Rimel Seçerken Nelere Dikkat Etmeliyiz?Kirpik Analizi

Bugün ürün incelemeleri bölümümüz için sizlere daha önce kullandığım ve oldukça memnun kaldığım,gerek performans gerekse fiyatı açısından bütçeyi zorlamayacak en iyi rimelleri derledim.Kirpik yapınıza göre rimel seçmeniz gerçekten önemli.Uygun fiyatlı rimel olması da sizin için tabiki de daha iyi olacaktır.Yazının sonunda size en iyi rimellerimi tanıtacağım.

En çok duyduğum şikayetlerden bir tanesi de şöyle:
Ben bu ürüne çok para verdim ama istediğim performansı hiç hoşuma gitmedi ve istediğim makyajım istediğim gibi olmadı.Peki ama neden olmadı?

Cevabım ise şu sekilde arkadaşlar:
Çünkü siz kirpik yapınızı bilmiyorsunuz ve nasıl bir rimel seçeceğinize karar veremediğiniz için pahalı olan iyi olur diye düşünüp hemen atladınız sonra da pişman oldunuz.😍😉

Rimel seçerken nelere dikkat etmeliyiz?
Kirpik Fırçaları 


Biz rimel seçerken öncelikle kirpik yapımızı baz almalıyız.Eğer kirpilerimizin az olduğunu düşünüyor ve dolgunluk istiyorsak kalın ve tombul fırçalar tercih etmemiz gerekiyor.Tek tek ayırma için de silikon fırça tercih edin.

Topaklanma yapmasın diyorsanız kum saati fırça!
Tabi kıl fırçaların çeşitleri var kum saati görünümünde olanlar ise kirpiklerde topaklanma olmaması için tercih edebileceğiniz rimel fırçası  türü diyebilirim.Özellikle kat kat sürmek istiyorum fakat topaklanma olmasın diyenler için birebir.

Kirpiklerim çok kısa diyorsanız ince fırça!

Eğer kirpilerimiz kısa ise daha çok ince yapılı fırçalar tercih etmemiz bizim hem istediğimiz performansı sağlayacak hem de kirpiğimizin en uç noktasına ulaşarak daha uzun görünmesine katkı sağlayacak.Rimel alırken eğer kirpiğiniz uzasın isterseniz plastik ve ince fırçalı olanları tercih edin.Plastik fırça türlerinde kaçırmamanız gereken diğer bir ayrıntı ise silikon yapılı  tombul plastik fırçalar.Bu tür fırçalar kirpikleri tek tek ayırıp dolgunlastırmada çok başarılılar.

Kirpiklerimin boyu eşit değil ne yapmalıyım derseniz?
Genellikle kıvrık fırçaları tercih etmeniz gerekmetedir.Kıvrımlı fırçalar kirpik boyunu eşitleme de önemli bir role sahiptirler.

Sizde kendi kirpik analizinizi yapabilirsiniz peki nasıl mı?

1.Adım
Kirpileriniz düzensiz bir yapıya sahip ise plastik fırçaları eğer daha düzenli düz bir görümü var ise kıl fırçaları kullanabilirsiniz.Fırça yapımızı seçtik sıra geldi bir sonraki aşamamıza 😍

2.Adım
Eğer kirpileriniz  az ise tercihinizi tombul kirpiğiniz fazla ise tercihinizi ince yapılı fırçadan yana kullanacaksınız.

3.Adım

Fırça yapımıza karar verdikten sonra hangi tür fırçayı tercih edeceğiz.Elinize bir ayna alın.Aşağı doğru bakın ve elinize plastik bir aparat ya da bir cetvel alın.Orta kirpilerinizi inceleyin eğer boyları eşit değilse kıvrımlı fırça sizin için doğru olacaktır.Uçlara doğru kısalıyorsa piramit fırçaları kullanarak eşitliği sağlamamız mümkün.

4.Adım
Ekstra istediğiniz özellikleri yazın ve yukarıda yazmış olduğum bilgilerden yola çıkarak kendi tercihinizi yapın.Böylece kirpik analizinizi tamamlamış oldunuz.İşte bu kadar kolay!

Hadi o zaman sizlere uygun fiyatlı ve performansını çok beğendiğim en iyi rimellerimi göstereyim.


1-LR Deluxe Fantastic Mascara 

LR Deluxe Fantastic Mascara Kullandığım en iyi maskaralardan bir tanesi diyebilirim.Özellikle dolgun kirpik sevenler için ideal diyebilirim.Kirpikleri tek tek ayırıp ağırlaştırma yapmadan istediğim o doğal görüntüyü sağlıyor.Yapısına bakacak olursanız oldukça ince yapılı ve hemen katılaşmayan özelliğe sahip bu da rimelin kullanımını kolaylaştırıyor.2-L'OREAL PARİS False Lash Süperstar 
L'OREAL PARİS False Lash Süperstar 


Bu maskara çift taraflı ve uygun fiyatlı maskara arayanlara önereceğim çok güzel ve en iyi maskaralardan bir tanesi.

DAHA KIVRIK OLMASI İÇİN PÜF NOKTASI!
1-Kullanırken önce beyaz olan baz kısmını sürüyorsunuz.
2-Daha sonra kıvrık kirpik sevenler için  tavsiye edeceğim bir formülüm var hemen anlatayım sizlere 😍
3-Fönü ısıtıyoruz ve kirpik kıvırıcımıza doğru tutup ısıtıyoruz.
4-Kirpik kıvırıcı yardımıyla kirpiğimizi kıvırıyoruz.
5-Son olarak aşağı doğru bakarak yapışmaması için rimeli ucundan tutarak kirpiklerimizi tek tek boyuyoruz.
Bunu deneyin sonucuna inanamayacaksınız😍
 


3-MAYBELLİNE NEW YORK Lash Sensitional Mascara

Bu maskara piyasada çok övüldü.Ben de denemek için almıştım.Gerçekten silikon fırçası ile istediğiniz herşeyi birebir karşılıyor.Sulu bir rimel hızlı kuruyor bi eksi yönü o diyebilirim.Uygun fiyatlı rimel arayışındaysanız kesinlikle tercih edebileceğiniz bir ürün.

Bugünkü yazımın da sonuna gelmiş bulunmaktayız.Aklınıza takılan tüm soruları yorumlara bırakabilirsiniz.Elim geldiğince yardımcı olurum aranızda deneyenler varsa onların da fikirlerini bekliyorum.Güzellikle kalın😍

Bir sonraki aloe vera cilt bakımı maceramı anlattığım yazım için tıklayınızYorum Gönder

0 Yorumlar