkleri

Saç Boyası Karışımı Hazırlanırken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

1-Saç rengi numarası en koyu olan 1 numaradan başlayarak en açık tona doğru artarak devam eder.İşte bu yüzden en açık ton olan sarı ile,en koyu ton olan siyahı karıştırmak yanlıştır.Çünkü herhangi bir yansıma elde edemezsiniz,siyah ton kuvvetlidir ve sarı ile karışsa dahi sonuç yine siyahımsı koyu bir olur.

2-Sarı ve bakır tonları kesinlikle karıştırılmaması gerekir.Bakır saç rengi içerisinde kızıl yansımalar barındırır.Bu yüzden doğru bir saç rengi karışımı olmayacaktır.
Saç Boyası Karışımları
Size bir örnekle saç boyası üzerindeki numaraların ne anlama geldiğini anlatmak istedim.


3-Saç rengi karışımı yapılırken bazı teknikler vardır.Saç boya kutusunda ilk gördüğünüz rakam ana tonun rengi,ikinci rakam ve sonrası ise ara renk yani yansıma ve gölgelerin  hangi renkleri yansıtacağını gösterir.

4-Saç renklerini karıştırırken ve karışım yapacağınız saç boyası rengini belirlerken,ana tonu belirleyip bu rengin dore tonları ve gölgesi olan numaralarını seçip karıştırmanız gerekiyor.Yazının ilerleyen kısımlarında anlatacağım.

5-Size önereceğim tüm saç boyası karışımlarında doğal saç renginizin veya boyalı saç renginizin  açık bir ton olması gerekmektedir.İsteğiniz sonuçları ancak öyle elde edebilirsiniz.


Saç Boyası Karışımı Nasıl Uygulanır?Ölçüleri Nasıl Olmalıdır?

Siz hangi rengin ağırlıkta olmasını istediğinizi ve yansımalarında ona paralel olarak hangi tonda olacağını önceden belirlemelisiniz.Mesela ağırlıklı olarak küllü kumral istiyorsak,ama içerisinde de altın yansımalar olsun ışıltılar da olsun istiyorsak,o zaman ne yapacağız?Gelin hep beraber boya karışımını nasıl uygulayacağınızı ve ölçülerini kısaca anlatayım.

☆Önemli Püf Noktası☆

♡Kumral tonu 7 numara ise ağırlıklı olarak saçımızda hakim olacak olan küllü kumral saç rengini seçeceğiz.
♡7.1 küllü kumral saç rengidir ama bu markadan markaya değişiklik gösterebilir.
♡Gelelim altın yansımaları nasıl elde edebileceğimize bunun için altın kumral 7.65 tonunu kullanabilirsiniz.Bu renk yine markadan markaya değişiklik gösterebilmektedir.Size belirttiğim Palette markasının kumral saç rengi tonları ve numaralarıdır.
♡Bu ikisini karıştıracağız ve saçımıza uygulayacağız.
♡Şimdi sıra geldi ölçülerimizin nasıl olması gerektiğine:

1-Elinize bir kağıt kalem alın.Saçınızda %60 küllü kumral ve yüzde %40 altın kumral olmasını istiyorsanız,oksidasyon kreminizi de doğru orantılı olarak karışıma eklemelisiniz.

2-Sonrasında ise boya kreminin bulunduğu tüplerinizin 7.1 küllü kumral olanın %60'lık kısmını,7.65 altın kumral olan tüpün de %40'lık kısmını boya kabınıza sıkın.

3-Eğer böyle yapmak istemiyorsanız,birebir oran kullanıp boyaları oksidasyon kremleri ile birlikte karıştırabilirsiniz.Yani boya tüplerinizi ve oksidasyon kreminizi direk karıştırın.Bu yöntem ile daha düzgün yayılmış ve eşit dağılmış bir boya karışımı elde etmiş olursunuz.

4-Bu işlem bittikten sonra boya karışımınızı uygulama kısmı var.Evde saç boyamak başlıklı yazımda evde saç boyama tekniklerini tüm ayrıntıları ile anlatmıştım.Buraya tıklayarak okuyabilirsiniz.

Haydi O Zaman Size Önereceğim Saç Renkleri Ve Hangi Tonları Karıştırmanız Gerektiğini Madde Madde Sıralayalım😍Ben sizler için bir model seçtim ve onun üzerinden anlatmak istiyorum.


1-Saç Boyası Karışımı İle Sarı Tonlu Bir Saç Rengi Tutturmak  İstiyorsanız Altın Sarı Saç Boyası Karışımı!

Saç boya karışımları
Altın Sarı

Sarı saç tonunu tutturabilmeniz için öncelikle saç renginizin toz açıçı kullanılarak yıpratılmadan açılmış olması gerekiyor.Yani saç boyasını uygulamadan önceki saç renginiz sarı ya da sarı tonlarında olmalı,yoksa sürdüğünüz boyanın sonucunda sarı saç elde edemezsiniz.Resimde gördüğünüz renk altın sarısı saç rengi ve oldukça doğal duran bir renk kendisi.Peki nasıl elde edeceksiniz?

☆Palette Deluxe sarı 9.0 ile  Loreal Paris Excellence 8.4 renklerini karıştırabilirsiniz.


2-Saç Boyası Karışımı İle Karamel Bakır  Saç Rengi Tonlarını Tutturmak İstiyorsanız Bakır Karamel Saç Boyası Karışımı!

Saç boya karışımları
Bakır Karamel 

Karamel saç tonu için birbirinden güzel karışımlar var.Ben sizler için içerisinde koyu karamel ve bakır olan bu rengi seçtim.Beyaz tenlilere çok yakıştırıyorum.Karamelin çok farklı tonları var dikkat etmeniz gereken en önemli şey sizler boya karışımınız sonrası hangi rengin yansımalarını istiyorsunuz onu doğru olarak seçmeniz gerekmektedir.Resimde karamel ağırlıklı olan  bir ton üzerine bakır yansımalar atarak göz alıcı ve daha çekici hale gelmesi sağlanmış. Peki nasıl tutturacaksınız?

☆Palette Karamel Kahve 6.8 ile Palette Bakır 7.77 renklerini karıştırabilirsiniz.


3-Saç Boyası Karışımı İle Yoğun Küllü Kumral Saç Rengi Tonlarını Tutturmak İstiyorsanız Kumral Saç Boyası Karışımı!


Saç boya karışımları

Küllü saç rengi tonlarını sevenler fakat çok açıķ ton olmasını istemeyenler koyu küllü kumral tonunu deneyebilirler.Bu renk özellikle buğday tenlilere çok yakışıyor.Resimde yoğun olarak küllü kumral tonuyla çalışılmış fakat saç rengi küllü kumral tonuna göre bir tık daha koyu.İşte rengin koyuluğu ise koyu kumral tonuyla dengelenip ortaya oldukça doğal duran bir küllü kumral boya karışımı çıkarılmış oldu.Peki nasıl tutturacaksınız?

☆Palette Deluxe 7.3 Yoğun Küllü Kumral ile Loreal Paris Excellence  6.1 Koyu Kumral renklerini karıştırabilirsiniz.


4-Saç Boyası Karışımı İle Çikolata Kahve Karamel Tonlarında Kahverengi Saç Rengi Tutturmak İstiyorsanız!

Saç boya karışımları
Kızıl Kahve

Bu rengin hastasıyım ve saçımda genellikle kızıl kahve tonlarını kullanıyorum.Bu rengin içinde hafif tarçın tonları da var.Kahve saç tonunuzu oldukça göz alıcı hale getiriyor.Bize çikolata karamel ve hafif kahvemsi saç rengini de anımsatıyor.Çikolata tonları genel olarak kızıl alt tabanlıdır.Bu yüzden genelde 6 numaraları çikolata tonlarıyla boyanan saç,ışıkta kızılı yansıtacaktır.Resimde de çikolata kahve alt tonlu saça hafif tarçın ve kızıl boya karıştırarak çikolata kızıl kahve boya karışımı elde edilmiş.

