E Vitamini Kullanarak En Hızlı Kaş ve Kirpik Uzatma Yöntemi!|Doğal Kaş ve Kirpik Bakımı


Evet arkadaşlar bugün sizlere kaşlarınızı ve kirpiklerinizi hızla çoğaltabilmeniz için neler yapabileceğinizden bahsedeceğim.Kirpik uzatmak için evde yapılabilecekler nelerdir bunları da konuşacağız.Hormon ilaçları,yaşımız,gebelik durumları,hastalıklar ve daha bir çok etken kaş ve kirpiklerimizin bize küsüp dökülmesi için yeterli oluyor.

Eğer ciddi dökülme problemleriniz varsa,bir cildiyeden  ya da bir dermotolog uzmanından yardım alabilir,sorunun köküne inebilirsiniz.Çünkü kaş ve kirpik dökülmesinin  nedenini tam olarak bilemezsiniz,ciddi bir deri hastalığından yada mantar enfeksiyonları,alerjik reaksiyonlardan kaynaklanabilir.

Dökülen kirpiklerin yerini ise takma kirpikler,dökülen kaşların yerini  ise son zamanlarda moda haline gelen kalıcı kontür kaşlar almaya başladı.Ben açıkçası bu işlemleri oldukça yapay buluyorum ve doğal kaşların insanların yüzüne daha çok yakıştığını düşünüyorum.


İşte bu yüzden kaşlarımıza iyi bakmamız ve gelecekte güzelliğimiz için yatırım yapmamız gerekiyor.Ben kaşlarım ve kirpiklerim için iki farklı formülüm var.İkisinden birini seçebilir,rahatlıkla uygulayabilirsiniz.Bana en çok sorulan sorulardan bir tanesi de zeytinyağı kirpikleri ne kadar sürede uzatır sorusu.Bunun zamanı bellidir.Tahminen 2 hafta sonunda bir tık uzamalar fark edilecektir.Belli bir aş ve kirpiklerinizdeki değişime sizde inanamayacaksınız.Haydi o zaman  çok vakit kaybetmeden başlayalım mı?♡

Kaş ve Kirpik Uzatmak ve Gürleştirmek  İçin Hazırladığım İki Özel Doğal Kaş ve Kirpik Bakımı Rutinim

Kaşlarımız uzamak ve gelişmek için e vitamini,b vitamini grupları(B7,B5,B9),sülfür,demir gibi vitamin ve mineralleri kullanır.Bu noktada profesyonel anlamda kaş vitamini uygulaması da yapılıyor.Özel bir uygulama olan kaş vitamini uygulamasında kaşlarınız için gerekli olan tüm vitaminler bir dermapen yardımıyla kaşlarınıza enjekte ediliyor.Tabi bu işlemler biraz bütçenizi zorlayabilir gelin biz kendi kaş vitaminimizi hazırlayalım.😍

☆Kaş ve Kirpik Güçlendirici E vitaminli Kaş ve Kirpik Bakımım


E vitamini ampül kas uzatma


Gerekli Malzemeler
1-E vitamini ampulu (Eczanelerde satılıyor,oradan satın alabilirsiniz.)
2-B vitamin grubu ampulu
3-Doğal hint yağı
4-Doğal tatlı badem yağı
Kaş uzatma ve vitaminler


Peki kaş ve kirpiklerimizin hızla uzayıp,hemen gürleşmesinde çok etkili olan bu formülü nasıl hazırlayacağız?

Adım 1
Tüm vitaminleri bir kabın içerisine kırıyoruz.Her bir vitaminden bir ampül yeterli olur.

Adım 2
Doğal sıkma hint yağı ve tatlı badem yağımızdan her bir yağdan bir iki damla yeterli olacaktır ve kırdığımız vitaminlerin üzerine karıştırarak kaş ve kirpik bakımı için inanılmaz faydalı olan karışımımızı hazırlamış oluyoruz.

Adım 3
Evet şimdi sıra geldi uygulama kısmına.Burada dikkat etmeniz gereken düzenli olması bir iki gün sürüp bırakmamanız gerekiyor yani yaklaşık 1 ay istikrarlı ve kararlı olmanız gerekli.Ancak o zaman iyi sonuçlar elde edebilirsiniz.Kaş fırçasız yardımıyla kaşlarınızı tarayarak her gün yatmadan önce uygulamalısınız.


☆Kaş ve Kirpik Güçlendirici Sarımsak Özlü Kaş ve Kirpik Bakımım


Kaş ve kirpik uzatma kürü


Gerekli Malzemeler
1-Kavanoz
2-Kullanmadığınız bir rimel fırçası
3-Bir iki diş sarımsak
4-Doğal zeytin yağı
5-Hindistan cevizi yağı
Peki kaş ve kirpik bakımı için bu muhteşem tarifi nasıl hazırlayacağız?

Adım 1
Öncelikle evinizde kullanmamış olduğunuz kavanozlardan bir tanesini alıyorsunuz.

Adım 2
Daha sonra içerisine bir iki diş sarımsağı doğrayıp atıyorsunuz ve üzerine zeytinyağı ile hindistan cevizi yağını da ekleyip hava almayacak biçimde ağzını sımsıkı kapatıyorsunuz.

