K-pop Dünyasında Neler Oluyor?-Haftalık K-pop Haberleri Ve Dedikoduları 13-19 Mayıs!-K-pop News


K-pop haberleri

Magazin haberleri serimizin ikinci yazısından herkese merhaba. Devamlılığı olan işleri seviyorum,beni kendisine daha çok bağlıyor. Umarım sizin için de öyledir. Bugün pazartesi dendiğinde aklınıza bizim magazin haberlerimizin gelmesini çok isterim. Bunun için çalışmalarıma devam edeceğim. O zaman yazımıza başlayalım.Son dakika K-pop haberlerini sizlerle paylaşmak istedik.
Bu hafta da sizler için birçok haber derledik. Kimi üzücü, kimi sevindirici, kimi de şaşırtıcı olan bu haberleri hep beraber inceleyelim.

BTS “The Voice” Programına Konuk Olacak

Bts grubu

The voice geçtiğimiz günlerde BTS ve Jonas Brother ile ilgili sürprizlerinin olduğunu ve fanlara beklemede kalmalarını söyledi ama program sürprizle ilgili hiçbir açıklama yapmadan bitti. Bunun üzerine çokça eleştiri geldiği için 15 Mayıs'ta Bighit çocukların The Voice’de yer alacağını ancak günün belli olmadığını duyurdu. Yıllar yıllar öncesinde Camp Rock filmiyle tanıyıp sevdiğim Jonas Brother ve bir numaralı erkek grubumuz BTS’in beraber işbirliği yaptığını görmek isterdim açıkçası. Bekleyelim görelim

Eski Sechs Kies Üyesi Kang Sung Hoon şimdiki idoller için “Çok Çirkinler” dedi

K-pop haberleri

90lı yılların sonunda çok etkili olan Kore’nin ilk jenerasyon gruplarından olan Sechs Kies’in ana vokalisti, yeni nesil idollerle ilgili söyledikleri nedeniyle ateş altında. İdoller için “Onları gördüğümde çok çirkinler, ciltleri çok pis, nasıl bu kadar çirkin olabilirler diye düşünüyorum” diyen Sung Hoon bir hayranının kimi kastettiğini sorması üzerine “TVXQ’dan beri bir tane bile yakışıklı gelmedi” cevabını verdi. Siz bu konuda ne düşünüyorsunuz? Ben gözlerinde sorun olduğunu düşünüyorum umarım en kısa zamanda bir göz doktoruna gözükür.


Mina AOA Grubundan ve FNC’den ayrıldığını açıkladı. Eski AOA üyesi Choa FNC’den resmi olarak ayrıldı.
K-pop haberleri

22 Haziran 2017 tarihinde AOA grubundan ayrıldığını açıklayan Choa, şirketi FNC entertainment ile de yollarını resmi olarak ayırdı. Choa’nın ayrılmasıyla birlikte durgun bir döneme giren grupta geçtiğimiz günlerde bir ayrılık daha yaşandı. Grubun rapçilerinden olan Mina kontratını yenilememe kararı aldı. Bunun açıklanmasının hemen ardından instagramdaki bütün fotoğraflarını silmesi hayranların kafasında soru işaretleri oluşturdu.
Tabi ki kararından dolayı saygı duyuyoruz. Hepsi kendi yollarında başarıyla ilerlemeye devam etsinler, bütün üyeler için en iyisinin olmasını umuyoruz.

Boyfriend Grubu Dağıldı
K-pop haberleri boyfriend

Uzun süredir başarılı bir geri dönüş yapamayan Boyfriend grubunun dağıldığı 17 Mayısta şirketleri Starship tarafından onaylandı. İlk çıktıkları zamanı hatırlıyorum 8 yıl geçmiş üzerinden. Çok sevimli ve yetenekli bir gruptu ve başarılı bir çıkış yapmışlardı ancak devamı gelmedi maalesef. Yine de uzun yıllar beraber kalmayı başarmışlar. Bütün üyelere gelecekti faaliyetlerinde başarılar diliyoruz.

EXID Grubu Dağıldı mı? Hani ve Junghwa gruptan Ayrıldı

K-pop haberleri exid

Uğursuz haftada bir ayrılık haberi de EXID’den geldi. Kızlar grubun dağılmadığını iddia etseler de Hani ve Junghwa şirketten ayrıldılar. Bu sektörde tecrübeli bir fan olarak söylüyorum ki bu lafları çokça duyduk ve sonuç hep aynı, bir daha grup olarak geri dönemeyecekler. En sevdiğim, yıllarca geri dönmeleri için dua ettiğim SS501 grubu nedeniyle çokça deneyimliyim bu konuda. Üyeleri bir arada görebiliriz, fotoğraf paylaşırlar, birbirlerinin konserlerine konuk olurlar ama beraber yeni bir şarkı çıkaramayacaklar. Bu haber kanayan karama tuz bastı, EXID hayranları fighting.