☆Palette Deluxe  Sonbahar Kızılı 6.88 ile Palette Deluxe Tarçın Kahve 7.57 renklerini karıştırabilirsiniz.


5-Saç Boyası Karışımı İle Kızıl Bakır Saç Rengi Tutturmak İstiyorsanız Kızıl Saç Boyası Karışımı!

Saç boya karışımları
Kızıl Bakır
Son seçimimde kızıl bakır saç boyası.Son zamanların trend saç boyaları arasında kendisi.Yanlız dikkat etmeniz gereken nokta her zaman söylediğim gibi saç renginiz açık olmak zorunda.
Saç renginizi nasıl açabileceğinizi anlattığım yazımı buraya tıklayarak okuyabilirsiniz.

☆Palette Deluxe 6.8 ile Palette Deluxe 7.77 karıştırabilirsiniz.

Saç Boyasının İyi Tutması İçin Ne Yapabilirsiniz?

1-Saç boyasının iyi tutması için öncelikle saçınızın yapısını iyi bilmelisiniz.İnce telli saçlar pek inatçı değildir ve boyayı daha çabuk hapseder.Boyanın rengini çok iyi yansıtması, saçınızın daha parlak ve boyanın daha ışıltılı görünmesi kolaylaşacaktır.
2-Eğer kalın telli bir saçınız var ise boya öncesi saçınıza pigmentasyon işlemi uygulanmalı ve saçınız boyama işlemi için hazırlanmalıdır.
3-Beyaz saçın daha iyi kapanması ve boyanın kalıcı olması için seçtiğiniz ana rengin yoğunluğu arttırılmalıdır.
4-Çok kuru ve inatçı bir saçınız var ise hem saçınızın yıpranmaması,hemde daha parlak bir saç rengine sahip olunması adına boyanın içerisine bir iki damla saç besleyici herhangi bir yağ ekleyebilirsiniz.Mesela tatlı badem yağı,zeytinyağı,Hindistan cevizi yağı gibi...


Bugünkü yazımızda sonuna gelmiş bulunmaktayız.Sizlere saç boyası karışımlarından  ve nasıl uygulayabileceğinizden bahsettim.Evde kendiniz hazırlayacağınız boya karışımları ile kuaföre gitmenize gerek kalmadan saçlarınızda istediğiniz sonuçları elde etmiş olursunuz.Bir sonraki yazımda buluşmak üzere,güzellikle kalınız...


Yorum Gönder

194 Yorumlar

 1. Küllü kumral denenmeye değer👍

  YanıtlaSil
 2. Kızıl Bakırı denedim mükemmel olduu 😍😍😍💁🏻‍♀️💁🏻‍♀️

  YanıtlaSil
 3. Küllü kumral sana çok yakışır yoğun küllü olan kadının saçı kendisi de buğday denli bence de denemelisin😍

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Bakır karamel o fotodaki gibimi oluyor karışım yapinca ☺️☺️

   Sil
  2. Olur ama önemli noktalara dikkat etmelisin taban rengin açık tonlu olmalı açık tonlu değilse biraz daha yüksek açıcı özellikli oksidasyon krem kullanmalısın yani saçın koyuyken yapacağın bu karışım tutmaz😉

   Sil
 4. Saç rengimi değiştirmeyi düşünüyorum bu yazı benim için gerçekten çok iyi oldu.Teşekkür ederim��

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ne demek😍süper altın kahve tonlarını da tavsiye ederim 😘

   Sil
 5. Saç Boyası Karışımları ile ilgili ve istediğiniz renk ile ilgili tüm soruları sorabilirsiniz.Ayrıca fikirlerinizi de benimle paylaşabilirsiniz

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Sinem hanım palette kızıl 6.8 demişsiniz ya 7.57 ile kızıl kahve için. 6.8 kızılı yok acaba 6.88 sonbahar kızılı mi ben deniycem de. O kızıl kahveyi cevap yazar mısınız rica etsem. Teşekkür ediyorum

   Sil
  2. Aynen öyle canım ben düz kızıl yazmışım hatta orayı düzeltim sonbahar kızılı yapim kafanız karışmasın😍

   Sil
  3. Teşekkür ederim 😊

   Sil
 6. Çok güzel bilgiler.Elinize sağlık.

  YanıtlaSil
 7. İlk defa böyle bir yazı okuyorum cok değişikmiş cesaretimi toplayıp denemek istiyorumm

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Teşekkürler evet boya karışımları pek yok yani yazılmamış ben de onu düsünürek fikir olacağını düşündüm denemelisiniz diğer saç açma ve boyama yazılarımızı okuyup uygularsanız iyi sonuçlar alırsınız

   Sil
 8. Çok faydalı bir yazı olmuş emeğinize sağlık.Beğenerek okuyorum yazılarınızı��

  YanıtlaSil
 9. Yanıtlar
  1. Merhaba ben daa önce loreal in mokka kahvesini kullanıyordum ama birazdaha rengim açık olsun istiyorum bunun için nasıl bir yol izlemeliyim yardımcı olursanız çok sevinirim

   Sil
  2. Öncelikle şunu belirtmeliyimki marketten almış olduğunuz boyalar eğer saçınızın rengi açık değilse istediğiniz tonu tutturamazsınız.Öncelikle saçlarınızı yıpratmadan bir iki ton açın daha sonra açık kahve boya alıp uygulayın.Ben yıpratmadan saç açma ile ilgili bir yazı paylaşmıştım.Orada herşeyi detaylı olarak anlattım o aşamayı geçtikten sonra yorum kısmından tekrar benimle iletişime geçebilirsiniz.Cunku saçınızı bir iki ton açıp ikinci aşamaya gececez😍

   Sil
  3. Teşekkür ederim çok sağolun 😍

   Sil
  4. Merabalar benim saclarim.boyali ve kuru bi sac dipten uca siyah ve bayaz telli saclarim vede uclari sari renk koyu biraz ama sarisi ben kizil bakiri denesem olurmu yada önerdiginiz denk varmi bide acik altin sarisi platin balkopugu karistirmak istiyorum olurmu ne renk olur

   Sil
  5. Şu an saçınız tam olarak ne renk ombreli mi anladığım kadarıyla dibi koyu siyah uçları sarı mı?

   Sil
  6. Suan saclarim boyali deyil sacimda önceden yaptigim kendim boyamistim evde normalde ana sacim siyah suan sadece sacim uzun ve sadece ucunda sari renk var oda altin sarisi gibi düşünun ayni ucunda var suan sacimin ve bana önericeginiz bir renk varmi siyahi rengi acmalimiyim boya tutmasi icin tenimde bugday tenliyim bana yakisacak bi renk öneriniz varmi karisim olarak

   Sil
  7. Bide acik altin sarisi pilatin bal köpüğu laristirmak istiyorum ne renk olur guzel olurmu yada olmazmi hangi renk olur tenimde bugday tenliyim

   Sil
 10. Açma işlemi sonrası platin sarisiyla az bı siyah katarak gri ton elde edilebilir değil mi?.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Tam olarak anlayamadım canım saçını açtın saç rengini tm sonra gri küllü tonlarda boya almalısın yanı siyah boyayı sulandırarak elde edebilirmiyim mi demek istiyorsun?

