Evde Dip Boyası Yapımı|Saç Cilası Nasıl Yapılır|Kuaföre Gitmeye Gerek Yok!Evet arkadaşlar bugün sizlere iki farklı konudan bahsetmek istiyorum.Birincisi solan saç renginizi tekrar tazeleyebilmeniz için saç cilasını evde kendiniz nasıl hazırlayabilirsiniz?İkincisi ise dip boyası gelen saçlarınıza nasıl dip boyası uygulayabilirsiniz?İste bu iki sorunun da cevabını tüm detayları ile adım adım anlatacağım.Haydi çok vakit kaybetmeden başlayalım mı?😍

Saç cilası özellikle saçlarınızı boyadıktan sonra ilk boyadığınız o göz alıcı rengine kavuşturabilmeniz için gerekli olan bir uygulama aslında.Saç renkleri en kalıcı boyalarda dahi zamanla soluyor.Zamanla solan ve rengi iyice açılan saçlar cansız ve mat görünmeye başlıyor.Bu yüzden en başa dönmek ve saçımızı yeniden boyatmak yerine saç cilası uygulamak hem yıpranmasını önleyecek,hem de ilk saçınızı boyattığınız haline geri dönecek.

Saç Cilası Nasıl Yapılır ve Nasıl Uygulanır?Saç cilası tarifi


Saç cilası tarifi


1.Adım
Öncelikle saç renginize en yakın olan saç boyasını seçeceksiniz.

☆Saç renginize en yakın saç boyasını nasıl seçeceksiniz?

Genelde açık renk saçlar solma yapar,aşırı siyah olan saç boyası numarası oldukça düşük olan saç renkleri solma yapmaz.Biz daha çok açık külü kumral,açık kahve yani saç boyası renk numarası 7.0'dan başlayarak 8.0 ve 9.0 arasında değişen renk tonları için saç cilası uygulayacağız.Eğer saçınız kahve rengine yakın ise 7.0 tonları,çikolata kahve ise 6.0 ve tonları,daha açık sarı ve sarıya yakın renklerde ise 8.0 ve 9.0 arasındaki tonları seçebilirsiniz.

2.Adım
Saç boyası kreminden yaklaşık bir yemek kaşığı kadar boyayı bir kabın içerisine sıkın.

3.Adım
Sıktıktan sonra içerisine içerisine yine bir yemek kaşığı kadar oksidasyon krem ekleyin.(Açık tonlar 0.9,koyu tonlar 0.6 ekleyebilir.)

4.Adım
Üzerine biraz su ekleyin ve karıştırın.Saç cilanız hazır!

5.Adım
Tüm saçınızı hazırladığınız saç cilası ile yıkayın.Saçlarınızı tutam tutam ayırıp tek tekte boyayabilirsiniz.Yaklaşık 30 dk beklettikten sonra durulama işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Saç cilası ne zaman akar?
Arkadaşlar deneyimlerimden yola çıkarak tahmini bir süre vermem gerekirse,yaklaşık 2 ay sonunda saç cilanız akacaktır.

Dip Boyası Nedir?


Dip Boyası yapımı


Dip boyası saçlarınızı boyattıktan sonra uzayan ve dibi çıkan saçlarınız için uygulanan saç boyama yöntemlerinden bir tanesidir.

Dip boyası ne zaman yapılır?
Dip boyası genellikle saçlarınızı boyattığınız günden itibaren yaklaşık 3 ay sonra yapılır.Bu süre kimi zaman 6 ayı bulabilir.Tabi kişiden kişiye değişiklik gösterebilir çünkü saçın uzama hızı dip boyasının gelme süresini etkileyebilir.Sizler dip boyam geldi dediğiniz zaman gerçekten dip boyanız gelmiştir.O zaman harekete geçme zamanı!😉

Eyvah saçlarımın dibi geldi diye kara kara düşünüyorsanız üzülmeyin.Sizlere şimdi nasıl dip boyası yapabileceğinizi adım adım anlatacağım.

 Dip Boyası Nasıl Hazırlanır ve Uygulanır?

Dip Boyası yapımı,uygulaması,hazırlanısı


1.Adım
Saçınıza en yakın saç boyasını nasıl seçeceğinizi yukarıda anlatmıştım.Ombreli saça sahip olanlar dip renklerini seçerken saçlarınızın uç renklerinden bir tık daha üstte olan renk tonunu baz alabilirsiniz.

2.Adım
Kahve tonlarındaysanız işiniz çok kolay fakat açık sarı tonlarındaysanız saç diplerinizin rengini açmanız gerekecek.Daha önce saç açma işlemi uyguladıysanız sorun yok fakat hiç uygulamadıysanız mutlaka bir kuaföre danışmalısınız.Toz açıcı kullanayım derken saçlarınızı yakmayın.
Eğer kontrollü bir şekilde açarım diyorsanız, kozmetik mağazalarda satılan toz açıcıları kullanabilirsiniz.

3.Adım
Boyamızı hazırlıyoruz.Bunun için bir kap içine 1 kutu krem boya ve oksidasyon kremi karıştırıyoruz.Evet dip boyası hazır!Daha sonra saçlarımızı tutam tutam ayırarak boya fırçası ile saç diplerimize hazırlamış olduğumuz boyayı sürüyoruz.Yaklaşık 40-50 dk arası bir saç bonesi yardımıyla saçımızı kapatarak bekliyoruz.

4.Adım
İlk yarım saat sonrasında diplerden başlayarak saçlarınızı uçlara doğru tarayın.Bu yöntem saç renginizin eşit bir şekilde yayılmasını ve dengelenmesini sağlayacak.

5.Adım
Saçlarınızı ılık su ile yıkayıp,durulayıp,kurutabilirsiniz.

Dip boyası yapmak işte bu kadar kolay.Ben dip boyamı evde kendim yapıyorum ve kuaföre gitmiyorum.Sizlerde kuaföre gitmeden evde kendi dip boyanızı ve saç cilanızı yapabilirsiniz.Sizlere mutlu günler diliyorum,güzellikle sağlıkla kalın,sorularınızı yorumlara bırakabilir,fikirlerinizi bana iletebilirsiniz...

Makyajınızın daha kalıcı olması için neler yapabilirsiniz merak edenler bir sonraki yazımı okumak için buraya tıklayabilirler.

Yorum Gönder

0 Yorumlar