Mide Botoksu Hakkında Bilmeniz Gerekenler-Mide Botoksu İle Hızlı Kilo Vermek!-Stomach Botox

Evet arkadaşlar bugün sizlerle belki de son dönemlerde adını  sıkça duyduğumuz yeni bir yöntemden bahsetmek istiyorum.Kilo vermek isteyenler için son zamanlarda mide küçültme ameliyatlarının yerine mide botoksu yöntemi uygulanacak.

Mide Botoksu Kilo Verme

Beslenme ve diyet bölümüz için bu konuyu ele almak,bu yöntemin olumlu ve olumsuz yönlerini konuşmak yine mide botoksu yaptıran hastalardan elde ettiğim bilgileri ve bu konudaki izlenimlerimi sizlere aktarmak istiyorum.Bugün mide botoksu yöntemininin ve tedavi sürecinin tüm aşamalarını konuşacağız.Eğer kilolarınızdan kurtulmak için cerrahi bir yöntem kullanmak istemiyorsanız,ben bıçak altına yatmam benim için oldukça riskli diyorsanız,mide botoksunu deneyebilir ve ilk seanstan itibaren kilo vermeye başlayabilirsiniz.

Mide botoksunun temel mantığını anlatmadan önce açlık hissimizi tetikleyen,gherelin hormonundan kısaca bahsetmek istiyorum.

Peki Nedir Bu Gherelin Hormonu?

Gherelin hormonu vücumuzda açlık hissini tetikleyen ve fazla salgılanması durumunda hızla kilo almaya sebep olan bir hormon çeşididir.Vücudumuzda gherelin hormonu üretilmeye başladığı anda beynimize bir mesaj gidecektir.Evet acı ama gerçek:"Acıktınız!"

Beynimize gönderilen acıkma mesajı sonrasında ise midemiz gastrit asit üretmeye ve kendisini sindirime hazırlamaya başlayacaktır.İşte mide botoksunun temel amacı da bu aslında.Gherelin hormonunun salgılanmasını azaltmak.Gherelin hormonunun ne işe yaradığını öğrendikten sonra hadi gelin hep beraber mide botoksunu tüm ayrıntıları ile anlatalım ve anlayalım.😍

Peki Nedir Bu Mide Botoksu?Mide Botoksu Uygulaması

Mide botoksu,midenin asit üretiminin ve açlık hissinin azaltılmasına yönelik gerçekleştirilen ve cerrahi bir uygulama olmayan kilo verme yöntemlerinden bir tanesidir.Mide botoksu bir nevi mide kaslarına uygulanır ve çalışmalarını engeller.Mide kasları çalışamayınca midenin sindirimi gecikir.Yediğiniz yemekler uzun süre midenizde kalmaya başlayacaktır.
İlk uygulamanın 2004 yıllarında Norveç'te başlaması ile birlikte şu an Türkiye,ABD ve diğer Avrupa ülkelerinde bu yöntem hızla yayılmaya başlamıştır.

Genelde botoksun güzelleşmek,cildin yaşlanmasını ve kırışıklıkların önlenmesini sağladığını sıkça duymuşsunuzdur.Ortaya atılan bu yeni yöntem ile botoks sadece güzelleşmek için değil zayıflamak için de kullanılmaya başlayacak.Bence bu harika bir haber sizce de öyle değil mi?

Mide Botoksu Nasıl Yapılır?İyileşme Süreci Ve Önemli DetaylarMide Botoksu uygulaması


☆Mide botoksu mideye endoskopik yöntemler ile hormonal bir ilaç enjekte edilerek uygulanır.Uygulama yaklaşıķ 20-30 dk arasında değişen sürelerde tamamlanır.

☆Uygulama tamamlandıktan yaklaşık 2-3 saat sonra hasta taburcu olabilir.

☆İyileşme süreci en geç 1 haftayı bulabilir.Kişiye özel diyet listesi hazırlanır ve o listeye bağımlı kalınırsa, hasta 1 ay sonunda kilo vermeye başlar ve uygulamanın etkileri gözlemlenmeye başlanır.

☆Mide botoksu aralarında 6 aylık süreler olmak üzere,en fazla 3 seans uygulanabilir.Seans sayısı belirlenirken hastanın kilo durumu ve yağlanma oranları göz önünde bulundurulur.Vücut kitle endeksi hesaplamaları sonrasında yağlanma oranı yüksek bir vücut için 2. seans uygulanır.İstenilen sonuçlara ulaşabilmek için ise,kilo durumuna bağlı olarak 3.seans uygulanıp uygulanmayacağına karar verilir.