   Sil
 11. Yazınız harika olmuş! Bu kış saç rengimi değiştireceğim küllü kumrala geçmeyi düşünüyorum çok yardımcı oldu. Bu arada benim kendi saçlarım kumral rengi uzun yıllardır şu yöntemi kullanıyorum Nevacolor röfle setinin içinden çıkan toz ve oksidanı karıştırıyorum içine nevacolor 11 fildişi boyanın yarısını + yarım oksidasyon kremini ekliyorum. Sonuç mükemmel oluyor kesinlikle turunculuk olmadan, sonrasında cila işlemi yapmama gerek kalmadan platin sarısı elde ediyorum.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Canım çok teşekkür ediyorum.Deneyimlerinden elde ettiğim sonuçlar doğrultusunda bu yazıyı paylaşmak istedim.Bende eğer turunculuk kalırsa açma işlemi sonrasında mor şampuan ile yıkıyorum düzenli yıkama sonucunda saç rengimi dengeliyor.Platin sarısı ve turuncu olmadan başarabiliyosan elin çok pratik hale gelmiş demekki zaten gercek sarışın değilsen toz açıcı olmadan platin sarısı elde edemezsin.Ben senin yöntemine bayıldım tebrik ediyorum evde saç boyamak isteyenlere de cesaret verdin :)

   Sil
 12. Merhaba saçımı en son çikolata kahve boyadım sanki koyu kestane boyamışım gibi kopkoyu oldu. Biraz açılsın istiyorum sahra sarısı aldım. Palette 9.4 iki paket. Nasıl olur acaba teşekkürler simdiden

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Canım merhabalar palette mi aldın palette koyu çıkıyor tabi genel olarak tüm markalar aldigin tondan bir ton koyu çıkar her zaman öncelikle bunu belirteyim.Ayrica boyaların yanındaki oksidasyon kremler saçını açmaya yetmeyeceği için istediğin tonu tam olarak elde edemezsin.Taban rengin de açık değilse genelde bir ton koyusu çıkar diyebilirim.Saç rengini boyayla açmayı mı düşünüyosun benim başka alternatif yöntemlerim de var canım onları da sana aktarabilirim.Boyayla açmayı düşünmen güzel fakat sahra sarısı küllü sarıdır ona dikkat etmen gerekiyor.Çikolata tonları için boyaya bulaşma derim ben.

   Sil
 13. Merhaba saçım sarı ombreli, saçımı kumral,kahve, karamel gibi tonajlara boyamak istiyorum. Çok koyu değil çok açıkta değil böyle küllü kumral tonlarinda ve ışıltılı saç rengi istiyorum. elim de 9numara sarı boya var hangi boyayla karistirirsam ışıltılı kumral sac elde edebilirim

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Çok iyi taban renginin de açık olmasına çok sevindim.Küllü istemediğin ve daha ışıltılı bir kumral tonu elde etmek istediğin için 7.0 tam kumral tonu ile elindeki boyayı yukarıda belirtilen ölçülere uyarak karıştır ve senin istediğin tam olarak ne mesela sen sarının bir iki ton koyusuna yakın bir kumral mı istiyorum yoksa sarıdan sıkıldın böle saçında azıcık kumral hakim olsun mu istiyosun buna karar verdikten sonra karışım yapacağın boya miktarını da bu kritere göre ayarla canım umarım güzel olur zaten taban rengin acıkmış işin kolay yani😍

   Sil
 14. Merhaba swazkorph çikolatalı sufle rengini aldım ama yorumlar siyaha yakın çıktığı yönünde içine sarı renk boya katsam nasıl olur acaba kendi saçım açık tonlarda

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Canım öncelikle merhabalar marketlerden aldığımız boyaları karışım yapmazsak ve öncesinde deneyimli olmamışsak malesefki istediğimiz tonu kolay kolay tutturamıyoruz sarıyla bir tık daha açık kahve tonunu yakalaman mümkün istersen yarım tüp sarı karıştır eğer yapamam dersen de mevcut saç rengini aç sonra boyayı uygula ama boyayı uygulamadan önce taban rengin koyu olmasın mutlaka açık renk olsun.😍

   Sil
 15. Merhaba şuan palette 8.0 kullanıyorum 7.0 la karıştırırsan nasıl bir renk elde ederim çok koyu olsun istemiyorum

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Canım eğer taban rengin çok koyu değilse çünkü bu ayrıntı çok önemli buna mutlaka dikkat et çok koyuysa mutlaka saçını aç önce 1-2 ton akıt mutlaka yıpratmadan ama zaten yöntemlerimi anlatmıştım önceki yazılarımda onları uygulayarak açarsın sonra 8.0 balköpüğü ve 7.0 kumral tonunu karıştırırsan koyu bir renk değil böle kumral ama tatlı bir kumral tonu elde etmiş olursun fındık kabuğu tonlarında oldukça hoş saç rengin olur ama lütfen saçın koyuyken karışımı yapma istediğin sonucc cikmaz😍beni de bilgilendir merakla bekliyorum

   Sil
 16. Nasıl karışım yapcaz iki boyadan nekadar kullanmam gerekiyo

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Saçın azmı çok mu uzun mu kısa mı yazı içerisnde anlatmıştım ölçü birebir olmalı ama mesela sen bal köpüğü yansımaları daha fazla görmek istersen hakim renk olarak seçersin yada kumral ağırlıklı ama ışıkta bal tonlar görmek istersen bu sefer hakim renk kumral olur kumralı tam 1 tüp koyarsın,bal köpüğü yarım tüp koyarsın oksidasyon kremlerde aynı ölçüde

   Sil
 17. Merhaba, yazınızı okuyunca Bı ilham geldikı suan su saatte yapasım var🙈kendi sacım kestane rengı ama ben koleston un elegan kahvesine boyuyorm küllü kumral ıcın bende denemek istiyorum küllü kumral ve koyu kumral alıp denemek ıstıyorm ama olur mu ve o Ikı boyayı da esit miktarda mı karstrmam lazm
  Cook tesekkürler smdıden😊

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Canım merhabalar ışığın yansımasına göre saçında hangi tonu ağırlıklı olarak görmek istediğini belirle 😍eğer küllü yansımalar daha fazla olsun dersen ölçüyü o şekilde yapmalısın yani küllü 1 tam kutu koyu kumral yarım kutu ha ikisi eşit ağırlıkta dersen normal karıştır ama her zaman söyledigim gibi taban rengine dikkat herşeyi o belirleyecek düşünsene siyah boya ile boyalı bir kâğıda beyaz yada sarı boya sürüyosun renk görünür mu görünmez ole düşün canım sonucları bekliyorum 😍

   Sil
 18. merhaba instagram hesabınız var mı ?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Var evet sinemozdemir_95 buradan beni takip edebilirsiniz blogumun güncel yazılarını orada paylaşıyorum canım😍

   Sil
 19. Merhaba iyi günler. Yazılarınızı okuyunca çok mutlu oldum yıllardır evde saçlarımı küllü sarı gibi ton yapmak istiyorum ama bir türlü istesiğim olmadı şuan elimde palettanın küllü sarı serisinden elmas sarısı var bunu hangi renkle karıştırırsam doğal bi renk uygulatım yada elmas sarısının rengini nasıl aynı tutturabilirim

  YanıtlaSil
 20. https://www.google.com/search?q=doğal+küllü+sarılar&client=ms-android-samsung&source=android-browser&prmd=imnv&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=2ahUKEwj7uKzhxt_lAhVloXEKHQi_AY8Q_AUoAXoECA4QAQ&biw=360&bih=520&dpr=4#imgrc=rcdNZtc0cBJGhM

  İstediğim renk tam olarak bu linkteki gibi yardım ederseniz sevinirim😄😄

  YanıtlaSil
 21. Birşey daha sormak istiyorum çok soru sordum ama şimdi oksidanla açarken bi çay kaşığı yada daha az toz açıda katabilirmiyiz yani yarım saat beklettiğimizde az miktardaki açıcı saçı yakarmı