BLACKPINK DJ Snake ile İşbirliği Yapacak

K-pop haberleri blackpink

DJ Snake bir hayranının “BLACKPINK ile beraber bir şarkı yapacak mısınız?” sorusuna evet cevabını verdi. Birçok kez kızlarla ilgili paylaşımlarda ve yorumlarda bulunduğu için fanların tahmin ettiği bir durumdu bu. YG tarafından da resmi onayımızı aldık mı sevince boğulabiliriz arkadaşlar. Dua Lipa ile olduğu gibi efsane bir işbirliği bekleyebiliriz

IKON Üniversite Festivalindeki Ses Sitemi Sorunun Üstesinden Başarıyla Geldi

K-pop haberleri icon

14 Mayıs’ta Myongji Üniversite festivallerinde sahne alan IKON grubu ses sistemiyle ilgili ciddi problemler yaşadı. Mikrofonların hepsi arızalanınca performansları yarıda kesildi ama çocuklar ortamı boş bırakmamak için ellerinden geleni yaptılar, bol bol fotoğraf çekindiler. Sonunda mikrofonlarda biri düzelince 7 üye bir mikrofonla dönüşümlü olarak performansa devam ettiler.
Şirketleri yüzünden aldıkları nefret nedeniyle çok zor durumda olduklarını hepimiz tahmin edebiliyoruzdur. Böyle güzel bir ortam yarattıkları için IKON grubuna ve onlarla eğlenen tüm festival katılımcılarına teşekkür ederiz. Böyle bir ortamda olmak bize de bir gün kısmet olur mu dersiniz 😊

BLACKPINK Jennie En Çok İzlenen Kpop Solo Sanatçısı Oldu
K-pop haberleri blackpink

Jennie’nin ilk solo şarkısı Solo’nun müzik videosu 300 milyon görüntülenme alarak en çok izlenen Kpop kadın solo sanatçısı oldu. İlk dinlediğimde çok beğendiğimi söyleyemeyeceğim ama bu şarkının kötü olmasıyla alakalı bir konu değildi, Jennie’den daha sert, rap ağırlıklı, girl crush bir şarkı bekliyordum. Şarkıyı dinledikçe ve performanslarını izledikçe daha çok hoşuma gitmeye başladı ve şuan ayıla bayıla dinlediğim şarkılar arasında. 400-500 milyon izlenme haberlerini de yaparız zamanla diye düşünüyorum😊

Youtube’ta En Çok Takipçisi Olan Kız Grubu: BLACKPINK
K-pop haberleri blackpink

BLACKPINK’in Youtube Kanalı 25.4 milyon aboneye ulaşarak kızları dünyada en çok takipçisi olan kız grubu yaptı. En yakın takipçisi olan TWICE ile aralarında yaklaşık olarak 19 milyon gibi büyük bir fark var. Rekor reisler durmuyor, sırada kadın sanatçılar arasındaki rekoru kırmak var. Bunun için 36 milyon takipçisi olan Ariana Grande’yi geçmeleri lazım. Zor ama imkansız değil kızlara güveniyoruz 😊

2PM’den Junho Yeni Filminde Erkek Gisaeng Rolünde Oynayacak
K-pop haberleri

Sadece şu fotoğrafa bakarak bile izleme isteği uyandırdı bende bu film. Joseon hanedanının ilk erkek gisaengini anlatan “Homme Fatale” haziran ayında yayınlanması planlanan bir romantik komedi filmi. Junho’nun gülüşündeki hınzırlık çok eğlenceli olacağını müjdeliyor siz ne düşünüyorsunuz, izleyecek misiniz?
Bilmeyenler için “Gisaeng”, Kralları ve ileri gelen devlet adamlarını eğlendiren sanatçılardır. Fahişe olduklarına dair çokça yanlış anlaşılmalar mevcuttur.

So Ji Sub, Jo Eun Jong ile Olan İlişkisini Onayladı
K-pop haberleri

So Ji Sub kendisinden 17 yaş küçük olan muhabir Jo Eun Jung ile sevgili olduğu haberlerini doğruladı. Ajansı da “İlişkileri ciddi. Özel hayatı olduğu için ne zamandır çıktıklarını bilemiyoruz.” açıklamasında bulundu. Çift ilk olarak, aktörün "Be With You" için SBS'in Night of Real Entertainment" ile yaptığı röportajda tanışmışlar.
Haberi verdikten sonra şimdi kendi düşüncelerimi de belirtebilirim. Öncelikle hayırlı uğurlu olsun aşkın yaşı, yaş farkı yoktur. Ancak So Ji Sub-shi ben sana oppa demek isterken yaşına hürmeten ajuşşi dedim,sen şimdi benden 1 yaş büyük bir kızla mı sevgilisin? Bu beni üzdü ne kadar şanslı kızlar var şu hayatta. Neyse artık evlen de çocuklarını görelim yıllanmış şarap gibi olsan da yaşın geçiyor haberin olsun. Öptüm bayy

K-pop haberleri oh my girl
MCountdown Oh My Girl Grubunun Ödülünü Yanlışlıkla Nuest’e Verdi
MCountdown’un 16 Mayıstaki bölümünde Oh My Girl ve Nuest birincilik ödülü için yarıştılar. 7668 puan ile Nuest haftanın kazananı ilan edildi. Ancak yayından sonra fanlar Oh My Girl’ün sosyal medya puanının yanlış hesaplandığını iddia etti. İncelemenin ardından yanlışlık yapıldığı doğruladı ve haftanın asıl galibinin Oh My Girl olduğu açıklandı.
Her iki grup için de çok üzücü, mağdur edici bir durum. Oh My Girl grubunun çıkışlarından beri aldıkları ilk ödül ve bu şekilde bir yanlışlık yaşanması sevinçlerine gölge düşürdü. Nuest için de, bir ödül kazanıyorlar daha sonrasında “aaa pardon bu ödül sizin değilmiş” denip ellerinden alınıyor. Çok üzücü e utanç verici bir durum olmalı. Özellikle böyle büyük müzik kanallarının kimseyi mağdur etmemek için daha dikkatli olmaları gerektiği düşünüyorum

Bir pazartesi klasiği olan 2019 yılı haftalık K-pop haberlerimizin de sonuna gelmiş bulunmaktayız.Bir sonraki yazımızda görüşmek dileğiyle hoşçakalın,güzellikle kalınız...

Bir sonraki haftanın K-pop haberleri için buraya tıklayabilirsiniz.


Yorum Gönder

5 Yorumlar