Adım 3
Bu şekilde yaklaşık bir hafta boyunca kapağını hiç açmadan dinlenmeye bırakıyorsunuz.Böylece sarımsak özünü yağların içerisine bırakacak ve kaşlarınızın çabucak dolması,beslenmesi,gürleşmesi için fayda sağlayacak.

Adım 4
Hazırladığınız bu kürün kapağını açtıktan sonra düzenli bir biçimde gece yatmadan önce kaşlarınıza eğer varsa kaş fırçası ile eğer yoksa kullanmadığınız bir rimel fırçası ile her gün tarayarak sürmelisiniz.Sürerken gözünüzün içine girmemesine dikkat edin yani daha çok kirpik dillerinden bir tık geriye sürünki gözleriniz yanmasın.Sarımsak gözünüzü yakabilir.☆☆Kaş Ve Kirpiklerinizin Dökülmemesi  İçin Neler Yapabilirsiniz?Doğal Kaş ve Kirpik Çoğaltma,Koyulaştırma,Uzatma Yöntemleri☆☆


Kaş ve kirpik uzatma yöntemleri


♡Unutmayın kaşınızı taramak o bölgedeki kan dolaşımını arttırarak kıl köklerini tetikleyeceği için daha çabuk çıkmasını ve  uzamasını sağlayacaktır.


♡Kaşınızı nemli tutar,kimyasallardan korursanız kaş kıllarınızın ve kaş derinizin kurumasını önler,bakımını yaparsanız kaşlarınız dökülmeyecektir.

♡Kaşlarımızı alırken kullanılan yöntemler kaşlarınızın küsmesine ve kaş kökünün tahrip olmasına neden olacaktır.Kaşlarınızı alırken cımbız kullanmamaya özen göstermelisiniz.

♡Kaş kürsünüze besleyici ve vitamin içerikli yağlar ekleyebilirsiniz.Bunların tercihi size kalmış.Burada dikkat etmeniz gereken sarımsağın özünü bırakması yani zeytinyağıyla bütünleşmeli.

♡Mevsim geçişleri ve değişimlerinde saçlarınızın döküldüğü gibi kaş ve kirpiğinizde dökülebilir.Makyajımızı temizlerken kullandığımız yüz temizleme jelleri ve tonikler,kullandığımız makyaj ürünleri,suya dayanıklı rimeller biz farkında olmadan kirpiklerimize zarar vererek kurutur.Hiç bise sürmeseniz bile gece yatmadan önce kirpik ve kaşlarınızın nemli kalması ve korunması için vazelin sürebilirsiniz.

♡Makyaj temizleme ürünlerinizi genel olarak temizleyici süt ve losyon şeklinde olan ürünlerden tercih etmeli ve hassas gözler için özel olarak formüle edilmiş  makyaj temizleyicileri kullanmalısınız.Kirpik dökülmeleriniz azalacaktır.Çünkü suya dayanıklı rimellerin kimyasal içerme oranı fazla olduğundan kirpiklerinize dökülmeye sebep olacaktır.

♡İsterseniz yağ eklemeyip kaşlarınıza sarımsak sürebilirsiniz.Kaşlara sarımsak sürmek oldukça faydalıdır.Sarımsak kükürt bakımından zengin bir besin maddesi olduğundan kıl köklerini uyararak hızlı uzamasını ve  çabuk gürleşip çoğalmasını sağlar.Ayrıca kirpik uzatma konusunda vazelin oldukça başarılı.Eğer elinizde herhangi bir yağ yoksa vazelin sürebilirsiniz.Vazelinin tek kusuru kremsi yapısı ve gözenekleri tıkaması bu yüzden ben doğal yağları tercih ediyorum.

Kaş ve kirpik uzatmak için dogal bakım

Evet arkadaşlar bugünkü yazımın da sonuna gelmiş bulunmaktayız.Kaş ve kirpik bakımı için en doğal yöntemleri ve doğal kaş ve kirpik bakımınız için kullanabileceğiniz yağları ve vitaminleri yazdım.Sizlerde evinizde kendi kaş ve kirpik serumunuzu hazırlayabilirsiniz.Yaklaşık bir ay sonunda sizde kaş ve kirpik boylarınızda gözle görülür bir değişim sağlayacaksınız.Ben kaş bakımım için severek hazırlıyor ve uyguluyorum bu tariflerimi.Sizlerde aklınıza takılan soruları yorum kısmına bırakabilirsiniz.Güzellikle kalın...

Eksfolizasyon yöntemini kullanarak siyah noktalarınızdan kalıcı olarak kurtulabilirsiniz.Evde kendiniz uygun fiyata uygulayabileceğiniz bu yöntemi anlattığımız yazımız için buraya tıklayabilirsiniz.

Yorum Gönder

3 Yorumlar

 1. Bu yöntemi denicem mutlaka çok faydalı bilgiler benim kas kirpik uzamiyor

  YanıtlaSil
 2. Denemenizi tavsiye ederim özellikle tatlı badem yağı ve e vitamin ampulü bu ikisini kaş ve kirpiğinizi uzatmak için şiddetle tavsiye ederim.Buradaki tüm tarifler denenmis ve deneyimlenmis😍🤗

  YanıtlaSil
 3. Merhaba kasların çok seyrek kas çıkarır mı ve kirpiye uzama yaparmı bu kür.
  Badem yağını 101 den aldım olurmu

  YanıtlaSil