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. 😍yok önemli degil şimdi sırasıyla cevaplayayım elmas sarısı dediğimiz yani küllü sarı tonlarının en soğuk ve mat renklerinden bir tanesidir.Ben bahsettiğiniz yazımda sadece bir ton açan formülü yazmıştım.Sizin bu rengi elde edebilmeniz için saçınızı toz açıcı kullanarak en az 5 ton açmanız gerekir ve taban renginizin sarı beyaz tonlarına yakın olması gerekir.Yani o yazı yıpratmadan hafif açmanız için yazdığım bir yazı.Daha önce deneyiminiz var mı toz acıciyla saçınızı açtınız mı

   Sil
  2. Evet daha önce toz açıcıyla açmıştım saçlarımı ama şuan biraz koyu sarı gibi renk saçlarım peki attığım linkteki saöiç rengine nasıl ulaşabilirim😊teşekkür ederim yardımlarınız için ayrıca

   Sil
  3. Hafta bi saçımı oksisanla açsam olurmu peki toz açıcı kullanmak istemiyorum yani 5 haftada 5 ton açılırmı açılırmı saçım😊

   Sil
  4. Açılır tabi normal sarıymış su an saçın evet toz açıcı mahveder boşver sen burada benim anlattığım yöntemle yap.Eger sıcak fonun var sa iyi olur.0.9 luk oksidasyon isini görür 😍

   Sil
  5. Tamam çok teşekkür ederim bilgilerin için😍

   Sil
  6. Bisey değil aklına takılan bisey olursa sorabilirsin😍faydalı oluyorsa ne mutlu bana

   Sil
  7. Çok sağolun gerçekten😍ozman size bişey daha sormak istiyorum bu son sorum size attmıştım aslında ama görmediniz sanırım ben o resimdeki saç rengine bayıldım acaba hangi renkleri karıştırırsam ulaşabilirim

   Sil
  8. Attınız mı nereden attınız ben gormedim? :))

   Sil
  9. https://www.google.com/search?q=sarı+küllü+tyler+sfift&tbm=isch&ved=2ahUKEwjv4MX3nuXlAhUOQhoKHYXACj4Q2-cCegQIABAB&oq=sarı+küllü+tyler+sfift&gs_l=mobile-gws-wiz-img.3..30i10.11120.14892..15048...2.0..0.477.1716.2-1j3j1......0....1.BfKA2Mb3pgM&ei=ufHKXa-gMY6EaYWBq_AD&client=ms-android-samsung&prmd=imvn#imgrc=rcdNZtc0cBJGhM

   Sil
  10. Canım çok hoş bir renk ama uğraşacaksın ve zamanla bu rengi sola sola oturtursun😍

   Sil
  11. Tamam teşekkür ederim😊

   Sil
 22. merhaba
  daha önce saçımı hiç kendim boyamadım bu ilk olacak palette boya aldım kahve rengi diye 4.0 almışım arkadaşlarım çok koyu olur diyorlar daha önce saçlarımda ombre vardı ombreleri kapatmak için koyu kahveye boyandı 3 ay oldu aktı 4.0 rengini hangi ton ile karıştırmam mümkün olur biraz daha açık olması için

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Elinde 4 mü var su an evet 4 çok koyu iade etme durumun yoksa 4 koyu kahve hatta kestane çıkar siyaha yakın yani 9 numara yarım kutu karıştıran isini görür diye düşünüyorum ama taban rengini bilmiyorum taban rengin koyu saç uçların açık renktir büyük ihtimalle😍

   Sil
 23. Merhaba benim şuan saçım köyü bir kızıl kestane yani sadece ışıkta kızıl olduğu belli yoksa.siyaha yakın duruyor biraz daha açık kestane kızılı istiyorum ne önerirsiniz göz rengim çok koyu bi kahve değil orta açıklıkta kahve gözlerimle uyumlu olsun istiyorum sadece isikta uyumlu oluyoruz 😂 hani doğal koyu saca kızıl kına yakarız ya o rengi hiç bulamıyorum artık boyaya gectigimden beri

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Canım tarçın kahve denedinmi hiç eğer gözlerin açık kahve ise onu ışıkla birleştirip gözlerinde bal tonlu bir renk yakalabiliriz😍Diğer bir önerim ise daha kolay oksidasyon krem al 0.9 tüm saçına sür sıcak fön tut tüm saçını eşit bir şekilde tara ve durula bir ton daha açılır saç rengin O istediğin kına kızılını yakalarsin

   Sil
  2. Teşekkürler peki bu açıcı saçı çok yıpratır mi ben bide internetten papatya ve limon kabuğunun demlenmesini eve içine sonra 2 tatlı kaşığı oksijenli şu konulup saca puskurtulerek açma işlemi gördüm daha az kimyasallı olarak önerir mısınız dibim geldi ve degdirmemem gerekiyor bunları değil mi tarcın kahve biraz bana açık kaçar diye cekiniyorum çünkü kaşlarım kalın ve köyü daha öncesinde şarap kizil i kullandım açık bi renkli çok gitmedi yüzüme kızılımsı bi orta kestane istiyorum 😑

   Sil
  3. Ha birde oksidasyonu kaç dk tutmalıyım birden çokta açılmasın 1-1.5 ton istiyorum teşekkürler

   Sil
  4. Şu an kestaneyi doldurursan istediğin rengi elde edersin canım kestane tonunun içinde gizli kızıl saklıdır aynı çikolata kahve gibi su an saçın koyu kestane ise dediğim yöntem ile biraz soldur ama çok değil 2 kez yap yeterli bu yöntemle koyu kestaneni içindeki kızıl yansımaları ışıkta ortaya çıkarmış olursun siyah saç soldurma adlı yazıyı okuyabilirsin orda herşeyi anlatmıştım 😍kaşların koyuysa kızıla bulaşma tabiki ten renginde çok onemli

   Sil
  5. Beyaz tenliyim kara kaşlıyım😁

   Sil
  6. O zaman çok iyi taşırsın😍bence bakır tonlarından uzak dur ama kaşlarını hafif kırıp yani rengini bir ton iki ton açıp bakır kızıl tonlarını kullanabilrsin ama şöyle bir şey var ben kaşlarını açmanı tavsiye etmem çünkü zamanla gücü azalıp dökülür o yüzden beyaz tenlisin kaşlarda koyu sana en yakışacak renk seçtiğin renk olacaktır.Uygulama kısmına gelince saçın şu an kestane rengi mi boyalı yoksa doğal saçınmı?Saçın doğalsa iki defa oksidasyon krem uyguladığında 2 ton açıldığını fark edersin oksidasyon kremi sür zaten etkisi az 0.9 volüm sonra bütün saçını tara eşit yayılsın yaklaşık 35-40 dk beklet yıka canım

   Sil
  7. Şuan saçım doğal değil şarap kızılının üzerine 4.0 kahve yaptım kızıl kahve gibi bi sey kızıl yansımam var ama koyu kahve işte:/

   Sil
  8. Exicolor diye bi boya var önerir mısınız

   Sil
 24. Merhabalar 7 numara kumral sac boyası ile palette yogun acici karistirilirmi?karışım sonucu nasıl bir sac rengi cikar

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Yedi numara tam ton kumral elde etmiş olursun açıcı çok kullanma ama hatta istersen önce açma işlemini yap daha sonra boyayı sür saçının su anki rengi de çok önemli eğer açık sarı tonlarindaysa açıcı ile boyayı karistirip sürmene hiç gerek yok canım😍

   Sil
 25. Merhabalar bende yazıyı okuyunca boya alıp boyayayasm geldi :) kendi saçım koyu kahverengi bu 2. Resimdeki bakır karamel gibi Bi ton istiyorum. Bu Satılan yoğun açıcılarla saçımı açsam sonrasında vermiş olduğunuz bakır ve kahve tonu karştrp boyasam resimde ki rengi elde edebilir miyim acaba �� birde ikisini eşit mi koymalılym