☆Mide botoksu sonrasında hastanın yaşam alışkanlıklarına bağlı olarak düzenli bir egzersiz programı hazırlanmalı,hastanın kilo verme sürecine katkıda bulunulmalıdır.

Mide Botoksu Operasyonu Sonrasında Ne Olur?

Mideye enjeksiyon uygulanması sonrasında gherelin hormonu yani açlık hormonu seviyesi azaltılarak kişinin kendini doygun hissetmesini sağlar.Yani açlık hissi bastırılmış olur ve beyne bununla ilgili gerekli sinyaller gönderilir.Mide botoksu sonrasında ise:

☆Tüketilen besin miktarında ciddi oranlarda azalmalar yaşanmaya başlar.
☆Midenin doygunluk hissiyatı artarak,açlık hissi minumum seviyeye düşer.
☆Mide asit üretimini geç tamamlamaya başlar ve yeni bir yemek döngüsü gerçekleştirmek istemez.İştahın azalmaya başlaması ile kilo kaybetmek ve zayıflamak kolaylaşacaktır.

Mide Botoksunun Zararları Var Mı?


Hızlı Kilo Verme

Bu konuyla ilgili birden fazla çalışma yapılmış.Birbirini tam anlamıyla tamamlamayan çelişkili çalışmalar var.Aslında araştırmalar daha önceden de yapılmış ve pek çok kez denenmiş.Son dönemde sosyal medya aracılığıyla tekrardan gün yüzüne çıkarılmış.

Ben de bu konuda çok derin arastırmalar yaptım.Yabancı kaynaklardan mide botoksunun araştırılması sonucunda yayınlanan dergileri okudum.Sizleri aydınlatmak istiyorum.

Mide Botoksunun uygulanan doz miktarı ve dozun çeşidi çok önemli.Uygulanan doz sonrasında ani ölümler,solunum yetersizliği,nöbetler,kalp krizi gibi sonuçlar ortaya çıkabilir.Çünkü bu yöntemde kullanılan botoks türü tıbbı olarak a sınıfı botoks türüdür.Amerika bu konuda yaptığı araştırmada ise kullanıcak miktarın mutlaka fda standartlarına uyması ve onaylanmış olması gerektiğini belirtmiştir.Şu yaptığım araştırmada bununla ilgili herhangi bir onay sağlanmamıştır.Mide botoksu için uygulanacak miktar literatürde belli değildir.


Yazımızın sonuna doğru yaklaşırken bugün sizlerle mide botoksunu konuştuk.Kilo vermenin farklı bir yöntemi olan mideye kelepçe takılması gibi riskli yöntemler yerine bu yöntemi kullanmanız hem sizin için hem de sağlığınız için daha faydalı olacaktır belki ama kilo verme konusunda mide botoksu bana göre çok güvenilir bir yöntem değil açıkçası.Ameliyat gibi cerrahi yöntemlere göre iyileşme süreci oldukça kısa ve ağrı,sızı,dikiş yok.Ama bu kilo verme konusunda güvenle uygulanabilecek bir yöntem olabildiğini kanıtlamıyor.Obezite gibi ağır kilo problemleriniz var ise,kilolarıyla başı bir hayli dertte olan hastalardan biri de sizseniz,daha doğal yöntemleri kullanarak kilo vermelisiniz.Böylelikle bütçenize de katkı sağlamış olursunuz.


Mide Botoksu İle Zayıflayanlar Var mı?

Mide Botoksu zayıflayalar

Mide botoksu ile zayıflayan ve tedaviden memnun kalan,pek çok insan var.Benim çevremde de daha önce yaptıran ve deneyenler var.Onların yorumları genel anlamda olumlu.Yanlız şöyle bir durum var.Mide botoksunu yaptırdınız fakat hiçbir egzersiz programı yada diyet ile desteklemediniz.O zaman çok etkili sonuçlar alamazsınız.

Peki tavsiye eder misiniz diye sorarsanız?

Ben bu yöntemi tavsiye etmiyor ve bu yönteme güvenemiyorum.Çünkü sosyal medyada gördüğümüz hiç bir şeye güvenmemiz gerektiğini düşünüyorum.Botoks yönteminde kullanılan ilaçların dozu ve içeriği ile ilgili yapılmış deneyler de bu düşüncemi kanıtlar niteliğe sahiptir.Ben sizlere her zaman söylediğim gibi doğal yöntemlerden yanayım.

Bir sonraki yazımda görüşmek dileğiyle sağlıkla huzurla,güzellikle kalmanızı temenni ediyorum.Aklınıza takılan tüm soruları yorum kısmına bırakabilir ya da ileşim formu üzeriden bizimle iletişime geçebilirsiniz,sizlere yardımcı olabiliriz...

Yorum Gönder

2 Yorumlar