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Aynen öyle ama daha önce saç açıcı kullandınmı canım cunku deneyim önemli yani kontrollü açman gerekir eğer açığıyla cesaret edemiyorsan saçını yavaş yavaş acabilirsin.Boyanın miktarı ise istediğin yansımaya göre değişir saçında hangi tonun baskın olmasını istiyosan tam tüm yansıma istiyosan yarım tüp ekleyebilirsin😍

   Sil
  2. Teşekkür ederim cvp için. Daha önce kendim açıcı kullanmadım hiç. Yani üzerindeki süreye göre bekletsem çokmu açar ve renk açık mı olur ki 🙄

   Sil
  3. Tabiki de canım çok açılır hatta şok olabilirsin yani o yüzden toz açıcı kullanma serüvenine başlicaksan ense kısmından bir tutam saç al incecik al mesela denemek için onu açmayı dene ve açıcıyı saçında bekletirken surekli kontrol et hem ne kadar açılacağını görmüş olursun hemde deneyim olur sana

   Sil
 26. O renk boyayı elde etmek için saç renginin açık olması gerekmiyor mu zaten 😬 yani o rengi elde etmek için saç tonu nasıl olması gerekiyor ki bilemedim ☹️

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. O renk için saçını tamamen açmana gerek yok canım 😍yani bembeyaz yapmana gerek saçın şu an hangi tonda bana onu söyler misin ?

   Sil
  2. Anladım ama şu an kendi saç rengim koyu kahve boya daha önce yapmştm aktı yani

   Sil
  3. Eğer doğal saçınsa çok daha iyi tutar canım yani çok açmana bile gerek kalmaz sen istersen önce doğal saçını 2 ton soldur sonra istediğin rengi boya😍

   Sil
 27. Tamamdır deniycem çok teşekkür ederm 😊

  YanıtlaSil
 28. sinem hanım. saçım 5.numara bu kullu kumral karışım saçımı tutarmi yoksa açmak lazımmı sevgiler

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Canım merhabalar neva kozmetiğe ait bir marka olduğunu biliyorum kalitesinin orta derece de olduğunu düşünüyorum açıkçası,saçınız baya koyuymuş bu karışımı yapsanızda saçınızda tutmaz yine koyu bir renk elde edersiniz bu yüzden önce saçını soldur canım eğer açık tonlara geçiş yapmak istiyosan

   Sil
  2. yıpratmadan nasıl soldura bilirim fikrinize ihtiyacım var. saçım parlak açık kahve diye geçiyor sevgilet

   Sil
  3. garnier parlak açık kahve 5. numara

   Sil
  4. Evet biliyorum canım 5 numara kahve diye geçse de oldukça koyu bir tondur şu an saçın ne durumda boya soldu mu yeni mi boyadın😍

   Sil
  5. yeni boyadim dip boya sadece .

   Sil
  6. Tm o zaman yani uçlarda çok boya yok demekki canım 0.9 lük oksidasyonu saçlarının dibinden uç kısımlarına doğru sür sonra da bütün saçını tara eğer varsa fön makinenden hafif sıcak bir hava ile kurutur gibi tara sonra da yıka böylelikle hafif hafif açılır zaten siyah saç soldurma adlı yazımda da anlattim

   Sil
  7. bu işlem yiprattirmi saçı acaba. ve kaç zaman bunu uygulayacağım birde sevgiler

   Sil
 29. Acaba koyu saca 7.44 kumral bakir boya uygulansa ve boyanın içine 0.9 oksidasyon kremi veya bir tık açıcı krem konsa kına rengi elde edilebilir mi

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Canım şöyle yap açıcı falan karıştırma boyayı direk sür saçına bir iki haftaya yıkaya yıkaya zaten istediğin tonu elde etmiş olursun

   Sil
  2. 5nolu sac boyasını kaç tok açmak lazım ki kullu karışım tutsun fikriniz nedir? birde c vitaminiyle sac açsam bir iki ton yetermi?

   Sil
  3. yada 5nolu saca nasıl bir renk karşımı uygularsam daha güzel olur SAYGILAR

   Sil
  4. Canım renk karışımı yapmadan önce ten rengine göz rengine yakışacak saç rengini belirlemelisin 5 nolu koyu bir saça hangi karışımı yaparsan yap koyu renk çıkacaktır önce taban rengini oturt daha sonra boya karışımı yap gelelim ne kadar açaçagina açma işlemini en az 3-4 kez yapıp 4 ton kadar aç açık bir kahve elde et doğal yollarla sac cok uzun surede açılır biraz sabretmen gerek sonra küllü karışım yaparsın ayrıca saç açma için yazımdan faydalan orda daha kolay anlattim😍

   Sil
 30. Merhaba şuan saçım 6.4 bakır kızıl çok açık Yüzüme gitmedi beyaz saca kına yakmış.gibi oldu bunun üzerine kullu kumral karışımınizi yapsak dehşet.kotu bi sonuç.mu çıkar

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Canım karışıma gerek yok 7.1 kumral vur kızıllığı yani bakırlığı ortadan kaldırıp saçını dengeler.Yanlız ilk boyamada kızıllık dediğimiz turuncu yansımalar hemen yok olmaz bu yüzden bir kaç boyamaya saçın oturur ve saç rengin istediğin gibi olur.Dedigim gibi küllü tonlar turunculugu bakırlığı dengeleyecektir.😍sıkıntı yapma

   Sil
 31. Merhaba, ben sarı ombreli saçımı kuaförde fındık kabuğu tonlarında boyattım .. Renkten memnundum ancak altlar akmaya başladı.. önce altlardan başlayacak şekilde Koleston 8.74 ile 7.3 ü mü karıştırmalıyım yoksa 7.3 ile 12.81 mi karıştırırsam daha mat ama kızıllı bir fındık kabuğu elde etmiş olurum.Birde 12.81 in küllü olması, fındık kabuğu kızıl tonlar barındırmasına rağmen yeşermesine sebep olabilir mi
  %50 oranında karıştırmayı istiyorum tüm boyayı kullanacağım saçım gür olduğu için yetmemesi ihtimaline karşılık herhangi bir saç kremiyle boyayı çoğaltmak mümkün müdür? Daha önce neva colorun tüp boyalarında çoğaltmıştım bu şekilde sorun olmamıştı.. Bu şekilde kutu boyalarda da uygulayabilir miyiz yardimci olursanız çok sevinirim

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Yeşile dönmesinin sebebi bazı durumlarda küllü boyanın solmasından kaynaklıdır.8.74 ile 7.3 ü karıştırmayı tavsiye ederim canım.Zaten taban rengin açıkmış çünkü fındık kabuğu kendini gösterebilmesi için saçın sarıya yakın bir tonda olması gerekir.Saç kremi ekleyebilirsin hiç bir sıkıntı olmaz,hatta çok daha iyi olur yıpranmayı azaltır.

   Sil
 32. Çok faydalı bir yazı olmuş teşekkürler öncelikle. Benim saçlarımda röflr vardı dipleri uzayınca kuaförüm taşıdığım için antalyada kalınca dedim dipleri evde boyıyım nolacak 7.1 aail kumrala boyadım dipleri oldu turuncu 😔 aşırı bir turunculuk yok ama sarı ile o turuncu renkten nefret ederim asil diyordu olduk çingene 😀 kısacası ben tamamen saçımı boyasam ama uçları boyayı sürünce rengi açılsa ama diplerim koyu olsa turunculaşan kısım nasıl yok edebilirim 🙏

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Öncelikle turunculuk için geçmiş olsun canım😁şimdi sana şu soruyu sormam lazım dibinden çıkan saç ana saçınmıydı turunculuk dipten çıkan ana saçın bitim kısmında mı meydana geldi?Turunculaşan kısımlar boyayla geçirilebilir ama boyamadan da uzun süre ve düzenli mor şampuan kullanıp matlaştırabilirsin turunculuk kısmını dip boyası yaparken dikkat etmek gerekiyor çünkü saçın alt kısmı röfle

   Sil
  2. Evet kendi saç rengimdi şu turuncuktan kurtarın beni lütfen diplerim koyu olsun istedim oldu turuncu

   Sil
  3. Mesela şöyle anlatıyım röflem çok sık yapıldı öyle bir karışım yspsamki komple diplrin turunculuğu gitse uçların renginde açılsa, 🥴offf kafamda deli sorular nasılsın

   Sil
  4. Anladım sen uçların açık renk kalmasını istiyosun,dipteki turunculuklar da gitsin istiyosun peki turunculuk nerde başlıyor yani dipten çıkan saçınla,röfleli yani açık renk sarı olan saçının kesiştiği nokta mı turuncu oldu?Onu sordum sana eğer öyle ise önce mor şampuan ile yıkamayı dene,matlık yakalayamazsan başka bir alternatif sunarım ama boya çözüm değil mor şampuan ile yıkamak ve düzenli yıkamak hem daha etkili olur hemde saçın yıpranmaz

   Sil
  5. Mor şampuanla 3 gündür yıkıyorum diplerde hiç faydası olmadı sadece röflerimin rengini griye çeviriyor o kadarşu turunculuk gitsin yeterki yani röflem sık tabiiki ama aralarda kendi saçımda var onlarda ne hikmetse diplerde yakın oldu turuncu gibi

   Sil

  6. 1-Saç Boyası Karışımı İle Sarı Tonlu Bir Saç Rengi Tutturmak İstiyorsanız Altın Sarı Saç Boyası Karışımı! Altında Bi bayan fotosu koymuşsunuz onun gibi oldu sayılır aradaki renkler biraz daha koyusu tabiiki 🥺

   Sil
  7. Canım 3 günlük yıkama ile olmaz yani o turunculuğun gitmesi biraz zaman alır.Şimdi sana şöyle anlatayım 7.1 içerisinde dore barındırır sen dip boyanı marketten boyayı aldığın gibi uygulamışsın ve markette satılan boyaların oksidasyon kremleri 0.9 lük 30 volüme olduğu için turunculuk bırakmış.Bu durumda yapılacak en iyi şeyi şimdi anlatıyorum.Öncelikle saçının dipten çıkan kısmını röfle tonu kadar açacaksın saç açıcı daha önce kullandınmı bilmiyorum daha sonra iyice tam sarı tonunda açtıktan sonra küllü kumral vuracaksın bebek kumsalı olacak saçın yani senin dip boyanı uygularken yaptığın tek hata oksidasyon kreminin düşük volümlü olması eğer bir kuaföre gitseydin sana daha yüksek volümlü açıcı kullarak dip boyanı yapardı ve turunculuk oluşmazdı dillerin bebe küllüğü gibi bir çok olurdu demekki saç diplerin ana saçın koyu bir renkmiş👍

   Sil
  8. Anladım orda da özellikle belirttim canım taban rengi mutlaka açık olmalı diye

   Sil
  9. Bebek küllüsü gibi bir kumral ton olurdu demek istedim canım orda klavye hatalı çevirmiş

   Sil
  10. Çok teşekkür ederim sabırla cevapladın sorularımı ilgin için teşekkür ederim.

   Sil
  11. Bisey değil canım saçının sarı kalmasını ve röflesinin kapanmamasını istediğin için turuncu yeri tekrar açman gerektiğini yani pakete alma işlemi gibi düşün bunu vurgulamak istedim.Yoksa sana vur düz boyayı kapat gitsin derdim faydalı olabiliyorsak ne mutlu unutma herşey cesaretle başlar denedikce alışırsın saçını evde kendin boyayabilirsin😍Aklına takılan bise olursa yazabilirsin

   Sil
  12. Düz boya ile boyasam komple hangi renk kapatır onuda soruyımda içimde kalmasın 😀

   Sil
  13. Hahha hangi rengi istersen siyah ta vursan kapanır kahve tonlu bir boya yada kestane tonlu bir boya vursanda kapanir😁

   Sil
  14. Ben buldum turunculağa çözüm 6.1 boya ile dip boyası saçımı boyamaya başladığım zamanı tutarak toplam 20 dakikada yıkadım saçımı ve dipler tutuncusuz bir renk uçlar röflelerim bozmadan sonlandırdım 😀

   Sil
  15. Sevindim canım bebe küllüsü tonlu olmamıştır koyu olmuştur ama isini görür en azından 😍

   Sil
  16. Okuyucularımın böyle güzel çözümler bulması beni çok mutlu etti😍

   Sil
  17. Bebe küllüsü olsun istemiyordu m hani saç dipleri koyu uçlar sarı şeklinde seviyorum ben onuda yakaladım turunculuk gittiya çok koyu tutmadı birde boyayı çok bekletmedim baktım turunculuk kapandı yıkadım hemen

   Sil
 33. Merhaba 👋 yardımınıza ihtiyacım var.. saçımı kahveye boyamak istiyorum fakat kızıl yansıması olmasın istiyorum. İçine küllü koyu kumral karıştırsam olur mu? Hadi diyelim ki oldu.. hangisi çoğunlukta olsun 🙄 şimdiden teşekkür ederim

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Şuan elimde palette 4.0 kahve ile 7. 3 küllü yoğun kumral var.. doğal bir renk elde etmek istiyorum. Lütfen acil yardım 🙄

   Sil
  2. Taban renginiz nedir kusura bakmayın mesajınızı yeni gördüm

   Sil
 34. benim saçlarım koyu kahve hafif kızıllık olsun isiyorum ama cok belli olmasın palette siyah ve kızıl çikolatayı karıştırırsam ne elde ederim lütfen acil cevapp ��

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Canım saçın siyah olur o yüzden hiç deneme zamanla solar o boya ışıkta kızıllığı fark edersin

   Sil
  2. fullmü siyah olur azda olsa bi kızıllık vermezmi

   Sil
  3. Koyu olur ama saçın boyalıysa şu anki rengi ne eğer boyalı değilde kendi ana saç rengin ise onunda tonu ne eğer orta tonlu bir renk ise 1-2 haftaya hafif solduğunda ışıkta kızıl yansımalar ortaya çıkmaya başlar ama ilk boyadığında içinde kızılda olsa saçın koyu olacaktır👍

   Sil
 35. Merhabalar ..Ben uzun yıllar kızıl tonlarını kullandım. Saçımda beyazlar çok. Birazda kızılin akmasından biktigim için bakir gibi olsun dedim .Kuaför boyadı ama bir haftaya kalmadan beyazlar işildamaya babaşlad.Şimdi sizin
  sayfanızdaki kızıl kahve çok hoşuma gitti
  Kendim öyle boyasam olur mu .Oranlarını nasıl kullanayim. Şimdiden teşekkür ederim.
  .

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Eğer saçın beyazsa çok daha iyi bakır tonları çok iyi tutar taban rengini açmaya gerek bile kalmaz o yüzden şanslısın bu karışımı saçına uygulayabilrisin kuaförler her zaman kalitesiz boya kullanır malesef akması çok normal yine iyi dayanmış bu arada beyaz zor tutar ama boya markanı iyi seçer ve yazımdaki karışımı yaparsan gayet iyi bir sonuç alirsin koleston tavsiyemdir yine tercih senin canım😍

   Sil
  2. Dıecı markasını biliyormusun uz onun aşkları kapatma özelliği oldukça iyi ve diğer boyalar gibi akmıyor hemen

   Sil
  3. Kızıl kahve için diyorsunuz değil mi ..Orada palette demişsiniz ama ..

   Sil
  4. Dieci markasını bilmiyorum ama araştırırım..

   Sil
  5. Blog sahibi ben değilim😀 ben sadece tavsiyede bulundum canım

   Sil
  6. Canım yoğunluktan yazamadım beyaz kapama konusunda kolestonu öneririm güzel kapatıyor dieci daha önce onu da kullandım hatta güzellik salonumuzda da bir çok markayı kullandık saçı biraz sertleştiriyor ama beyaz kapaması iyi yani diğer vaatlerini çok yerine getirdiğini söyleyemem

   Sil
  7. Anlıyorum canım . Sagolun .

   Sil
  8. Hahhaa hatlar karıştı bende mehtap hanıma yazarken sizin mesajı da okumuştum mehtap hanım yazdı sandım😄teşekkür ederim

   Sil
  9. Yoğunluğunixun arasında cevap verdiğiniz için teşekkür ederim ..Kolestonda kızıl kahve rengi için hangi renkleri karıştırmami önerirsiniz.

   Sil
  10. Mehtap hanımda beni siz sandı zatrn😀

   Sil
  11. Koleston da kızıl büyü var,yine kolestonun tarcın kahve tonlarına yakın olan terracota rengi var ama palettenin de beyaz kapaması çok kötü değil koleston bi tık daha iyi sadece onu soyleyebilirim saçın çok beyaz değilse karışımını paletteden yapman daha iyi sonuçlar verir yazımda da belirttiğim gibi çünkü ben genelde tam yakalanacak tonları yazıyorum örneğin kolestonun kızıl büyüsü isini görür ama terracota renginden çok emin degilim çünkü tam tarcın kahve de değil

   Sil
  12. Verdiğiniz bilgiler doğrultusunda boyayacağım ve sonucu da buradan paylaşacağım
   .👍😊

   Sil
  13. Uygularken diplerine dikkat et canım diller genelde sıcak olur ve hemen açılır o yüzden şöyle biraz aşağıdan başla diplerine boya değmesin 👍Tmdir

   Sil
 36. Bu yorum yazar tarafından silindi.

  YanıtlaSil
 37. Bilgileriniz süper🙏🏻🍀

  YanıtlaSil
 38. Merhaba saçlarımı igora 7.40 kumral bej boyadım fakat orta kahve oldu sıcak buğday tenliyim hangi renkleri karıştırıp tenime uygun renge boyayabilirm koyu istemiyorum altın karamel ile 7.1 karıştırsam🤔🤔teşekkürler🍀

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Altın karamel yüzüne canlılık verir buğday tenlilere yapıştırdığım bir renk ayrıca kumralla karistirirsan hoş olabilir yani bana sorarsan altın karamel ağırlıklı bir kumral olsun seninki yani onu daha ön planda tut o yüzden ölçü olarak altın karamel i tam kullan küllü kumralı yarım kullan

   Sil
 39. Teşekkür ederim saçım sık ve kalın telli 3 tüp boya gidiyor omuzlarımda 2 farklı markayı karıştırırsam sorun olurmu igora ile neva coloru karıştırsam veya sizin önereceğiniz markalarıda yapabilrim çok teşekkür ederim

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Karışımlar yazımda mevcut canım marka olarak koleston ve palette öneriyorum ama eğer elinizde var olan boyalar varsa onları da değerlendirebilirsiniz karışımı doğru yapın yeterki😍

   Sil
 40. İnternette bir tek sorulan sorulara cevap veren blog sahibi sizsiniz sanırım

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Yaaa çok sağolun vallaha hepsini yanıtlamaya yardımcı olmaya çalışıyorum elimizden gelen bu keşke daha da fazlasını yapabilsem ben mutlu oluyorum😍

   Sil
 41. Merhaba canım 66.21 numara hakkında bilgi verebilir isin numaradan anlamadım birşey

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Normal çikolata tonundan farklı değil canım yani aynı şey

   Sil
 42. Merhaba elimde 5.0 açık kahve ve 7.1 küllü kumral var ikisini karıştırıp boyasam nasıl bi renk elde edebilirim saçımı açığıyla açmıştım daha önce turuncu bakırımsı bi renk sacımın rengi su an

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Işıkta küllüye dönük ama oldukça doğal bir kahve tonu yakalarsin saçın şu an turuncu bakırımsı ise biraz daha açılmasını bekle solsun

   Sil
 43. koleston 6.73 ayisi kahvesini hangi numara ile karistirirsam paketin uzerindeki resim tonu tutar.genelde resmin bir iki tik koyusu oluyo🤔ben resimdeki tonun bi tik acigida olabilr yada ayni tonu istiyom😶sacim suan koyukahvenin bi tik acigi

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. 6 tonları genelde koyu çıkar yani sen istediğin rengi 2 ay yıkaya yıkaya saç sola sola elde edersin ama kutudakinden daha yüksek bir saç açıcı kullanırsan bu rengi ilk boyamada tutturursun canım😍

   Sil
 44. Merhaba. Şuan saçlarım platin sarı, koyu bir renk 5 veya 6 numara ile boyamak istiyorum. elimde 3.0 palette ve 9.1 schwarzkopf specialist ve igora 0.22 boyaları var ikisini karıştırsam nasıl bir renk ortaya çıkar sizce ? Yoğun küllü kumral gibi olur mu ?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. 3 çok koyu 0.22 igorayı hiç karıştırma zaten onu unut canım 9.1 ise çok açık ama ondan yarım tüp, tam tüpte küllü kahve tonlu bir boyayı karistirirsan istediğin renge yakın bir ton elde edersin

   Sil
 45. Merhaba ben saclarimi kumral tonlarına boyamak istiyorum doğal saç rengim koyu kahverengi acıciyla açmak istemiyorum yıpranır diye boyayla ana rengimi aşamalı olarak acarak istediğim renk tonunu nasıl elde edebilirim hangi renk boyayı kullanmam lazım öncelikle

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Canım 7 kumral ile başla ve solmasını bekle soldukça boya saç rengin tam oturacaktır 3.boyamada çok guzel bir ton yakalarsin

   Sil
  2. İlginiz için tskr ederim peki kumralla küllü kumrali karıştırıp boyasam nasıl olur renk oturunca daha sonra 7.1 küllü kumralla devam etsem boyamaya sadece kumral renkle boyasam turunculuk olur diye endişe ediyorum

   Sil
  3. Aynen öyle ozgecim bisey degil ne demek😍

   Sil
  4. Merhaba canım yardımına htiyacım var saçımı dediğin gibi 7 numarala kumrala boyadım ana saç rengim koyu olduğu için istediğim renk olmadi tabi turuncuya yakın bir renk çıktı ortaya moralim çok bozuldu kötü gorunuyo nasıl düzeltebilirim baya bakır yansimali bı renk oldu saçım

   Sil
  5. Bu yorum yazar tarafından silindi.

   Sil
  6. Taban rengi önemli olduğunu her zaman vurguluyorum diplerin daha sıcak olduğu için oryalle açılmış gibi oldu yani diplerin daha çok açıldı sorun değil sen kahve tonlu boya al dibine sür kapat orayı bu renklerin tutması için mutlaka taban rengin açık bir renk olmalı unutma canım bu ayrıntı onemli

   Sil
 46. Selamlar palette 10.4 ve 12.1 karışımı sonucu hangi renk elde ederim saç rengim sarı kahve karışımı

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ikisi birbirine çok yakın tonlar ve sen bu mat papatya sarı tonları tutturmak istiyosan öncelikle taban rengini açmalısın 😍

   Sil
 47. Saçlarımı uzun süredir boyamiyorum dipler kahverengi uçları açıldı ben açık kumral istiyorum ama turunculuk olurmu 8.0 açık kumral ile 8.1 küllü açık kumral karıştırsam.turunculuk gideren boyalar var 0.22 yada ondan mı eklesem ama bu numaralara kullanılır mı

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. 8.1 içinde küllü olduğu için turuculuğu dengeleyecektir canım burada püf noktası senin daha önceden turunculuklarının olmamış olması ve doğal saç rengin olması diyebiliriz.

   Sil
 48. Cevabın için çok teşekkür ederim canım zaten ilk boyamada kumral tonun tutacağını beklemiyodum saç rengim koyu olduğu için bu kadar açıldı bakirimsi karamel gibi bı renk çıktı ortaya öyle çok turuncu değil yani yıkayınca ilk bana öyle geldi korktum bı an ama saçım kuruyunca tamamen daha iyi gorunuyo şuan canım 2 hafta sonra tekrar boyarsam renk oturur sanırım sence yine kumral renkmi boyayim yoksa küllü kumralmi iyi olur bu konuda da yardımcı olursan çok sevinirim ��

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Oww super bende turunculasti sandim ısık diblere vuruyor ya ilk bakista dibin ucundan daha acik gibi gelebilir zamanla oturacak sac boyan biraz sabret 3 ay saçını yıka solmasını bekle sonra tekrar aynı boyayı vur boylece boyayla saç açma işlemin devam eder 3.boyamada saç rengin daha da açılınca küllü kumrala geçersin ❤

   Sil
  2. Tamam canım senin bilgilerine güveniyorum dediğin gibi yapicam çok sağol ilgilendigin için ❤️😘

   Sil
 49. Öncelikle marhaba ben saçlarımı açık kumral yapmak istiyorum şuan ki sac rengim siyah ama üç kısımları da açık kızıl nasıl bir boya kullanmam gerekiyor bu konuda bana yardimci olursaniz sevinirim şimdiden teşekkür ederim

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Açık kızıl ise önce tüm boyayı soldurman senin için çok daha doğru bir uygulama olacaktır canım

   Sil
 50. Çok özürdilerim yanlış oldu altin karamel yapmak istiyorum

  YanıtlaSil
 51. Merhabaa şuan saçım ışıltılı kahverengi böyle.kizil yansımalı güzel bi kahverengi sicak cikolata gibi.bunun üzerine belirttiğiniz küllü kumrali elde edebilmek için sadece palette deluxe 7.1 yeterli olur mu o fotoğraftaki kadının küllü saç rengi çok hoşuma.gitti akıl verebilir misiniz

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Merhabalar canım sıcak çikolata tonunun içinde kızıl yansımalar ışıkta her zaman belli olur.Bu yüzden bu tonda kahve bir saca küllü kumral vursan bile istediğin tonu elde edemezsin saçını soldur yada belli bir süre solmasını bekle 😍

   Sil
  2. Ben palettenin saç açıcısi ile açtım çiğ sarı turuncumsu bir şey oldu yarın kullu kumral öneriniz için o 2 saç boyasını karistiricam süreceğim içine de mavi düzeltici colormax katicam biraz turunculuk gitsin diye olur mu sizce çabalarım yoksa direk kahveye boyayim geceyim mi

   Sil
  3. Küllü tonlu bir renk karışımı seçersen turunculuğu dengelersin 😍bence direk kahveye vurma eğer cesaretin yoksa kahveye vur ama saçın şu an açık tonluysa bu karışımı denemelisin 😍oneririm

   Sil
  4. Merhaba denedim ama koyu küllü bi kahve fotoğraftakinden çok koyu oldu tabanim açık renkli olmasına rağmen belki birkaç yıkamada biraz açılır değil mi

   Sil
 52. Merhabalar saçımdaki bütün boyayı şu anda komple akıttım palette ultra yoğun saç açıcısıyla ve şu anda turuncu bir kafam var :) açık küllü kumral bir renk istiyorum elimde iki kutu 8.0 açık kumral saç rengi var 8.1 ile karıştırıp 0,22 den çok az koysam ve oksidasyonu %9 luk yapsam saç rengim istediğim renk olur mu?benm anlattığım gibi olmazsa nasıl olur ?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Canım çok iyi akıtabildiysen şimdi sırada rengi oturtmak var yalnız tabanı çok turuncu bırakma boya tutmaz yoksa

   Sil
 53. Merabalar öncelikle yazınız cok bilgi verici olmuş cok tşkler kuaforler en yakınlarına bile söylemiyorlar siz herseyi soylemişsiniz. Bende saçımı açıp boyayacagım aslen kğllü kumral ama cok koyu olmayan doğal bi saç istiyorum ama yazınızdaki parıltılı küllü saçta dikkatimi çekti nasıl bişi olur acaba düşünüyorum ama sarılardanda komple kurtulmak istiyorum bahsettiğiniz renk karışımda sarı tonu da olurmu(sarı istemiyorum artık) yada kızıllık olurmu acaba arıyorum aruyorum istediğim rengi nasıl elde edeceğimi bilemiyorum paylaştıgınız o yogun küllüde guzel aslında ama bana biraz koyu geliyo yardımcı olurmusnuz lütfen

  YanıtlaSil
 54. Yanıtlar
  1. Merhabalar yoğunluktan cevap geç yazıyorum küllü kumral istiyosan ve saçın şu an sarı tonluysa o begendigin karışımı uygulayabilirsin😍

   Sil
  2. 😘😘😘yinede cevap verdiğinz için tşkler. Yok acık değil hebuz açıcam sacımı inşaallah😚😊O biraz koyu geliyo bana bi tık daha acık olsyn desem nasıl yapabilirim.bide o yansımalı olan tarifenizdeki yansımalar cok sarı olur mu acaba bi tüp küllü kumrala yarım tüp 7.65 sıksam nasıl olur acaba

   Sil
  3. Ya altın kumral yazmışsınız ama palette 7.65 altın parıltılı renk doğrumu yine de

   Sil
 55. Merhaba gold rose. Veya rose kahve. Sac rengini nasil elde ederim. Turkkahvesinle. Birazcik bordo damlatsam olurmu. Tskller

  YanıtlaSil
 56. Acil yardım lütfen!!!!
  Ateş kızılı ve yogun fuşya karistirilirmi karistirip uygulasak neolur??

  YanıtlaSil
 57. Ya 7.1 7.65 karışımda 7.1 cok koyu olurmu onun yerine 8.1 yapsam olurmu guzel bişi cıkarmı😂

  YanıtlaSil
 58. Merhabalar öncelikle yol gösterdiğiniz için teşekkürler. Sacim köyü kahve böyle ne köyü ne açık bi kumral renk yapmak istiyorum.kizilliktanda nefret ediyorum.elimde palette 7,0 ile palette 8,0 bal köpüğü boya var birde nashi color 3d reflex 7,1 var nasıl bi karışım yapabilirim yada bunlarla mutlu son olurmu😕

  YanıtlaSil
 59. Merhaba.. bal karamel ve altın karameli karıştırmak nasil olur sizce .. şimdiden teşekkürler ☺️

  YanıtlaSil
 60. 10.1 ile 9.1 karışırsa nasıl bir renk olur saçım şuan açık kumral doğal renği aralarda sarı balyaj vat

  YanıtlaSil
 61. Kızlar kendi saç Rengim siyah bi 6 ay öncesine kadar saçımı şarap kızılına boyadım tuttu da daha sonra saçlarım akmaya başlayınca 3 ay önce siyaha geri dönüş yaptım ama bu sefer saçım alalı bulalı patlıcan notu kızıl siyah oldu saclarımd beyazlar çıkmayan başlayınca tekrar bıyuyacam bu kızıllıkşar açıcı kullanmadan nasıl gider hangi renge boyamalıyım saçımı buğday tenliyim

  YanıtlaSil